Ενδιαφέρομαι για Beagle !!!


npoulis

Member
12 Νοεμβρίου 2011
18
0
ψαχνω καιρό τώρα ενα αρσενικό κουταβακι beagle καθαροαιμο σε προσιτη τιμή. υπάρχει κάτι ?
 


minpinkiller

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
1.173
18
35
Ξεσσαλονίκη
Αν ψάχνεις κάτι στο φόρουμ, θα το βρεις μόνο στην ενότητα "Χαρίζονται". Μπορεί να βρεις κάνα ημιαιμάκι που να έχει κάτι από beagle! :)
 


John Pit

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2011
235
18
Δυσκολο σκυλακι στον χειρισμο το beagle.Καλο ειναι να εχεις αρκετες γνωσης για μια τετοια "ιδιοτροπη" ρατσα.Εαν δεν εισαι εμπειρος καλυτερα να εψαχνες για κατι αλλο.Εαν παλι επιμενεις για μπιγκλ και δεν εισαι γνωστης τοτε προτιμησε θυληκο που ειναι σαφως λιγοτερο κυριαρχικα.
 


npoulis

Member
12 Νοεμβρίου 2011
18
0
Εχω ακούσει διαφορα για τα μπιγκλ..δεν ειχα ξανα σκύλο ομως εχω αριστη σχεση με αυτα τα τετραποδα. Διαβαζω και ψαχνομαι για τα μπιγκλ 3-4 μηνες..οποτε εχω μαθει αρκετα πραγματα. υπαρχει καποιος εκτροφες ? ή κατι τετοιο ? ξερετε ?
 




npoulis

Member
12 Νοεμβρίου 2011
18
0
σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας. ενα καθαροαιμο κουταβι τι χαρται πρεπει να εχει ?
 


DOG.CRIME

Well-Known Member
5 Ιουλίου 2010
1.289
7
σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας. ενα καθαροαιμο κουταβι τι χαρται πρεπει να εχει ?
Έκτος των άλλων ένα καθαρόαιμο κουτάβι πρέπει να έχει χαρτί με το γενεαλογικό του δέντρο (pedigree).
 




npoulis

Member
12 Νοεμβρίου 2011
18
0
Ενημερώθηκα τι παζει σχετικα με pet shop. παρολαυτα εχω την απορια σχετικα με τα pet shop στην οδο Αθηνάς... ειναι αξιοπιστα ???
 


fifi

Well-Known Member
7 Απριλίου 2011
354
0
Λάρισα
Κανένα πετ σοπ δεν μπορεί να είναι αξιόπιστο!
Για την αγορά καθαρόαιμου κουταβιού απευθυνόμαστε σε εκτροφέα και μόνο!
 


npoulis

Member
12 Νοεμβρίου 2011
18
0
Κανένα πετ σοπ δεν μπορεί να είναι αξιόπιστο!
Για την αγορά καθαρόαιμου κουταβιού απευθυνόμαστε σε εκτροφέα και μόνο!
ναι το ξερω...απο περιεργια ρωτησα επειδη περασα προσφατα απο εκει και ειδα καποια κουταβια..
 


pkostas

Member
16 Αυγούστου 2011
22
0
μακριά από petshops όπου και να είναι. Υπάρχουν αξιόπιστοι εκτροφείς στην Ελλάδα και μπορείς να επικοινωνήσεις εύκολα μαζί τους. (αλλά να εχεις υπόψιν σου ότι ενα beagle χρειάζεται αρκετή καθημερινή εκτόνωση και παιχνίδι)
 


fifi

Well-Known Member
7 Απριλίου 2011
354
0
Λάρισα
ναι το ξερω...απο περιεργια ρωτησα επειδη περασα προσφατα απο εκει και ειδα καποια κουταβια..
Βασικά,αν πήγες από εκεί για να ψωνίζεις κάτι, τότε να μην ξαναπάς!
Δεν πρέπει να στηρίζουμε ούτε στο ελάχιστο αυτά τα μαγαζιά!
Υπάρχουν και πετ σοπ που δεν πουλάνε ζώα!
Τα κουτάβια που είδες εκεί είναι από puppy mills!
 


npoulis

Member
12 Νοεμβρίου 2011
18
0
μακριά από petshops όπου και να είναι. Υπάρχουν αξιόπιστοι εκτροφείς στην Ελλάδα και μπορείς να επικοινωνήσεις εύκολα μαζί τους. (αλλά να εχεις υπόψιν σου ότι ενα beagle χρειάζεται αρκετή καθημερινή εκτόνωση και παιχνίδι)
Εχω ενημερωθει απολυτα για την ράτσα αυτη΄....και ειμαι ετοιμος... χρειαζομαι και εγώ εκτονωση και παιχνιδι !! χαχαχα
--->ΝΑΙ. ΕΧΩ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΠΕΡΙ pet shop ΚΑΙ puppy mills. Ειμαι στην αναζητηση εκτροφεα πλεον..η αγορα θα καθιστερυσει { λιγο εως πολυ...λογω στρατιωτικως υποχρεωσεων...