Διαθέσιμη μετάφραση


kotsidas

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2008
381
13
Μετα απο παρένεση της ΜΑΝΟΥ μεταφερω εδω την εξης απορια:
Πως γινετε να ανεβει η μεταφραση ενος free online βιβλιου, που εχω κανει για προσωπικη χρηση αλλα πιστευω οτι ειναι μεγαλη βοηθεια για καποιο νεο ιδιοκτητη κουταβιου, τοσο γι'αυτον οσο και για το κουταβι.
Το βιβλιο ειναι το "The Puppy Well Being Training System" του Gal Ziv απο την ιστοσελιδα clickertrainusa.com. Υπαρχει χωρις υδατογραφημα σε word 470 KB και pdf 483 KB.Και με υδατογραφημα word 475 KB και pdf 2.23 MB.Ειναι 55 σελιδες και το υδατογραφημα οπως ειπα και στη ΜΑΝΟΥ το εχω βαλει μονο για να μην οικειοποιηθεί καποιος τον κοπο που εκανα 1+ μηνα.Επισης υπαρχει και το πρωτοτυπο κειμενο στις παραπανω μορφες.Ο συγραφεας το διαθετει ελευθερα για μη εμπορικη χρηση.
Θα μπορουσε να ανεβει ετσι ωστε να ειναι διαθεσιμο στα μελη του forum για σχολιασμο, διορθωσεις, κ.λ.π.;
Τελειωνοντας θα ηθελα να πω οτι αν και δεν ειμαι επαγγελματιας μεταφραστης πιστευω οτι εχω κανει καλη δουλεια αποδιδοντας πληρως το νοημα του βιβλιου (Πιστεψτε με δεν ηταν και τοσο ευκολο καθως περιεχει πολλους ιδιωματισμους).Εσεις θα κρινετε.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Πολύ ενδιαφέρον kotsidas! :D
Δυστυχώς όμως δεν μπορεί να ανέβει στο φόρουμ αρχείο που δεν είναι σε url.
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Αν το ανέβασμά του στο forum δεν δημιουργεί πρόβλημα με πνευματικά δικαιώματα κλπ (αν και έτσι όπως το περιγράφεις δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα εφόσον αναφέρεται ο συγγραφέας), θα μπορούσες αν θέλεις να μου το στείλεις με e-mail, να το ανεβάσω στο rapidshare και μετά να ποστάρω το link για να το κατεβάσει όποιος ενδιαφέρεται. :wink:
 


kotsidas

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2008
381
13
Note from author
I wrote this book for the new puppy owner. I hope that you enjoy the book and that it will give you and your puppy a boost for a long and enjoyable life together. Feel free to use all parts of this book for personal use.
I only ask that you respect my copyright privileges and that you do not use my work for commercial needs without my permission. Please write me through the contact form on this website www . clickertrainusa . com for information about commercial use

1. Σημείωμα από το συγγραφέα

Έγραψα αυτό το βιβλίο για το νέο ιδιοκτήτη κουταβιού. Ελπίζω ότι θα απολαύσετε το βιβλίο και ότι θα δώσει σε εσάς και κουτάβι σας μια ώθηση για μια μεγάλη και ευχάριστη ζωή μαζί. Νιώστε ελεύθεροι να χρησιμοποιήσετε όλα τα τμήματα αυτού του βιβλίου για προσωπική σας χρήση.
Θέλω μόνο να σας ζητήσω να σεβαστείτε τα δικαιώματα πνευματικής ιδιοκτησίας και ότι δεν θα χρησιμοποιήσετε τη δουλειά μου για εμπορικούς σκοπούς χωρίς την άδειά μου. Παρακαλώ γράψτε μου μέσα από τη φόρμα επικοινωνίας σε αυτόν τον ιστιοχώροwww . clickertrainusa . com για πληροφορίες σχετικά με την εμπορική χρήση
 


kotsidas

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2008
381
13
Βεβαια αν υπαρχει προβλημα μπορω να επικοινωνησω και με το συγγραφεα και να του γνωστοποιησω οτι ελληνικη μεταφραση θα αναρτηθει στο Dogforum.gr αλλα πιστευω οτι αφου δεν υπαρχουν διαφημισεις και αλλα σχετικα μεσα στο forum καλυπτεται ο ορος της εμπορικης χρησης
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Τελικά ενημέρωσες τον συγγραφέα? Επίσης βασικό με τους κανονισμούς του forum είναι ok, αν το ανέβει εδώ το κείμενο?Αν ναι, πείτε μου να το ανεβάσω :wink:
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Ναι, ανέβασέ το , αν δεν έχει εμπορικά links δεν υπάρχει πρόβλημα ακόμα και σε site να είναι, αν και απ'ότι κατάλαβα είναι σε κείμενο ... [/list]
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Ετοιμο λοιπόν! Το link δηλαδή γιατί όλα τα υπόλοιπα τα έκανε ο Kotsidas.

http://rapidshare.com/files/123462666/The_Puppy_Well_Being_Training_System-Greek.pdf

Μήπως να μεταφερόταν πλέον στην βιβλιοθήκη?

Υ.Γ. Αν κάποιος αντιμετωπίζει πρόβλημα/απορίες στο κατέβασμα πείτε μου!
 


kotsidas

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2008
381
13
THANKS :lol: :lol: :lol: THANKS :lol: :lol: :lol: THANKS :lol: :lol: :lol:
Καλου κακου εγω εχω ετοιμο ενα μειλ να το στειλω στο συγγραφεα.
Ισως σε καποιο εμπειρο να μην εχει κατι να πει αλλα για καποιον ασχετο ειναι καλο.Περιμενω εντυπωσεις
 


Rania

Well-Known Member
14 Μαϊου 2008
306
1
46
Αθηνα
Το κατεβασα και δεν αντιμετωπισα κανενα απολυτως προβλημα!!!

Μολις το διαβασω, θα ακουσετε και εντυπωσεις

Ευχαριστω kotsidas :) :) :)
 






ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Πολύ καλή δουλειά kotsidas! =D>

Ευχαριστούμε πολύ και εσένα και την Ειρήνη που το ανέβασε στο rapidshare και μπορέσαμε και το κατεβάσαμε!

Το link θα μεταφερθεί στην εικονική κυνοβιβλιοθηκη και ελπίζω να μπορέσουν να το κατεβάσουν όλοι και να το διαβάσουν διότι οι πληροφορίες που περιέχει είναι εξαιρετικά χρήσιμες. :D
 


elle

Well-Known Member
28 Φεβρουαρίου 2008
223
0
Αλεξανδρούπολη
Σας ευχαριστώ ,το κατέβασα και εγώ και θα το διαβάσω αργότερα το βράδυ..

Απο μια σύντομη ματιά που του έριξα φαίνεται πως έκανες πολύ καλή δουλειά =D> =D> =D>