Διαιτα


ΡΟΥΛΗΣ

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2018
163
62
64
Εξωκειλαμε κι εγω κι ο Ρουλης το καλοκαιρι και ειμαστε σε αναγκη να χασουμε βαρος,ερωτημα,τρωει Brit Care Lamb and rice 140-150 γραμμ την ημερα,αλλα για να το φαει τρωει μαζι 2 μικρα γυρω στα 20γρ μπιφτεκακια μοσχαρισιο κιμα,τιποτα αλλο,ο γιατρος ειπε να χασει κιλα,δεν ειπε πως,εγω τον λυπαμαι αν τον δω να πειναει,κανουμε 3 βολτες την ημερα συνολο περιπου 2 ωρες πανω κατω,τι να κοψω απο το φαγητο του?Οταν τον βρηκαμε ηταν 13 κιλα,ειναι στα 15 τωρα αλλα εχει μεγαλωσει κιολας.
 


dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
Συνήθως στις δίαιτες κόβουμε τα παραπανίσια, άρα πρέπει να κόψεις τα μπιφτεκάκια.
Αν φοβάσαι ότι δεν θα τρώει την ξηρά έτσι, κόψε το 1 μπιφτέκι και λίγη από την ξηρά.
Μπορείς να αυξήσεις την άσκηση; Ή να την κάνεις πιο έντονη; Πόσο χρονών είναι ο Ρούλης;
 
  • Like
Reactions: ΡΟΥΛΗΣ


ΡΟΥΛΗΣ

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2018
163
62
64
Συνήθως στις δίαιτες κόβουμε τα παραπανίσια, άρα πρέπει να κόψεις τα μπιφτεκάκια.
Αν φοβάσαι ότι δεν θα τρώει την ξηρά έτσι, κόψε το 1 μπιφτέκι και λίγη από την ξηρά.
Μπορείς να αυξήσεις την άσκηση; Ή να την κάνεις πιο έντονη; Πόσο χρονών είναι ο Ρούλης;
4-5 τον βρηκα,ε οποτε δεν ξερω την ακριβη ηλικια,την ξηρα χωρις μπιφτεκι δεν την τρωει,κατεβαζει τα μουτρα και δεν μιλαει,τι ασκηση,αυτος μονο να μυριζει παντου και να χαζευει τα κοριτσακια θελει,περπαταμε,αρκετα,ασκηση δεν εχω μερος να τον παω να κανει
 


dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
Τον καλόμαθες (ποιος δεν θα μου πεις) ....
Κόψε λίγη από την ξηρά τότε, αλλά προσπάθησε να κάνεις κάτι και με την άσκηση. Δεν έχει να κάνει μόνο με τα παραπανίσια κιλά, τα οφέλη είναι πολύ περισσότερα όπως σίγουρα ξέρεις. Αν δεν έχεις κάποιο περιφραγμένο ασφαλές μέρος για να τον τρέξεις, δοκίμασε με έναν μακρύ ιμάντα κάπου αλλού (πάρκο πχ). Με μπαλάκια ασχολείται καθόλου; Αν ούτε αυτό, αύξησε τουλάχιστον όσο μπορείς την διάρκεια της βόλτας και τον ρυθμό στο περπάτημα. Τα αγαθά κόποις κτώνται ....
 
  • Like
Reactions: ΡΟΥΛΗΣ


ΡΟΥΛΗΣ

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2018
163
62
64
Τον καλόμαθες (ποιος δεν θα μου πεις) ....
Κόψε λίγη από την ξηρά τότε, αλλά προσπάθησε να κάνεις κάτι και με την άσκηση. Δεν έχει να κάνει μόνο με τα παραπανίσια κιλά, τα οφέλη είναι πολύ περισσότερα όπως σίγουρα ξέρεις. Αν δεν έχεις κάποιο περιφραγμένο ασφαλές μέρος για να τον τρέξεις, δοκίμασε με έναν μακρύ ιμάντα κάπου αλλού (πάρκο πχ). Με μπαλάκια ασχολείται καθόλου; Αν ούτε αυτό, αύξησε τουλάχιστον όσο μπορείς την διάρκεια της βόλτας και τον ρυθμό στο περπάτημα. Τα αγαθά κόποις κτώνται ....
Το παραδεχομαι,δεν εχω ασφαλες μερος,τον παω σ ενα παρκο αλλα δεν μπορω να τον αφησω ελευθερο,αν δει αλλο σκυλι τρεχει επανω του απο περιεργεια,ειναι πολυ φιλικος αλλα πολλα δεν ειναι,θα τον εχω με μακρυ λουρι και βλεπω,θα του κοψω και ενα μπιφτεκι και λιγη ξηρα,περπατημα κανουμε αλλα αυτος εχει εννοια μονο να σταματαει παντου,μου κοβει και την δικη μου φορα,Ευχαριστω
 
  • Like
Reactions: dimitris-skg


dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
Να συμπληρώσω σαν διευκρίνιση, ίσως εγώ να μην έγινα κατανοητός, τον μακρύ ιμάντα τον έγραψα για την μεταξύ σας διάδραση, να του πετάς πχ ένα μπαλάκι και να σου το φέρνει, όντας ασφαλής, χωρίς τον κίνδυνο να σου φύγει. Αυτό μπορεί να γίνει σε ένα πάρκο όπως σου είπα, αλλά καλό είναι να μην έχει άλλους σκύλους. Μην τον χρησιμοποιήσεις για να προσεγγίσετε άλλα σκυλιά, εμπεριέχει κίνδυνο.
 
  • Like
Reactions: ΡΟΥΛΗΣ


ΡΟΥΛΗΣ

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2018
163
62
64
Να συμπληρώσω σαν διευκρίνιση, ίσως εγώ να μην έγινα κατανοητός, τον μακρύ ιμάντα τον έγραψα για την μεταξύ σας διάδραση, να του πετάς πχ ένα μπαλάκι και να σου το φέρνει, όντας ασφαλής, χωρίς τον κίνδυνο να σου φύγει. Αυτό μπορεί να γίνει σε ένα πάρκο όπως σου είπα, αλλά καλό είναι να μην έχει άλλους σκύλους. Μην τον χρησιμοποιήσεις για να προσεγγίσετε άλλα σκυλιά, εμπεριέχει κίνδυνο.
Ναι,το ξερω,δεν τον αφηνω απο κοντα μου ουτε να πλησιαζει αλλα σκυλια
 
  • Like
Reactions: dimitris-skg


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.811
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf