Δεν περπατάει στην βόλτα


Noop

Member
2 Νοεμβρίου 2020
5
0
Εχω ένα μαλτεζακι, τον έχω απο όταν ήταν 2 μηνών, κοντεύει να γίνει 2 χρόνον, τον έχω εκπαίδευση στα βασικά, στην βόλτα με ή χωρίς λουράκι ακούει είναι ένας κύριος εν ολίγοις, αλλά έχει εδώ κ 1 εβδομάδα περίπου που στην βόλτα δεν προχωράει, δηλαδή θα βγούμε από την πόρτα θα πάει να μυρίσει έξω από το σπίτι για να κάνει τα τσίσα του, αλλα όταν έρθει η ώρα να προχωρήσουμε δεν κουνιέται, κοκαλωνει απλά με κοιτάει, όταν θα τον φωνάξω για να έρθει θα έρθει αλλα θα θέλει να τον πάρω αγγελία για να προχωρήσουμε ή όταν τον έχω δεμένο κ τον τραβήξω(ελαφρώς) βάζει κόντρα κ έρχεται για αγγελία. Δεν μπορώ να καταλάβω τι του συμβαίνει, με την συμπεριφορά του νιώθω ότι φοβάται αλλα δεν μπορώ να βρω τι του συμβαίνει, πάντα τρελάνουν όταν θα πηγαίναμε βόλτα ακόμα κ αν τον έπαιρνα μαζί μου στον καφέ ή μια βόλτα στο τετράγωνο ή ακόμα κ στην αγορά. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ή που να απευθυνθώ!
 


Billias83

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2020
109
131
41
Άνω Γλυφάδα
Δεν μπορώ να σε βοηθήσω στο γιατί το κάνει η τι μπορεί να συμβαίνει αλλά για προσπάθησε μήπως εάν βάλεις στο χέρι σου λίγες λιχουδιές μήπως της μυρίσει και σε ακολουθήσει!
 
  • Like
Reactions: Noop