Ενόχληση γείτονα


bouitsa

New Member
23 Ιουλίου 2018
2
0
33
Καινούρια στο φορουμ, και έπεσα πανω του στην προσπάθεια να βρω αλλα σχετικά θέματα με το δικό μου στο γκουγκλ.
Στην πολυκατοικία που διαμενει ο φίλος μου με το σκυλι του, στο ακριβώς απέναντι διόροφο είναι ο γείτονας ο οποίος ενοχλείται από το γάβγισμα του.
Το σπιτι στούντιο και έχουμε μονιμα την μπαλκονόπορτα για να μπαινοβγαίνει να μην είναι τοση περιορισμένη σε ενα μικρό χώρο.
Εχει φέρει ηδη την αστυνομία δυο τρεις φορές η οποία αφου ειδε κι έκρινε ότι ολα με το σκυλι ήταν καθ' ολα νομιμα, μας ειπε "ου μπλέξεις με στραβο γείτονα" και πως ο έλεγχος ήταν τέρμα τυπικός.
Τηρούμε βολτες, διατήρηση ωρων κοινής ησυχίας αλλα το θέμα είναι πως απείλησε ότι θα φέρει εισαγγελέα την επόμενη φορά και γελαγα.
Υπήρξε διαμάχη μάλιστα οταν του είπα ότι μέχρι τις 11 το βραδυ το σκυλι μπορει να τον γλενταει γιατί είναι θερινο ωραριο για τις ώρες κοινης ησυχιας και τοτε ειναι που μου ειπε για τον εισαγγελέα.
Τι μπορεί να γίνει; Εκτός απο το να μετακομίσω!
 


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Απ οσο διαβαζα σε αλλο θεμα εδω, δεν εχει να κανει με τις ωρες κοινης ησυχιας.
Τα σκυλια απαγορευεται να γαυγιζουν γενικως!
Οτι ωρα και να ειναι.
Δλ μπορεις(εκτος ωρων κοινης ησυχιας) να παιζεις μπουζουκοτραγουδα τσιτα τερμα, να μαρσαρεις την κουρσαρα σου ή τη μηχαναρα σου, να να βαρας κομπρεσερια ασταματητα, να παιζεις ντραμς ενω δεν ξερεις να παιζεις, να αραζεις με τους κολλητους στη μπαλκοναρα σου και να τα κανετε ισιωμα ολα και αλλα πολλα ωραια:)
ΑΛΛΑ απαγορευεται να γαυγιζουν οι κοπροι:mad:
Ειναι εκνευριστικο:cool:
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Υπήρξε διαμάχη μάλιστα οταν του είπα ότι μέχρι τις 11 το βραδυ το σκυλι μπορει να τον γλενταει γιατί είναι θερινο ωραριο για τις ώρες κοινης ησυχιας και τοτε ειναι που μου ειπε για τον εισαγγελέα.
Δε ξερω για τα υπολοιπα αλλα οι ωρες κοινης ησυχιας δεν ισχυουν για τα κατοικιδια, υποχρεουσε να φροντιζεις να μην ενοχλουν καθολη τη διαρκεια του 24ωρου.
Οποτε αν γαυγιζει αρκετα σε σκυλια γατια κ.τ.λ αυτο σαν επιχειρημα αστο καλυτερα ,μη σου γυρισει μπουμερανγκ.

Αμα δε γαυγιζει ιδιαιτερα ε μη του δινεις σημασια, δε μπορει να κανει τιποτα μαλλον, θα βρει κατι αλλο να ασχοληθει καποια στιγμη.

ΝΟΜΟΣ 4039/2012
Άρθρο 8
Διατήρηση ζώων συντροφιάς σε κατοικίες
1. Επιτρέπεται η διατήρηση δεσποζόμενων ζώων συντροφιάς σε κάθε κατοικία. Στις πολυκατοικίες, που αποτελούνται από δύο διαμερίσματα και πάνω, επιτρέπεται η διατήρηση δεσποζόμενων ζώων συντροφιάς σε κάθε διαμέρισμα με την προϋπόθεση ότι αυτά: α) διαμένουν στο ίδιο διαμέρισμα με τον ιδιοκτήτη τους ή τον κάτοχό τους, β) δεν παραμένουν μόνιμα στις βεράντες ή στους ανοιχτούς χώρους του διαμερίσματος, γ) η παραμονή στα διαμερίσματα πολυκατοικιών τελεί υπό την επιφύλαξη της τήρησης των κανόνων ευζωίας, των υγειονομικών διατάξεων και των αστυνομικών διατάξεων περί κοινής ησυχίας και δ) έχουν ελεγχθεί ηλεκτρονικά, έχουν σημανθεί, καταγραφεί και φέρουν βιβλιάριο υγείας.

και τι μας λενε
ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΔΙΑΤΑΞΗ 3/1996(ΦΕΚ Β-15/1996)
Μέτρα για την τήρηση της κοινής ησυχίας
Άρθρο 2
Γενικές απαγορεύσεις και υποχρεώσεις
Οι «κάτοχοι» κατοικίδιων ζώων ή πτηνών υποχρεούνται όπως λαμβάνουν κάθε πρόσφορο μέτρο, ώστε αυτά να μην διαταράσσουν με οποιοδήποτε τρόπο την ησυχία των περιοίκων.
 


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Παρε και τον νομο απο την φιλη medusa.
Οι «κάτοχοι» κατοικίδιων ζώων ή πτηνών υποχρεούνται όπως λαμβάνουν κάθε πρόσφορο μέτρο, ώστε αυτά να μην διαταράσσουν με οποιοδήποτε τρόπο την ησυχία των περιοίκων.
Ρε αυτο δεν το ξερα, απαγορευεται και τα καναρινια να κελαηδανε;;
Ετσι τα κολοπουλα να μην παιρνουν αερα!(y)
Για τα σπουργιτια και τις δεκαοχτουρες που καθονται στο μπαλκονι μου και δε βαζουν γλωσσα μεσα, μπορω να παρω την αστυνομια;;
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Παρε και τον νομο απο την φιλη medusa.

Ρε αυτο δεν το ξερα, απαγορευεται και τα καναρινια να κελαηδανε;;
Ετσι τα κολοπουλα να μην παιρνουν αερα!(y)
Για τα σπουργιτια και τις δεκαοχτουρες που καθονται στο μπαλκονι μου και δε βαζουν γλωσσα μεσα, μπορω να παρω την αστυνομια;;
κατσε βρε, δε λεει απαγορευεται να κελαηδανε, να ενοχλουν λεει....
οποτε αναλογα, ειναι καλλιφωνο ή φαλτσο το πετουμενο ? :LOL:
 


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
κατσε βρε, δε λεει απαγορευεται να κελαηδανε, να ενοχλουν λεει....
οποτε αναλογα, ειναι καλλιφωνο ή φαλτσο το πετουμενο ? :LOL:
Εχεις δικιο τωρα το καταλαβα!
Ναι ναι ειναι λογικοτατο ναι σωστα...
Πρεπει να ριχνουν πολυ γελιο οταν συντασουν τους νομους, μας τρολαρουνε κανονικα...
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Υπήρξε διαμάχη μάλιστα οταν του είπα ότι μέχρι τις 11 το βραδυ το σκυλι μπορει να τον γλενταει γιατί είναι θερινο ωραριο για τις ώρες κοινης ησυχιας και τοτε ειναι που μου ειπε για τον εισαγγελέα.
Αυτό που δεν μας είπες είναι Πόσο & πότε γαβγίζει. Τι σημαίνει αυτό τον γλεντάει, βαράει γαβα-γουβα όλη μέρα ή κάτι άλλο ;

Παρε και τον νομο απο την φιλη medusa.

Ρε αυτο δεν το ξερα, απαγορευεται και τα καναρινια να κελαηδανε;;
Ετσι τα κολοπουλα να μην παιρνουν αερα!(y)
Για τα σπουργιτια και τις δεκαοχτουρες που καθονται στο μπαλκονι μου και δε βαζουν γλωσσα μεσα, μπορω να παρω την αστυνομια;;
ΝΑΙΙ !!!!!!!

* Και έχω την @medusa να μου μοστράρει νόμους. Σήμερα είμαι κάπως και ψάχνω αφορμή για @@#%$^, πάω στο μπαλκόνι να φουμαρο-γαβγίσω για χαλάρωση, ίσως μπω πάλι.
 
  • Like
Reactions: Eroe


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.969
Πειραιάς
Δε ξερω για τα υπολοιπα αλλα οι ωρες κοινης ησυχιας δεν ισχυουν για τα κατοικιδια,...

ΝΟΜΟΣ 4039/2012
Άρθρο 8
Διατήρηση ζώων συντροφιάς σε κατοικίες
1. Επιτρέπεται η διατήρηση δεσποζόμενων ζώων συντροφιάς σε κάθε κατοικία. Στις πολυκατοικίες, που αποτελούνται από δύο διαμερίσματα και πάνω, επιτρέπεται η διατήρηση δεσποζόμενων ζώων συντροφιάς σε κάθε διαμέρισμα με την προϋπόθεση ότι αυτά: α) διαμένουν στο ίδιο διαμέρισμα με τον ιδιοκτήτη τους ή τον κάτοχό τους, β) δεν παραμένουν μόνιμα στις βεράντες ή στους ανοιχτούς χώρους του διαμερίσματος, γ) η παραμονή στα διαμερίσματα πολυκατοικιών τελεί υπό την επιφύλαξη της τήρησης των κανόνων ευζωίας, των υγειονομικών διατάξεων και των αστυνομικών διατάξεων περί κοινής ησυχίας και δ) έχουν ελεγχθεί ηλεκτρονικά, έχουν σημανθεί, καταγραφεί και φέρουν βιβλιάριο υγείας.

και τι μας λενε
ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΔΙΑΤΑΞΗ 3/1996(ΦΕΚ Β-15/1996)

Μέτρα για την τήρηση της κοινής ησυχίας
Άρθρο 2
Γενικές απαγορεύσεις και υποχρεώσεις
Οι «κάτοχοι» κατοικίδιων ζώων ή πτηνών υποχρεούνται όπως λαμβάνουν κάθε πρόσφορο μέτρο, ώστε αυτά να μην διαταράσσουν με οποιοδήποτε τρόπο την ησυχία των περιοίκων.
απο που προκυπτει οτι οι ωρες κοινης ησυχιας δεν ισχυουν για τα κατοικιδια;

οπου γραφει για την ηχορυπανση απο κατοικιδια γινεται στο πλαισιο αυτων των ωρων (δες την παραθεση).
γιατι απο τη στιγμη που αυτες (καθ)οριζονται, λεμε παραλληλα οτι δεν ισχυουν γι' αυτα;
 


bouitsa

New Member
23 Ιουλίου 2018
2
0
33
Αυτό που δεν μας είπες είναι Πόσο & πότε γαβγίζει. Τι σημαίνει αυτό τον γλεντάει, βαράει γαβα-γουβα όλη μέρα ή κάτι άλλο ;

"Τον γλενταει" εννοουσα να κάνει τον χαβα του το σκυλι μου.
Επισης δεν γαυγιζει ολη μερα, αλλα ως άνθρωποι με υποχρεωσεις θα λειψουμε και καποιες ωρες απο το σπίτι σε λογικά πλαίσια. Και ποτε μεσημέρι ή βραδυ για να μην ενοχλεί. Αλλα δε μπορω να την "μαλώνω" ολη μερα για να μην ακουσει ούτε γαβ ο γείτονας. Το θέμα είναι οτι την βρηκε ο φίλος μου ηδη ενήλικη αδέσποτη, ναι μεν εχει περασει καιρός απο τοτε, αλλα φαντάζομαι ακόμα της μοιάζει σαν εγκαταληψη να λειπουμε κι οι δυο απο το σπίτι.. και αυτό με το γάβγισμα νομίζω είναι
κατάλοιπο απο οταν ηταν στους δρόμους γιατι θα γαβγίσει οχήματα που κάνουν πολύ φασαρια ή γατες ή μεγαλωσωμα αλλα αλλα σκυλια.
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Καλα ολα τ αλλα, αλλα οταν λειπετε απ το σπιτι, που δεν μπορειτε να ελεγξετε το γαυγισμα του, γιατι το σκυλι εχει προσβαση στο μπαλκονι;o_O
 
  • Like
Reactions: medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
απο που προκυπτει οτι οι ωρες κοινης ησυχιας δεν ισχυουν για τα κατοικιδια;

οπου γραφει για την ηχορυπανση απο κατοικιδια γινεται στο πλαισιο αυτων των ωρων (δες την παραθεση).
γιατι απο τη στιγμη που αυτες (καθ)οριζονται, λεμε παραλληλα οτι δεν ισχυουν γι' αυτα;

αν δεις τη διαταξη δεν ανηκει στις απαγορευσεις που ισχυουν μονο 3-5.30 και 11-6 περιπου. Ανηκει στις γενικες απαγορευσεις που αφορουν ολο το 24ωρο.

Γεικα το ειχα ψαξει γιατι εχω σκυλο γαυγιστερο, θελω να ειμαι καλυμμενη :LOL:
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Για τα κατοικιδια δεν υπαρχουν ωρες κοινης ησυχιας. Ο ιδιοκτητης ειναι υποχρεωμενος να φροντιζει να μην ενοχλουν καθ'ολο το 24 ωρο.
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Επισης δεν γαυγιζει ολη μερα, αλλα ως άνθρωποι με υποχρεωσεις θα λειψουμε και καποιες ωρες απο το σπίτι σε λογικά πλαίσια. Και ποτε μεσημέρι ή βραδυ για να μην ενοχλεί. Αλλα δε μπορω να την "μαλώνω" ολη μερα για να μην ακουσει ούτε γαβ ο γείτονας. Το θέμα είναι οτι την βρηκε ο φίλος μου ηδη ενήλικη αδέσποτη, ναι μεν εχει περασει καιρός απο τοτε, αλλα φαντάζομαι ακόμα της μοιάζει σαν εγκαταληψη να λειπουμε κι οι δυο απο το σπίτι.. και αυτό με το γάβγισμα νομίζω είναι
κατάλοιπο απο οταν ηταν στους δρόμους γιατι θα γαβγίσει οχήματα που κάνουν πολύ φασαρια ή γατες ή μεγαλωσωμα αλλα αλλα σκυλια.
Καλα ολα τ αλλα, αλλα οταν λειπετε απ το σπιτι, που δεν μπορειτε να ελεγξετε το γαυγισμα του, γιατι το σκυλι εχει προσβαση στο μπαλκονι;o_O
Εχει δικιο ο epial. Αν λειπετε καποιες και το σκυλο εχει ελευθερη προσβαση και γαυγιζει εστω και ανα 10 λεπτα ειναι ενοχλητικο.
Και γενικα απο τα συμφραζομενα δινετε την αισθηση οτι οντως γαυγιζει λιγακι παραπανω , απλα οχι ωρες κοινης ησυχιας.
Επειδη εχω σκυλο γαυγιστερο, ποτε δεν αφηνω προσβαση οταν λειπω και οταν ειμαι εδω αν αρχισει εντονο γαυγισμα , τον φωναζω να ερθει μεσα ασχετα με τις ωρες κοινης ησυχιας.

Προτεινω να κλειστε τη πορτα οταν λειπετε, γιατι μπορει απο το αγχος να γινεται χειροτερα, θα ησυχασει και ο γειτονας, θα ηρεμηστε ολοι για λιγο καιρο.. Δε θα παθει κατι ο σκυλος να μη βγει εξω λιγες ωρες. Επισης στη βεραντα κινδυνευει να του ριξουν και τιποτα αν ενοχλει.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ


gsd364546

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2016
382
288
30
αν δεις τη διαταξη δεν ανηκει στις απαγορευσεις που ισχυουν μονο 3-5.30 και 11-6 περιπου. Ανηκει στις γενικες απαγορευσεις που αφορουν ολο το 24ωρο.

Γεικα το ειχα ψαξει γιατι εχω σκυλο γαυγιστερο, θελω να ειμαι καλυμμενη :LOL:
Η διαταξη φαινεται πολυ ασαφης. Τι θα πει να λαμβανουν καθε προσφορο μετρο... Αντε να αποδειξεις οτι δεν εχει λαβει καθε προσφορο μετρο...
 
  • Like
Reactions: medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Η διαταξη φαινεται πολυ ασαφης. Τι θα πει να λαμβανουν καθε προσφορο μετρο... Αντε να αποδειξεις οτι δεν εχει λαβει καθε προσφορο μετρο...
Γενικα ειναι ασαφης ναι.
Οπως δε λεει γαυγιζει λεει ενοχλει. Γι αυτο και διακωμοδουμε για το φαλτσο ή καλλιφωνο πτηνο παραπανω. Ενοχλει ειναι εξισου ασαφες θα μπορουσε να σημαινει οτιδηποτε.

Ομως βρηκα περιπτωσεις που παρθηκαν μετρα λογω αυτης της διαταξης.
Αλλα περιπτωσεις ακραιες, πχ εβγαζε καποιος σε αυλη 5-6 σκυλια και γαυγιζαν ολη μερα.
 


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.969
Πειραιάς
Άρθρο 2
Γενικές απαγορεύσεις και υποχρεώσεις


1. Απαγορεύεται καθ` όλες τις ώρες του 24ώρου:

3. Οι κάτοικοι κατοικιδίων ζώων ή πτηνών υποχρεούνται όπως λαμβάνουν κάθε πρόσφορο μέτρο, ώστε αυτά να μην διαταράσσουν με οποιονδήποτε τρόπο την ησυχία των περιοίκων.

https://drive.google.com/file/d/0B7Jb_n_W6q6bcU5YRnNCZ2lVbWM/view
https://drive.google.com/file/d/0B7Jb_n_W6q6bcU5YRnNCZ2lVbWM/view

σελιδα 107 της "εφημερις της κυβερνησεως" για του λογου το αληθες :LOL:.

δε γραφει πουθενα για κατοχους, για κατοικους κανει λογο :p.
 


gsd364546

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2016
382
288
30
Γενικα ειναι ασαφης ναι.
Οπως δε λεει γαυγιζει λεει ενοχλει. Γι αυτο και διακωμοδουμε για το φαλτσο ή καλλιφωνο πτηνο παραπανω. Ενοχλει ειναι εξισου ασαφες θα μπορουσε να σημαινει οτιδηποτε.

Ομως βρηκα περιπτωσεις που παρθηκαν μετρα λογω αυτης της διαταξης.
Αλλα περιπτωσεις ακραιες, πχ εβγαζε καποιος σε αυλη 5-6 σκυλια και γαυγιζαν ολη μερα.
Γενικα ειναι ασαφης ναι.
Οπως δε λεει γαυγιζει λεει ενοχλει. Γι αυτο και διακωμοδουμε για το φαλτσο ή καλλιφωνο πτηνο παραπανω. Ενοχλει ειναι εξισου ασαφες θα μπορουσε να σημαινει οτιδηποτε.

Ομως βρηκα περιπτωσεις που παρθηκαν μετρα λογω αυτης της διαταξης.
Αλλα περιπτωσεις ακραιες, πχ εβγαζε καποιος σε αυλη 5-6 σκυλια και γαυγιζαν ολη μερα.
Να μη ξεχασω να μη μετακομισω οτε στην Ελλαδα... Δε θα τα βρουμε με τις νομοθεσιες...
 
  • Like
Reactions: medusa


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Καλό μεσημέρι.

Σήμερα είμαι χαλαρός, @bouitsa χθες ήμουν απότομος και εκνευρισμένος με αποτέλεσμα να σε "πιάσω από τα μούτρα", συγνώμη. Έχω παρόμοιο αλλά ποιό πολύπλοκο πρόβλημα με δυο σκυλιά απέναντί μου που γαβγίζουν σαν τρελά, ειδικά την νύχτα. Χθες ήταν μια απ' αυτές.

Η διάταξη είναι ασαφής αλλά υπάρχουν καταδικαστικές αποφάσεις Ειρηνοδικείων. Η ποιό πρόσφατη που έχω βρει είναι του Ειρηνοδικείου Αθηνών, τα συμπεράσματα δικά σας.

Ειρ (Ασφ.Μ.) Αθ 135/2018
Ασφαλιστικά Μέτρα Νομής - Εκπομπή συνεχών και υπερβολικών θορύβων ζώου συντροφιάς -.

"Οι καθ’ ων διατηρούν από κοινού (ως κάτοχος και ιδιοκτήτης αντίστοιχα) επί του ως άνω διαμερίσματος ένα κατοικίδιο ζώο συντροφιάς και συγκεκριμένα ένα σκύλο, ράτσας Spitz Pomeranian, ο οποίος τις περισσότερες ώρες της ημέρας, καθημερινά, βρίσκεται στο μπαλκόνι της κουζίνας του ως άνω διαμερίσματος των καθ’ ων, που είναι απέναντι και σε μικρή απόσταση, (περίπου 4-5 μέτρα) από το μπαλκόνι της οικίας του αιτούντος, ανάμεσα σε διάφορα αντικείμενα και χωρίς να υπάρχει σε αυτό κατάλληλο κατάλυμα για ζώο. (βλ. προσαγόμενες φωτογραφίες). Το ως άνω κατοικίδιο κατά την παραμονή του στο εν λόγω μπαλκόνι γαυγίζει συνέχεια, κλαίει δυνατά, ορμάει στα κάγκελα του μπαλκονιού εκπέμποντας συνεχείς και υπερβολικούς θορύβους, αλλά και δυσοσμία, αφού πολλές φορές κάνει τις βιολογικές ανάγκες του στο μπαλκόνι."

"Υποχρεώνει τους καθ΄ ων να απομακρύνουν εντός τριών (3) ημερών από την επίδοση της παρούσας απόφασης, το σκύλο τους, από το μπαλκόνι της κουζίνας του επί της οδού ... διαμερίσματος, που ευρίσκεται απέναντι από το μπαλκόνι του διαμερίσματος του αιτούντος (οδός ... Αγία Βαρβάρα Αιγάλεω) και να καθαρίσουν το χώρο.

Υποχρεώνει τους καθ’ ων να παραλείπουν στο μέλλον κάθε διατάραξη της νομής του αιτούντος στο ως άνω διαμέρισμα του δια βλαπτικών εκπομπών (θορύβων και δυσοσμίας) από την εγκατάσταση και την παραμονή, έστω και ολιγόλεπτη, κατοικίδιου ζώου επί του ως άνω μπαλκονιού της οικίας τους.

Απειλεί κατά των καθ’ ων χρηματική ποινή 300,00 Ευρώ και προσωπική κράτηση ενός (1) μηνός για κάθε παράβαση των διατάξεων της παρούσας απόφασης."

Υπάρχουν και παλαιότερες, Χανιά - Μαρούσι - Καλαμάτα.

@medusa Δεν ήταν κάτι προς εσένα :)
 
  • Like
Reactions: medusa


stefanosk

Well-Known Member
9 Μαρτίου 2018
261
295
Ανάβυσσος
Καλησπερα .

Πως οριζεται ο θορυβος και σε ποσα db (ντεσιμπελ) και σε ποση αποσταση ή σε ποιο σημειο μπορει να μετρηθει για να θεωρηθει θορυβος που διαταρασσει την κοινη υσηχια ;

Τι μπορει να θεωρηθει ενοχληση και ποιος πιστοποιει αν κατι αποτελει ενοχληση ;
Γιατι σε καποιον μπορει να μην αρεσει η μουρη μου ή του σκυλου μου και αυτο να αποτελει γι΄αυτον ενοχληση.

ΥΓ. Παντως εγω εχω φαει 100 ευρω προστιμο επειδη δεν ειχα μαζεψει τα σκ@τα των κουταβιων της ιδιας μερας μεσα απο τον περιφραγμενο κηπο εκτασης ενος στρεμματος και παραδεχτηκα οτι ηταν των δικων μου κουταβιων. Την αστυνομια την φωναξε ο ιδιοκτητης του πρωτου οροφου της δυοροφης κατοικιας ο οποιος ερχεται μια φορα το μηνα και δεν εχει καν ρευμα. Η δε ενσταση που εκανα στην κτηνιατρικη υπηρεσια δεν εγινε δεκτη.
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Καλό μεσημέρι.

Σήμερα είμαι χαλαρός, @bouitsa χθες ήμουν απότομος και εκνευρισμένος με αποτέλεσμα να σε "πιάσω από τα μούτρα", συγνώμη. Έχω παρόμοιο αλλά ποιό πολύπλοκο πρόβλημα με δυο σκυλιά απέναντί μου που γαβγίζουν σαν τρελά, ειδικά την νύχτα. Χθες ήταν μια απ' αυτές.
να υποθεσω οτι εχεις κανει κατι για αυτο? ειναι εξω κτλ ? Να δουμε και την αναποδη πλευρα :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3