Ελληνικός Ποιμενικός




Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.975
630
Athens
Πανέμορφα και σπάνια ζώα. Δεν παύει όμως να είναι ένα μεγαλόσωμο τσοπανόσκυλο. Σκέψου καλά πριν αποφασίσεις. Μπορείς να του προσφέρεις την άσκηση, τον χρόνο και την εκπαίδευση που χρειάζεται? Διάβασε για τη φυλή του, προσπάθησε να έρθεις σε επαφή με άλλους ιδιοκτήτες για να σου πουν εμπειρίες και τι πρέπει να προσέχεις. Αν μετά από αυτά σκέφτεσαι ακόμα ότι μπορείς και θέλεις να έχεις ένα τέτοιο σκύλο, τότε γιατί όχι?

Υ.Γ. Επειδή δεν θυμάμαι, έχεις ήδη κι άλλο σκύλο? Αν ναι, έχεις και extra πράγματα να σκεφτείς πρν αποφασίσεις.
 




kostvl18

Well-Known Member
2 Ιουνίου 2007
51
0
Μυτιλήνη οεο
Kαλησπέρα,xotikouli είμαι άτομο που γενικά του αρέσει να κάνει βόλτες επίσης έχω ένα ακόμη κανίς,χρόνο έχω αρκετό μιας και είμαι πρωτοετής φοιτητής,το διάβασμα για τη φυλή επιβάλεται και το έχω ήδη ξεκινήσει.

Υ.Γ.Είμαι και εγώ στο άλλο φιλόζωο φόρουμ που είσαι και εσύ.
 


kostvl18

Well-Known Member
2 Ιουνίου 2007
51
0
Μυτιλήνη οεο
Rottie ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου,την ιστοσελιδα των φίλων Ελληνικού ποιμενικού την έχω ξεκοκαλίσει,σίγουρα θα είναι δύσκολα για μένα αν το πάρω λόγω της κυριαρχικότητας που διακατέχει αυτή τη φυλή αλλά πιστεύω με κατάλληλη εκπαίδευση και την βοήθεια κάποιου επαγγελματία να τα καταφέρω.
Υ.γ.Αν και αρχικά ήθελα ένα κουτάβι Γερμανικό ποιμενικό τώρα είμαι 50-50!