ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΕ ΕΚΘΕΣΕΙΣ


elena

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2007
136
0
Heraklion
www.cookiespirit.freegr.net
Κατα καιρούς διαβάζω απόψεις - κρίσεις και επικρίσεις σχετικά με την οργάνωση εκθέσεων στην Ελλάδα. Πιστέυω ότι ορισμένοι μέσα απο το forum έχουν εμπειρία στην διοργάνωση εκθέσεων και γνωρίζουν απο πρώτο χέρι το τρέξιμο που αυτό σημαίνει. Κάποιοι άλλοι δεν έχουν ασχοληθεί καθόλου με αυτό το κομμάτι και κατά την γνώμη μου κακώς κρίνουν αφού δεν γνωρίζουν τι σημαίνει να στήσεις μία έκθεση. Σχεδόν όλοι οι όμιλοι που προσωπικά έχω επαφή είναι ανοιχτοί σε καλοπροαίρετη κριτική και σχόλια γιατί έτσι θα διορθώσουμε τα λάθη μας.
Παρακαλώ όσους πραγματικά θέλουν να βοηθήσουν εθελοντικά στην επόμενη έκθεση του ΟΚΑ να επικοινωνήσουν είτε μαζί μου είτε με τον ΟΚΑ γιατί πραγματικά χρειάζονται άτομα πρόθυμα να βοηθήσουν (κατόπιν εκπαίδευσης τους). Ειναι μία ευκαιρία για κάποιους απο το forum να μάθουν κάποια πραγματα χρήσιμα (κανονισμοί εκθέσεων κτλ) και να φανούν χρήσιμοι στην διοργάνωση της έκθεσης.
Αναμένω με πραγματικό ενδιαφέρον τις προτάσεις σας και την εθελοντική σας βοήθεια :)
Το ίδιο φυσικά ισχύει και για Ηρακλειώτες κυνόφιλους που θα ήθελαν να βοηθήσουν στην επόμενη έκθεση του ΚΟΗ στις 5 & 6 Σεπτεμβρίου 2009 :D
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Πολύ ενδιαφέρον! :)
Ποιες θα είναι οι αρμοδιότητες ενός εθελοντή?
Η εκπαίδευση των εθελοντών τι περιλαμβάνει?
 


elena

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2007
136
0
Heraklion
www.cookiespirit.freegr.net
Αρχικά ευχαριστώ για το καλωσόρισμα στο θέμα :)
Εκεί που κυριώς χρειάζομαστε εθελοντές είναι στην στελέχωση των στίβων. Η εκπαίδευση περιλαμβάνει ένα σεμινάριο-συνάντηση που θα ενημερωθούν οι εθελοντές σε ότι έχει να κάνει με κανονισμούς εκθέσεων και σε ότι έχει να κάνει με τις αρμοδιότητες των τριών ατόμων που απαρτίζουν ένα στίβο.
α. Γραμματέας στίβου (απαραίτητα γνώση αγγλικής)
β. Υπεύθυνος στίβου (απαραίτητα γνωση αγγλικής)
γ. Βοηθός στίβου.
Φυσικά το σεμινάριο-συνάντηση θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα από άτομα του ΟΚΑ.
Ευχαριστώ προκαταβολικά :)
 














Lila

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2006
326
0
Aθηνα
www.sharpei.gr
Εχω πει οτι μπορω να βοηθεισω..μιας και μιλαω 4 γλωσσες..
Αλλα δεν πρεπει να ειναι στον στιβο που διαγωνιζομαι εγω..οχι στα Rottweiler δηλ.

AX! εγω ετσι την πατησα!!! εκανα βοηθος το Σαββατο και ειχα ζητησει φυσικα να μην ειμαι στον κριτη που με κρινει την Κυριακη (την Κυριακη ηταν και σπεσιαλτι). Μου ειπαν πηγενε στον στιβο 1 πηγα... πηρα το χρονοδιαγραμμα απο τα παιδια στο στιβο...
5 σκυλια πριν το τελος ο κριτης με ρωταει (επειδη ειδε το σαρ πει μπλουζακι που φορουσα)
<σαρ πέι εχεις?>
λεω <ναι>
μου πανταει <αχ! ποσο μισω αυτη την φυλη, δεν μου αρεσει καθολου, ουτε ο χαρακτηρας ουτε τα προβλημα που εχουν>
Τον ρωταω τι σκυλια εχει και μεσα στην κουβεντα (γιατι περιμεναμε με ερθει η ωρα για την επομενη φυλη - timetable) του λεω οτι αυριο εχει σπεσιαλτι και εχω αγωνια και εχω φερει 10 σκυλια!
η απαντηση του ξερεις πια ηταν?
<Το ξερω εγω τα κρινω αυριο!!!!>
ΠΑΓΩΣΑ!!! και δεν ηξερα τι να κανω... να φυγω 5 σκυλια πριν το τελος?
την επομενη δε στο και καλα σπεσιαλτι(για τα ματια του κοσμου, εγινε)
εφαγα τετοια πικρα!!!! δεν φανταζεσε!! :eek: