Είναι φυσιολογικό; Να ανησυχώ; Αυτιά κουταβιού Yorkshire Terrier


jim502

New Member
23 Μαϊου 2018
1
0
32
καλησπερα παιδια!
ειμαι κατοχος ενος yorkshire εδω και λιγες μερες και το pet shop που πηρα το σκυλακι το ειχε βαλει ταινια στα αυτακια του για να μεινουν ορθια.. μου ειπε μετα απο μια βδομαδα να το βγαλω το οποιο το εκανα!! το σκυλι για μια μερα ολοκληρη τα αυτακια του τα ειχε πανω κανονικα.... την επομενη μερα πεσανε να ανυσηχω? θα τα ξανα σηκωσει ?
 


pao131908

Banned
Banned
22 Μαϊου 2018
83
22
32
φιλε ειναι εγκλημα να αγοραζεις ζωα απο πετ σοπ...θα επρεπε να το ξερεις..
ακομα και εγω που δεν ειχα ποτε σκυλι ουτε ειχα σχεσεις γενικα με σκυλια..ηξερα οτι ειναι εγκλημα να παρω καποιο απο εκει..
θα επερπε να το εχεις ψαξει καλυτερα πριν αγορασεις απο εκει
 
  • Like
Reactions: mareco






ThodorisV

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2016
87
19
37
Ασχετο. Επιτρεπετε ακομα στα pet shop να πουλανε σκυλους; νομιζα.πως το εοχαν απαγορεψει και περασα και ειδα ενα μαγαζι που ειχε ταμπελα για εκτροφικους σκυλους, μπηκα μεσα και ειδα κουταβια απο διαφορες ρατσες σε γυαλινα κλουβια
 


gsd364546

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2016
382
288
30
Οι ταινιες δε κανουν τιποτα. Αμα ειναι να σηκωθουν θα σηκωθουν. Τα αυτια σηκωνονται και πεφτουν μεχρι μια ηλικια. Μακαρι ναναι τα φτια το προβλημα. Δεν ειναι σημαντικο
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Είναι εγκληματικό να στηρίζεις πετ σοπ και πάπι μιλς. Το κουτάβι σου προήλθε απο τέτοια γραμμή παραγωγής για να γλιτώσεις εσύ 200 ευρώ απο την αγορά ενός κανονικού καθαρόαιμου σκύλου απο νόμιμο εκτροφείο. Είναι ντροπή...


Σχετικά με την ερώτησή σου: Tα αυτιά στα γιορκάκια ξυρίζονται για να στέκονται ευκολότερα όρθια χωρίς να έχουν βάρος και ναι μπορείς να βάζεις κολλητική ταινία απο φαρμακείο. Όχι για μια μέρα αλλά για αρκετές και μετά να τη βγάζεις για μια-δύο. Μέχρι να αλλάξει τα δόντια του (περίπου 8 μηνών) τα αυτιά θα σηκώνονται και θα πέφτουν αρκετές φορές.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3