Επιθετική συμπεριφορά γτ?;


Nisman7

Member
23 Ιανουαρίου 2019
9
1
32
Γειά σας και από εμένα έχω ένα γαλλικο μπουλντόγκ 1.5 ετών εδώ και 2 μέρες έχει πάντα το βράδυ μια επιθετικοτητα.. Πχ όπως σου μουντάρει ένα σκυλάκι που έχει το κόκκαλο του και δεν θέλει να το πάρεις επιτίθεται στα πόδια πιο πολύ επίσης σκαβει συνέχεια τον καναπέ υπάρχει περίπτωση να είναι λόγο ζέστης γτ δείχνει να ζεστενετε αρκετά κάτι ανάλογο κάποιος;
 


Nisman7

Member
23 Ιανουαρίου 2019
9
1
32
Μου το παρουσίασε ξανά σήμερα ίδια συμπεριφορά επιθετική ξαφνικά όταν ξυπνάει και σκαβει τον καναπέ πολύ υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα ορμονικο;
 




Nisman7

Member
23 Ιανουαρίου 2019
9
1
32
Μακάρι φίλε μου τι να πω το μόνο π φοβαμε είναι μην πονάει και το κάνει.. Αλλά δεν νομίζω και το σκάψιμο να είναι τυχαίο
 




Nisman7

Member
23 Ιανουαρίου 2019
9
1
32
Είναι θηλικο και έχει πάθει ψευδοκύηση έχει κατεβάσει και γάλα στο παρελθόν πριν 2.5 μήνες είχε περίοδο
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Τότε, ναι, είναι πάρα πολύ πιθανό αυτή η συμπεριφορά να σχετίζεται με τις ορμόνες της και την ψευδοκυηση. Επειδή το έχω ζήσει πριν πολλά χρόνια, γίνονται υπερπροστατευτικα και προετοιμαζουν τον χώρο τους για τα κουτάβια που δεν θα έρθουν. Για αυτό και το σκάψιμο...
Επικοινώνησε με τον κτηνίατρο για τις ψευδοκυησεις.
 


Nisman7

Member
23 Ιανουαρίου 2019
9
1
32
Τότε, ναι, είναι πάρα πολύ πιθανό αυτή η συμπεριφορά να σχετίζεται με τις ορμόνες της και την ψευδοκυηση. Επειδή το έχω ζήσει πριν πολλά χρόνια, γίνονται υπερπροστατευτικα και προετοιμαζουν τον χώρο τους για τα κουτάβια που δεν θα έρθουν. Για αυτό και το σκάψιμο...
Επικοινώνησε με τον κτηνίατρο για τις ψευδοκυησεις.
Σε ευχαριστώ πολύ
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict






Βαγια70

New Member
30 Νοεμβρίου 2020
2
0
40
Έχω ένα ημίαιμο λαμπραντόρ 5 μηνών! Γνωρίζω ότι τώρα είναι στη φάση που αλλάζει τα δόντια του και μασουλαει τα πάντα. Όταν παίζει με τα παιδιά μου αρπάζει μανίκια μπατζακια ότι βρει. Φοβάμαι να μη μου δαγκώσει κανένα παιδί. Ειναι επιθετικότητα αυτό? Αν όχι πόσο κάνει να βγάλει τα δόντια?
 


ΒασιλικηΖ

Well-Known Member
26 Σεπτεμβρίου 2020
276
246
41
@Βαγια70 σε τέτοια ηλικία είναι πολύ δύσκολο να μιλήσουμε για επιθετικοτητα, συνήθως είναι απλά άγαρμπο παιχνίδι.
Βέβαια αυτό πρέπει να κοπεί ειδικά με τα παιδιά.
Επίσης καλό είναι να μην αφήνουμε μόνα τους τα παιδάκια με τον σκύλο ανάλογα βέβαια και την ηλικία τους.
Πάντως δεν θεωρώ ότι κινδυνεύετε άμεσα να σας φάει τα παιδιά, δεν αποκλείεται βέβαια το υπάρξει κάποιος μικρο τραυματισμός άθελα τους.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3