Δεύτερο αδέσποτο λαμπραντορ στο σπίτι μ,ε ήδη ενα υπάρχον λαμπραντορ


Vasiliki95

Member
17 Νοεμβρίου 2017
11
2
28
Γεια σας!
Έχω ήδη ένα λαμπραντορ ενήλικο 9 χρονών θηλυκό τις περισσότερες φορές είναι μέσα στο σπίτι και καποιες ώρες τις περνά και στην αυλή του σπιτιού ελεύθερη όχι δεμένη .
Σαν χαρακτήρας είναι ο καλύτερος που γνωρίζω στο σπίτι μέσα είναι προσεκτική,υπάκουη το θέμα μου είναι το εξής σκέφτομαι να φέρω ένα αδέσποτο λαμπραντορ αρσενικό δεν ξέρω με ποιον τρόπο πρεπει να τους γνωρίσω και αν θα πρεπει να φερω το μελλοντικό νέο μελος στο σπίτι στην αυλη και οχι κατευθειαν μεσα και γενικα πως να τους γνωρίσω?ωστοσο τι θα με περιμένει απο εδω και στο εξης με 2 λαμπραντορ ,το αρσενικο ειναι γκόλντεν ριτριβερ μακρύτριχο φαινεται χαρακτήρας πολύ ήσυχος και φιλικος .
σκέφτομαι ή να έχω και τα δυο έξω ή την παλιά μεσα και τον αρσενικό έξω πφφ δεν ξερω πραγματικα
Ευχαριστώ ,αναμένω συμβουλες
 
Last edited:


Tony91

Well-Known Member
9 Μαϊου 2019
95
88
32
Αθήνα
Η γνωριμία να γίνει σε ουδέτερο έδαφος!!!! Έξω καλύτερα! Πιστεύω καλύτερα να αφιερώσεις πολύ χρόνο να γνωριστούν, να παίξουν πολύ, να βαρεθούν, να τα βρουν τέλος πάντων.. Και μετά στο σπίτι και οι 2 μαζί πάντα με επίβλεψη οποιασδήποτε κίνησης που κάνουν!
 
  • Like
Reactions: Grizzly and vrmode


Vasiliki95

Member
17 Νοεμβρίου 2017
11
2
28
Η γνωριμία να γίνει σε ουδέτερο έδαφος!!!! Έξω καλύτερα! Πιστεύω καλύτερα να αφιερώσεις πολύ χρόνο να γνωριστούν, να παίξουν πολύ, να βαρεθούν, να τα βρουν τέλος πάντων.. Και μετά στο σπίτι και οι 2 μαζί πάντα με επίβλεψη οποιασδήποτε κίνησης που κάνουν!
ΣΕ ευχαριστώ πολύ .
δεν ξέρω αν θα μπορέσω να τα έχω και τα 2 μεσα στο σπίτι συνεχεια ειναι και τα 2 μεγαλόσωμα και το σπίτι μου κοντα 100 τμ οπότε αρχικά σκεφτόμουν την θηλυκια μεσα και το μικρο έξω και σιγα σιγα ειτε να ειναι μαζι για λιγο μεσα με επιβλεψη ή εξω κατι τετοιο λεω δεν θέλω να την τρομοκρατησω την θηλυκια και να την κανω να ζηλεψει
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3