Εκκρίσεις από το πέος


Stavkouk

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2008
57
0
Παιδια μια ερωτηση,,
ειναι φυσιολογικο σε αρσενικο σκυλακι που εχει στειρωθει και ειναι περιπου 1.5 ετους να βγαζει απο το μοριο του ενα κιτρινωπο υγρο αραια και που?το γλυφει βεβαια και το εξαφανιζει αλλα...πρεπει να επισκεφτουμε τον κτηνιατρο ή ολα τα σκυλακια το εχουν αυτο?
ευχαριστω!
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Η μικρή ποσότητα εκκρίματος από το πέος ή αντίστοιχα από το αιδοίο στα θηλυκά σκυλιά, είναι απολύτως φυσιολογική, όπως φυσιολογική συμπεριφορά για τα σκυλιά μας είναι να ασχολούνται με το καθάρισμα των γεννητικών τους οργάνων.

Κάποιος ιδιοκτήτης πρέπει να ανησυχήσει εάν η ποσότητα των εκκριμάτων είναι υπερβολική, εάν έχουν έντονη και δυσάρεστη μυρωδιά ή εάν ο σκύλος γλύφει συνεχώς και μανιωδώς την περιοχή. Σ’ αυτές τις περιπτώσεις πάμε στον κτηνίατρο για να εντοπίσουμε την αιτία.

:)
 




omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Εγω παλι νομιζω οτι η στειρωμενη αρσενικοι δεν εκρινουν αλλο αυτο το κιτρινοπρασινο υγρο,μηπως ειναι τιποτε αλλο?
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Εμένα ο στειρωμένος σκύλος μου εξακολουθεί και το εκκρίνει. Απλά το εκκρίνει σε μικρότερη ποσότητα και με μικρότερη συχνότητα .
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Εμένα ο στειρωμένος σκύλος μου εξακολουθεί και το εκκρίνει. Απλά το εκκρίνει σε μικρότερη ποσότητα και με μικρότερη συχνότητα .
Και ο δικός μου, επίσης στειρωμένος, το ίδιο