Εισαγωγή σκύλου από χώρα της Ε.Ε.


J_Marius

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2022
60
25
39
Καλησπέρα σε όλους.
Ξέρει κάποιος να μου πει τι εμβόλια χρειάζονται ή τι ιατρικά πιστοποιητικά για την εισαγωγή ενός Λακενουά από χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 




Xristina344

Member
26 Νοεμβρίου 2020
19
9
20
Καλησπέρα,από ποια χώρα θα έρθει το κουτάβι και με τι θα ταξιδεύσει?
Αν και τα προβλεπόμενα χαρτιά και εμβόλια πρέπει να τα έχει έτοιμα ο εκτροφέας...
 


J_Marius

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2022
60
25
39
Καλησπέρα,από ποια χώρα θα έρθει το κουτάβι και με τι θα ταξιδεύσει?
Αν και τα προβλεπόμενα χαρτιά και εμβόλια πρέπει να τα έχει έτοιμα ο εκτροφέας...


Καλησπέρα· σκοπεύω να πάρω ένα Λακενουά από το Βέλγιο. Απ' ό,τι έχω διαβάσει θε πρέπει να είναι 3 μηνών και να έχει κάνει τα τρία πρώτα του εμβόλια...αν και η εκτροφέας με την οποία μίλησα μου είπε ότι στο Βέλγιο κάνουν στα κουτάβια 4 εμβόλια...
 


Xristina344

Member
26 Νοεμβρίου 2020
19
9
20
Καλησπέρα· σκοπεύω να πάρω ένα Λακενουά από το Βέλγιο. Απ' ό,τι έχω διαβάσει θε πρέπει να είναι 3 μηνών και να έχει κάνει τα τρία πρώτα του εμβόλια...αν και η εκτροφέας με την οποία μίλησα μου είπε ότι στο Βέλγιο κάνουν στα κουτάβια 4 εμβόλια...
Δεν γνωρίζω για το Βέλγιο αλλά όσα έχω διαβάσει το κουτάβι πρέπει να είναι 12 εβδομάδων να έχει ολοκληρωθεί ο εμβολιασμός της λύσσας και να έχουν περάσει τουλάχιστον 21 ημέρες μετά τον τελευταίο εμβόλιο, φυσικά πρέπει να έχει διαβατήριο και microchip(όλα αυτά για αεροπορικώς).
 
  • Like
Reactions: Εriana


J_Marius

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2022
60
25
39
Δεν γνωρίζω για το Βέλγιο αλλά όσα έχω διαβάσει το κουτάβι πρέπει να είναι 12 εβδομάδων να έχει ολοκληρωθεί ο εμβολιασμός της λύσσας και να έχουν περάσει τουλάχιστον 21 ημέρες μετά τον τελευταίο εμβόλιο, φυσικά πρέπει να έχει διαβατήριο και microchip(όλα αυτά για αεροπορικώς).
Σωστά, και για το θέμα του microchip και του διαβατηρίου είχα πληροφορηθεί μετέπειτα. Υποθέτω όμως ότι και οδικώς να εισερχόταν το κουτάβι στην Ελλάδα, τα ίδια θα ίσχυαν ( ; )
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
@TARA μπας και γνωρίζεις;
Ερχεται το δεύτερο λακενουά στην Ελλάδα :giggle:
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Θα σας πάνε. Γιατί να μη σας πάνε;
Το ευχόμαστε.
 


J_Marius

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2022
60
25
39
Θα σας πάνε. Γιατί να μη σας πάνε;
Το ευχόμαστε.
Ε...πρέπει πρώτα να ταξιδέψουμε στην Αγγλία, να αρχίσουμε διαδικασίες πώλησης αυτοκινήτου και ακινήτου....μεταφορά οικοσκευής στην Ελλάδα....μετά επιστροφή στην Ελλάδα κατά Οκτώβριο και τότε τελειώνουν τα ψέματα για τη διαδικασία για το Λακενουά....Σας ευχαριστώ πάντως!
 
  • Like
Reactions: mareco




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf