Διαθέσιμη σκυλοπαρέα στην Γλυφάδα;;;


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Καλησπέρα!
Ζητάω κουταβίσια παρέα στην περιοχή της Γλυφάδας για να βγαίνουμε βόλτα μαζί και να παίζουμε μέχρι εξαντλήσης! :love:
Είμαι ένα αρσενικό κουτάβι 4 μηνών, άνω των 20 κιλών, πολύ καλόβολος,καλοπροαίρετος,υπάκουος και φιλικός, οπότε θα ήθελα και η παρέα μου να είναι στην ίδια χαζοχαρούμενη φάση, ώστε να παίζουμε όμορφα και να κοινωνικοποιηθούμε όσο πιο ομαλά γίνεται! Φυσικά θέλω να γνωρίσω και οποιονδήποτε άλλο σκυλάκο μεγαλύτερης ηλικίας, αρκεί να είναι κοντά στα κιλά μου και οι "γονείς" του να είναι σίγουροι ότι δεν έχει τίποτα άλλο στο μυαλό του εκτός από το παιχνίδι!
Σας ευχαριστώ! :barefoot:
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Παιδιά καλά τα likes :p αλλά να αφήνετε και κανένα post,να μένει το θέμα στην λίστα με τα τελευταία μηνύματα, ώστε να βρεθεί κάποιος φιλαράκος! Θέλω να βρω παρέα να παίξουμε λέμε!!!:barefoot::D;):ROFLMAO:
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Το έχεις πάρει το κουτάβι;
Η...των φρονίμων τα παιδιά...;
 






Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
δεν πρόκειται για το δικό μου, δυστυχώς εγώ έχω μέλλον ακόμα, κανένα εξάμηνο :(
Εγώ είμαι ο νόνος και ο "εκπαιδευτής" :rolleyes: του κουταβιού για το οποίο ψάχνω παρέα, είναι σαν δικό μου με άλλα λόγια...
Με την ευκαιρία βέβαια και την εμπλοκή μου στην σκυλοπαρέα θα προετοιμάσω το έδαφος και για τον δικό μου...;)
Σχετικά με την προθυμία σας, μία εναλλακτική υπάρχει ήδη, το "4 feet" εδώ στο Ελληνικό, αλλά δεν είναι το ίδιο...:)
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Πέρα από την πλάκα, είναι πολύ πιο δύσκολο το να βρεις καλή σκυλοπαρέα απ'ο 'οσο νόμιζα όταν ο Έντζο ήταν κούταβος... Από πολλές απόψεις πραγματικά λυπάμαι που δεν είχα ανακαλύψει το φόρουμ από τότε που τον πήρα! Δυστυχώς δε μένω Αθήνα κι όταν έρχομαι μένω μακριά. Ο Εντζάκος μπορεί να μην είναι ντιπ κούταβος αλλά για παιχνίδι πετάει την σκούφια του και τρελαίνεται να παίζει με αρσενικά κουτάβια (τα ενήλικα τα φοβάται ακόμα, θέλει πρώτα 2-3 φορές να τα γνωρίσει). Τώρα, στο δια ταύτα: αν σας βγάλει ο δρόμος εδώ στο φαρ ουέστ (το 15Αύγουστο έχει εξαιρετικά πανηγύρια :p) ειδοποιείστε!! Το ποστ αυτό δεν το λες και βοηθητικό, όμως τουλάχιστον το θέμα μένει στη λίστα! :p:D
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
@myEnzo φυσικά και βοηθάει το post, ευχαριστώ. Και ναι, είναι εξαιρετικό δύσκολο να βρεις καλή σκυλοπαρέα, αλλά και εξαιρετικά σημαντικό ταυτόχρονα...
Αν τύχει και πάρω στο χωριό μου (εξώ από τα Γιάννενα) τον "βαφτισιμιό" μου κάποια στιγμή ,θα σας επισκεφτούμε! Αλλιώς σίγουρα με τον δικό μου, όταν με το καλό (το επόμενο καλοκαίρι πρώτα ο Θεος).
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Τι είναι το "4 feet"; Εκπαιδευτήριο; Γιατί κι εγώ, κάτι τέτοιο θα σου πρότεινα. Κάποιον σκυλοχώρο πριβέ, που κάνει κουταβομαθήματα, εκ του ασφαλούς. Αλλα σκυλιά όξω, sorry αλλά δεν εμπιστεύομαι. Μόνο πολύ-πολύ γνωστών και δοκιμασμένων.
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
ένας τέτοιος σκυλοχωρός είναι, αλλά όπως καταλαβαίνεις δεν είναι η πιο εύκολη λύση (ραντεβού, συγκεκριμένες ώρες). Δεν γίνεται όμως να πληρώνεις κάθε μέρα για την βόλτα και το παιχνίδι του σκύλου...Προφανώς ούτε εγώ εμπιστεύομαι τον καθένα, για αυτό και το ψάχνω... ακόμα και αν βρεθεί κάποιος φίλος από εδώ μέσα, δεν σημαίνει ότι τα σκυλάκια θα ταιριάξουν ή ότι θα ταιριάξουν οι αντιλήψεις μας και οι πρακτικές μας. Ας βρεθεί πρώτα κάποιος και θα δούμε...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Και μια φορά την εβδομάδα, αν μπορεί να πληρώνει, πολυ πιο επωφελές πιστεύω θα είναι, απο οποιαδήποτε άλλη συναναστροφή. Αρκεί, να είναι απόλυτα ελεγχόμενος ο χώρος και τα παρευρισκόμενα σκυλιά.
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
για τη μία φορά την εβδομάδα είναι μέσα στα πλάνα...αν όμως βρεθεί κάτι και για την καθημερινή βόλτα ακόμα καλύτερα! αλλιώς να σου στείλω αριθμό λογαριασμού του "4 feet" αν θες, να συνεισφέρεις για να πηγαίνουμε κάθε μερα! :p
 
  • Like
Reactions: Kodagoshe


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Οχι ευχαριστώ (y)
Εναλλακτικά, μπορώ να το πάρω σπίτι μου το μωρό, για καμμιά βδομαδούλα.
Θα το πάρεις πίσω, τεφαρίκι. Θα'χει περάσει και από τα 40 απαιτούμενα κύματα, για να γίνει σωστός πολίτης :cool:
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
mareco αναλαμβάνετε και μεγαλύτερες ηλικίες; Αν ναι, πες μου πότε θα ξεμπερδέψεις με το κουτάβι του Haris Drazen, για να σου στείλω κι εγώ μερικά!
 




Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
@mareco αν σε χρειαστώ θα ενημερώσω βρε! :p
@kostillos thanks for the tip, επειδή δεν έχω σκοπό να μπλέξω το κουτάβι σε ...περίεργες καταστάσεις, για αυτό ψάχνω να βρω ότι καλύτερο. Γενικά υπάρχει άνεση χρόνου για σκυλο-playdate, όπως για το που...εννοώ ότι ακόμα και αν χρειαστεί μετακίνηση στα πέριξ με αυτοκίνητο, είναι διαθέσιμο.
 


kostillos

Well-Known Member
26 Μαϊου 2015
542
515
57
ΑΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
Εγω καθημερινές την βγάζω σε μια αλάνα στο τετράγωνο Δημελά - Ηφαίστου - Επαμεινώνδα- Ποσειδώνος . Αν θες να βρεθούμε πες μου να κανονίσουμε ώρα (μετά τις 18.30) Τα σκ την πάω στο βουνό. Αν θες μπορουμε να πάμε μαζί μια μέρα να δεις πως πάω για να πηγαίνεις κι εσύ (είναι πολύ όμορφα)
Όσο για τη δική μου, είναι 23 μηνών , 32 κιλά κι εάν ο φιλαράκος σου είναι ζωηρός δεν θα παίξουν γιατι δεν της αρέσουν οι ....χειρονομίες.... Είμαστε της σχολής του freeze ! :D:D
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
τσέκαρα την αλάνα που λες στο street view του google maps...θα σου στείλω pm για κάποιο απόγευμα!
μαζεύονται κι άλλα σκυλιά εκεί;
ο κούταβος δεν είναι ότι πιο ζωηρό υπάρχει, αλλά δεν παύει να είναι κούταβος...σε μία ενδεχόμενη συνάντηση μπορούμε να δούμε αν τα ταιριάξουν.
btw, γιατί έδωσες άκυρο για την Λαμπράκη;
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
περάσαμε μία βόλτα από την Λαμπράκη σήμερα, δεν ήταν καλές οι συνθήκες,όντως...ίσως πέσαμε στη μέρα
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3