Εμετος - Λοξυγκας - Πονος


ιναρερσα

Active Member
10 Μαϊου 2010
30
0
Κρητη
Καλησπερα σας.Εχω ενα κουταβακι περιπου 1,5 μηνων. Πριν 3 μερες δεν ετρωγε τιποτα ουτε νερο μετα μου εκανε εμετο σαλακια.Επικοινωνησα με τον κτηνιατρο κ μου ειπε να το αφησω νυστικο οπως κ εκανα. Την επομενη μερα το ταισα κανονικα κ σημερα επισης μεχρι που τωρα το απογευμα ξαναεκανε εμετο. Ωστοσο κ τισ 3 αυτες ημερεσ εχει που κ που κατι σαν λοξυγκα. Επισης δεν ξερω αν εχει σχεση αλλα πολλεσ φορεσ οταν το πιανουν αγκαλια ποναει. Δεν εχει διαροια. Εχει παρει τα 2/4 απο το χαπακι για τα σκουλικακια.Το κουταβι εχει κανονικα ορεξη για παιχνιδι. Σας παρακαλω απαντηστε μου.....Ο κτηνιατρος μου ειπε να το αφησω παλι νυστικο κ οτι κατι μασουλαει σπιτι που το πειραζει.Παρολαυτα δεν το εχς δει να τρωει κατι εκτος τα επιπλα.
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Τι σκυλάκι είναι; Είναι πάρα πολύ μικρό. Πως το απέκτησες;
Ο γιατρός σου δεν το έχει δει από κοντά; Εγώ θα πήγαινα τρέχοντας.
 








foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
ΑΝ έχεις αμφιβολίες το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας μια βόλτα από τον κτηνίατρο!
Το χαπάκι πότε το πήρε σε σχέση με τα συμπτώματα που περιγράφεις;
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Λεω μπας και καταπινει τιποτα μακριες τριχες απο το πατωμα(η το νερο του,το φαγητο του,κ.τ.λ)
 


ιναρερσα

Active Member
10 Μαϊου 2010
30
0
Κρητη
κυριακη 2 Μαιου πηρα το σκυλακι. Δευτερα 3 δωσαμε το 1/4 απο το χαπακι, την Τριτη το αλλο 1/4. κ το αλλα 2 κομματιακια θα τα εδινα σημερα κ αυριο. Πεμπτη βραδυ δεν εφαγε ουτε ηπιε. Παρασκευη πρωι εκανε εμετο + λοξυγγα .Σαββατο κυριακη λοξυγκα κ σημερα εμετο. Δεν του εδωσα σημερα το χαπακι.
 


ιναρερσα

Active Member
10 Μαϊου 2010
30
0
Κρητη
Σημερα εβγαλε ολο το φαγητο ενω την 1 φορα σαλακια γιατι δεν ειχε φαει. ομαροψκ αποκλειτε εχω πολυ κοντο μαλλι
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Εκανε μηπως και καποιο εμβολιο εν τω μεταξυ? πρεπει να φυλαγεται ειδικα τις 2-3 πρωτες μερες μετα το εμβολιο.
 




foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Μια πιθανότητα είναι να σχετίζεται με το χάπι...σε αρκετά κουτάβια πέφτει βαρύ και προτιμάται η πάστα αντί αυτού...
Πάντως το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι μια βόλτα από τον κτηνίατρο ώστε να έχεις μια πιο εμπεριστατομένη άποψη!

Και προσοχή, να αποφεύγετε τις επαφές με άλλα σκυλιά μέχρι να ολοκληρώσει τα εμβόλια του!
 


ιναρερσα

Active Member
10 Μαϊου 2010
30
0
Κρητη
ναι δεν το αφηνω καθολου με αλλα σκυλια. Οσο για τον κτηνιατρο σας οπως ειπα παραπανω το πηγα. Μαλλον θα επισκεπτω κ εναν 2ο . Σας ευχαριστω πολυ.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.314
16
ATHENS
O ιατρός τι εξήγηση δίνει?
Στο σπίτι σε τι χώρο βρίσκεται το κουτάβι?
 


ιναρερσα

Active Member
10 Μαϊου 2010
30
0
Κρητη
οτι κατι μασουλαει μεσα στο σπιτι κ το πειραζει. Ωστοσο μια εβδομαδα που το εχω εχω φύγει 1-2 φορες απο το σπιτι κ το προσεχω συνεχως .
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.314
16
ATHENS
Δεν είναι όμως και η καλύτερη εξήγηση αυτό..
Το σκυλί όταν λείπεις που βρίσκεται?
Είναι ελεγχόμενο το μέρος?

Τι τροφή του δίνεις?
Εγώ θα πρότεινα να πάρεις και άλλη μια γνώμη..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Δεν έχεις κάποιο κλουβί να το περιορίσεις, ώστε να ξέρεις με σιγουριά αν όντως μασουλάει κάτι;
Οπως το έθεσες, νόμιζα ότι ο γιατρός σου έκανε τηλεφωνική διάγνωση. Γι' αυτό σε ρώτησα αν το πήγες.
Εγώ πάντως θα ξαναπήγαινα να το ξαναδεί από κοντά. Μια εξέταση αίματος δεν κάνει κακό. ΄Η μήπως έχετε ήδη κάνει;
 


ιναρερσα

Active Member
10 Μαϊου 2010
30
0
Κρητη
του ειχα παρει ξηρη τροφη απο πετ σοπ δεν την εφαγε κ πηρα γνωστη ξηρη τροφη απο σουπερ μαρκετ. Το εχω μεσα στο σπιτι οταν λειπω στο σαλονι. Το μονο που μπορει να μασουλησει ειναι βιβλια κ γωνιες επιπλων. Δεν εχω καποιο κλουβι αλλα κ να μπορουσα να το περιορισω δεν μπορω το σκυλι ειναι πολυ ζωηρο για να μεινει σε κλουβι. Δεν καναμε καμια εξεταση αιματος. Ειδαμε μονο τα κιλα (3.350) κ απλα το κοιταξε.
 


ιναρερσα

Active Member
10 Μαϊου 2010
30
0
Κρητη
οσο για την τροφη ειμαι πολυ προσεκτικη δεν του δινω απολυτος τιποτα μαγειρευτο με αλατια πιπερια κλπ. Μονο ξηρη τροφη κ 1 φορα λιγη κονσερβα απλα για την γευση που τρελενεται.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3