ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ...ΝΑΙ 'Η ΟΧΙ


frixos

Member
15 Σεπτεμβρίου 2008
7
0
ΕΧΩ ΕΝΑ ΛΥΚΟΣΚΥΛΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 16 ΕΤΩΝ.ΕΔΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ.ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΕ ΚΙΟΛΑΣ.ΧΤΕΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΡΩΩΕΙ.ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΙΣ ΒΑΛΩ ΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΕΙ.ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΚΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ Η ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ????
 


Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
Ένα γερμανικό ποιμενικό 4 μηνών δεν είχες πριν? Τι έγινε?

Το σκυλί χωρίς να το έχει δει κτηνίατρος δεν παίρνεις καμμία απόφαση για ευθανασία.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Όταν η κατάσταση της υγείας του αποδεδειγμένα από 2,3 γιατρούς είναι μη αναστρέψιμη, τότε αυτό που κάνουμε ,είναι να κάνουμε οτιδήποτε για να μην βασανίζεται το ζωάκι μας..
 




frixos

Member
15 Σεπτεμβρίου 2008
7
0
εχω και ενα 4 μηνων.λεσ να ζηλεψε η μεγαλη τοσο πολυ με το μικρο και να στεναχωρεθηκε?
 


frixos

Member
15 Σεπτεμβρίου 2008
7
0
ο γιατροσ λεει τηνεζησε τη ζωη του.και οτι εχει και αλλεσ αρρωστιεσ.σταζει απο πισω και αιμα...
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Συγγνώμη δεν την έχεις πάει σε ένα η γιατρό και συζητάς για ευθανασια?
Ο ερχομός ενός αλλου σκυλιού δικαιολογεί κάποια κατάθλιψη όταν ειδικά το σκυλάκι είναι ηλικιωμένο..
Αλλα αυτά που περιγράφεις δείχνουν ένδειξη παθολογική και όχι ψυχολογικη..
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
ο γιατροσ λεει τηνεζησε τη ζωη του.και οτι εχει και αλλεσ αρρωστιεσ.σταζει απο πισω και αιμα...
Δεν σε καταλαβαινω ουτε εσενα ,ουτε τον γιατρο σου..
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Φριξε πηγαινε το σκυλι στους γιατρους. Θες να την ευθανατισεις επειδη υποφερει η επειδη ειναι δυσκολο να την φροντιζεις? Το αιμα ειναι σοβαρο πηγαινε να δεις τι εχει. Αν ηταν επειδη ηταν δυσκινητη δε θα τη σκοτωνα οχι.
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Εγω θα το ελεγα αλλιως..,τι ακριβως θελεις εσυ απο το σκυλι..
sorry αλλα τοση ωρα μιλας για ευθανασια χωρις καν η ιδια να ξερεις τι εχει το σκυλι σου..
Εδω αυτην την λεξη την λεμε στην εσχατη των περιπτωσεων και με πολυ βαρια θλιψη..
 


Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
ο γιατροσ λεει τηνεζησε τη ζωη του.και οτι εχει και αλλεσ αρρωστιεσ.σταζει απο πισω και αιμα...
Σου είπε τι αρρώστειες έχει ονομαστικά? Σου έχει συστήσει κάποια θεραπεία? Αν σου τα έχει πει γενικά και αόριστα πάρτον τηλέφωνο να σου τα εξηγήσει αναλυτικά και καλού κακού τρέχα άμεσα και σε άλλο γιατρό.

Τέτοια κατάπτωση από ζήλεια και μόνο δε την πιστεύω.
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Εάν δεν μπορεί να κουνηθεί φέρε τον γιατρό στο σπίτι χωρίς να χάνεις άλλο χρόνο.

Το οτι είναι 16 ετών δεν αποκλίει οτι μπορεί να ζήσει κι'άλλο με μια σωστή θεραπεία.
 


Diogenes

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
155
0
32
Κομοτηνή
Αυτό το στάζει από πίσω αίμα μπορεί να σημαίνει ότι έχει κάποιο αφροδίσιο νόσημα και για αυτό να είναι αδύναμο

ΣΤΟΝ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟ ΑΜΕΣΩΣ;)
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
H γαστρεντεριτιδα, ουρολοιμωξη. Αναλογα το πισω.
Οποτε αντι να σκεφτεσαι κακα πραγματα πηγαινε το γιατι ειναι γερικο και θελει φροντιδα.
 


giorgos kriti

Well-Known Member
24 Σεπτεμβρίου 2008
584
0
γενικα απο οτι καταλαβες ολλα μπορει να φταινε. 1. ειναι γερασμενο 2. εχεις αφηξεις που μαλλον δεν εχεις καταλαβει πως τις εχει αντιληφθει μια και ολλη εχουν ευκολα και μονιμα στραμενη την προσοχη τους σε ενα μικρο και γλυκο σκυλακι και ξεχνουν τα γερικα και κουραμενα ζωα... 3. μπορει οντως να ειναι αρωστο... αν ηταν 7 ισως να κουνιοτανε αλλα αλλοιως ειναι μια αρωστια για ενα σκυλι 16 ετων και αλλοιως για ενα που ειναι 7-8 η δεν ξερω ποσο για αυτο αντε σε κανενα σοβαρο γιατρο και αμα δεν μπορεις να το πας να του πεις να ερθει και γρηγορα