Ενα περιεργο πραγμα...


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
833
695
Μετα την εγχειρηση που ξυρισαμε το ποδαρακι του οζι οταν ξαναμεγαλωναν οι τριχες εβγαλε μια κυστουλα. Πηγαμε στον κτηνιατρο την αλλη μερα ειπαν 3 κτηνιατροι απο την κλινικη οτι δεν ειναι τιποτα γυρισε τριχουλα η ερεθιστηκε το δερμα τραυματιστηκε καποιος πορος κτλ. Μου εδωσαν μια κρεμα φουσικορτ να βαλω επεοδη μεγαλωσε αποτομα σε μια νυχτα. 5 μερες πρωι βραδυ εφυγε κατευθειαν ξεφουσκωσε. 2 μηνες μετα ξαναβγαζει ακριβως στο ιδιο σημειο μια ακομα πιο μικρη κυστη ( αν ηταν αλλος περα απο εμενα δεν θα την εντοπιζε καν μου ειπε ο κτηνιατρος που εστειλα φωτο )και σε 3 μερες εγινε σαν κακαδακι και εφυγε και αυτη χωρις να βαλω κρεμα αυτη τη φορα. Μετα απο αυτο το δερμα στο ποδαρακι του εκεινο ειναι γενικα λιγο ξηρο σαν πιτυριδα κανει ορισμενες φορες και οι τριχουλες του κολλανε η μια με την αλλη. Αυτο το εχω δει σε πολλα σκυλια που εχουν 2 στρωματα και τα ξυρισαν ειναι επειδη καταστρεφετε το υποστρωμα και δεν μπορει να μαδησει σωστα και παει και πιανετε σε αλλες τριχες. Ε σημερα βλεπω σε εκεινο το σημειο παλι να ειναι σαν λιγδωμενο και παω να τραβηξω αυτες τις τριχουλες που ειναι παγιδευμενες και βγαινουν και απο κατω βλεπω αυτο το κοκκινο σημαδακι και αυτη η λιγδιλα παραμενει. Νομιζω οτι εχει χασει κιολας παραπανω τριχουλες σε αυτο το μερος. Απο περιεργια ρωταω αν ειναι κατι θα παμε κτηνιατρο παλι εννοειται αλλα γιατι λετε συμβαινει αυτο στο ιδιο σημειο καταστραφηκε ο πορος οπως ειπε? Τωρα γιατι λαδωσε? Λιγο σαν χοτ σποτ μου εκανε. Να σημειωσω οτι κανενα απο αυτα δεν τον ενοχλησε δεν καταλαβαινει καν οτι υπαρχουν. Η πρωτη εικονα ειναι το πρωτο και η δευτερη το σημερινο.
 

Attachments



Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU