Γερμανικός Ποιμενικός


lester

Member
25 Μαρτίου 2022
5
0
45
Καλησπέρα σας,

μόλις πήραμε το δύο μηνών κουτάβι μας από έναν φίλο που γέννησε η σκυλίτσα του. Είναι Γερμανικός Ποιμενικός και του δίνω ξηρά τροφή Ambrosia. Θα ήθελα να ρωτήσω από την εμπειρία σας τι γνώμη έχετε για την ξηρά τροφή, πόσο χρονών μπορώ να τον πάω για βασική εκπαίδευση και ποιον θεωρείτε καλό εκπαιδευτή διότι από ότι διαβάζω είναι ένα μεγάλο θέμα…Ευχαριστώ.
 
Last edited:


GSD92

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2020
233
143
32
Καλησπέρα σας,

μόλις πήραμε το δύο μηνών κουτάβι μας από έναν φίλο που γέννησε η σκυλίτσα του. Είναι Γερμανικός Ποιμενικός και του δίνω ξηρά τροφή Ambrosia. Θα ήθελα να ρωτήσω από την εμπειρία σας τι γνώμη έχετε για την ξηρά τροφή, πόσο χρονών μπορώ να τον πάω για βασική εκπαίδευση και ποιον θεωρείτε καλό εκπαιδευτή διότι από ότι διαβάζω είναι ένα μεγάλο θέμα…Ευχαριστώ.
Καλησπέρα,

Στην κατηγορία ξηρά τροφή, υπάρχουν πολύ καλές εταιρείες.
Η ambrosia είναι μια καλή τροφή...αν του έχει κάτσει καλά και αναπτύσσεται καλά, τότε είσαι οκ.

Για βασική εκπαίδευση από 4 μηνών είναι καλά.
Τώρα για μένα ο καλός εκπαιδευτής είναι αυτός που ενδιαφέρεται πραγματικά για την εκπαίδευση του σκύλου και δεν τον τραμπουκίζει...γενικά υπάρχουν πολλές σχολές.
 


lester

Member
25 Μαρτίου 2022
5
0
45
Καλησπέρα,

Στην κατηγορία ξηρά τροφή, υπάρχουν πολύ καλές εταιρείες.
Η ambrosia είναι μια καλή τροφή...αν του έχει κάτσει καλά και αναπτύσσεται καλά, τότε είσαι οκ.

Για βασική εκπαίδευση από 4 μηνών είναι καλά.
Τώρα για μένα ο καλός εκπαιδευτής είναι αυτός που ενδιαφέρεται πραγματικά για την εκπαίδευση του σκύλου και δεν τον τραμπουκίζει...γενικά υπάρχουν πολλές σχολές.
Καλησπέρα σας,
προφανώς θα δω στην πορεία το θέμα της τροφής. Έχετε κάποια εμπειρία από κάποια καλή σχολή;
 


GSD92

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2020
233
143
32
Καλησπέρα σας,
προφανώς θα δω στην πορεία το θέμα της τροφής. Έχετε κάποια εμπειρία από κάποια καλή σχολή;
Όταν λέω σχολές, εννοώ τρόπους εκπαίδευσης.
Υπάρχουν διάφορες «σχολές»...θετικής προσέγγισης και πιο αυστηρής προσέγγισης(πχ ηλεκτρικά κολάρα, τιμωρίες ανορθόδοξες, πίεση κάτω από άγχος, καμία προσέγγιση στη ψυχολογία του σκύλου κ.ά.)...
 


GSD92

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2020
233
143
32
Για αρχή στο youtube θα βρεις πολλά βιντεάκια που θα σου φανούν χρήσιμα, αλλά καλό είναι να μιλήσεις με κάποιον εκπαιδευτή...κάλο θα είναι να πας σε κάποιον που θα σου προτείνουν για να σου πουν και την εμπειρία τους.
 


lester

Member
25 Μαρτίου 2022
5
0
45
Για αρχή στο youtube θα βρεις πολλά βιντεάκια που θα σου φανούν χρήσιμα, αλλά καλό είναι να μιλήσεις με κάποιον εκπαιδευτή...κάλο θα είναι να πας σε κάποιον που θα σου προτείνουν για να σου πουν και την εμπειρία τους.
Έχω δει βιντεάκια πολλά και έχω ξεκινήσει με το crade. Αυτό θέλω να μου προτείνει κάποιος έναν καλό εκπαιδευτή, γιατί αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι υπάρχουν «εκπαιδευτές» και Εκπαιδευτές…
 


GSD92

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2020
233
143
32
Έχω δει βιντεάκια πολλά και έχω ξεκινήσει με το crade. Αυτό θέλω να μου προτείνει κάποιος έναν καλό εκπαιδευτή, γιατί αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι υπάρχουν «εκπαιδευτές» και Εκπαιδευτές…
Σε ποια περιοχή μένεις;
 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Σου έχω στείλει πμ.
Γιατί δεν αναφέρεις δημόσια τι προτείνεις?
Μεταξύ άλλων, μπορεί να ενδιαφέρεται και κανείς άλλος.

ΥΓ: Θα μπορούσες, λέω τώρα εγώ, να του έχεις σχολιάσει τον λάθος τρόπο απόκτησης του κουταβιού. Ε?
 


lester

Member
25 Μαρτίου 2022
5
0
45
Γιατί δεν αναφέρεις δημόσια τι προτείνεις?
Μεταξύ άλλων, μπορεί να ενδιαφέρεται και κανείς άλλος.

ΥΓ: Θα μπορούσες, λέω τώρα εγώ, να του έχεις σχολιάσει τον λάθος τρόπο απόκτησης του κουταβιού. Ε?
Δεν σχολιάστηκε κάτι τέτοιο και ούτε με ενδιαφέρει να σχολιαστεί. Είχα σκύλο 17 χρονών τον οποίο υπεραγαπούσα και τον βρήκα στο δρόμο στην Πατησίων. Δεν με απασχολεί καθόλου ο τρόπος απόκτησης πραγματικά…σκύλο ήθελα όχι ποιμενικό, απλά έτσι έκατσε…
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.791
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf