Εκλάπη MINIATURE BULL TERRIER στο Μαρκόπουλο


Rotondo

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2013
64
3
απιστευτο στο facebook βλεπεις τελεταια ,ολο απαγωγες σκυλων και κοινοποιησεις,
νεο επαγγελμα βρηκανε,καλα τα ελεγε στην ταινια killing them softly.
η τυπισσα σου ειναι ιδια ηλικιακα και μοιαζει αρκετα με την δικη μου,ηδη εκανα κοινοποιηση με το που το ειδα.
μου κανει εντυπωσει πως και δεν της ειχες βαλει τσιπ για να την ελεγχεις μεσα απο το κινητο ,μιας και εκτροφεας.
ευχομαι να βρεθει η θεα σου και να τους τσοβαλιασουν τους αλλους.
 


io maria

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2010
1.322
28
Γέρακας
rotondo για τι τσιπακι μιλας?
τα τσιπακια που βαζουμε στον κτηνιατρο δεν δινουν σημα στο κινητο. Μονο αν καποιος το παει σε κτηνιατρο και σκαναρει το τσιπακι μπορει μεσω του αριθμου να βρεθει ο ιδιοκτητης
απο εκει και περα καποια αλλου ειδους τσιπακια (τυπου gps) επειδη συνηθως ειναι στο κολαρο μπορουν να αφαιρεθουν ευκολα
εκτος και αν μιλας για κατι αλλο που δεν εχω υποψην μου
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Aν υπάρχει τέτοιο τσιπ, υποδόριο, που δίνει στίγμα gps, θα ήθελα πολύ να το ήξερα (και νομιζω και πολλοί πολλοί άλλοι!)
 


Rotondo

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2013
64
3
το πρωτο τσιπακι το εχω και εγω στον σκυλο μου και νομιζω ειναι υποχρεωτικο απο το νομο.
απλα ειχα ακουσει και ακουω συνεχως να μου λενε να βαλω και τσιπακι για να το ελεγχω μεσω κινητου αν χαθει.δεν ειχα μπει στην διαδικασια να δω ακριβως σε ποιο μερος τοποθετειτε,μονο σε καποια λινκς ειχα διαβασει για το προιον.
φανταζομαι για να το λετε εσεις,δεν θα υπαρχει τσιπ στην μορφη που ειναι και αυτο που σκαναρει ο κτηνιατρος.
αν και τοσο που εχει προχωρησει η τεχνολογια μου κανει τρομερη εντυπωση.
στην τελικη θα εκανε μεγαλη ζημια στους απαγωγεις.
εχω αρχησει και το πιστευω οτι το συγκεκριμενο πραγμα με τις κλοπες αρχιζει και γινεται επαγγελμα.
συναντησα εναν αλβανο που μου ελεγε οτι εχουν ενα μηχανημα που "τιναζει " τους σκυλους με ηλεκτρισμο και τους κοιμιζει.
οποτε ο σκυλος ετσι χανει πολυ ευκολα την εννοια του φυλακα ,αλλα οι κλοπες ειναι παιχνιδακι.

στην τελικη λες "αντε στο@@" ενα σκυλι πηρα να το χαρω και στο τελος γινεται ο πιο ευκολος στοχος τους.

τα 500 ευρω παντως διχνουν ανθρωπο που δεν ξερει.για εναν ιδιωτη ισως ειναι και πολλα.αλλα ο συγκεκριμενος φαινεται παιζει παιχνιδακια.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.887
Ο μόνος τρόπος να προστατεύσεις όσο γίνεται τον σκύλο σου, είναι να τον έχεις μέσα στο σπίτι. Εξω, σε αυλή ή οπουδήποτε, μόνο με εσένα παρόντα. Ολα τ'άλλα είναι, να 'χαμε να λέγαμε.