Επιλογή κολάρου


Kalil

New Member
26 Νοεμβρίου 2020
1
0
28
Καλησπέρα σας . Συγνώμη αν το θέμα που ανοίγω βρίσκεται σε λάθος μέρος , είμαι νέο μέλος.

Θέλω να κάνω ένα δώρο στον ξάδερφό μου ένα κολάρο για το σκυλί του "beagle" , το οποίο τραβάει η αλήθεια είναι κάποιες φορές .

Ήθελα να του πάρω το κολάρο στην φωτογραφία ( δεν είδα κάπου αν επιτρέπεται να αναφέρω το brand) , το οποίο έχει Cobra TM κλιπ , βέβαια με προβληματίζει λίγο . Έχει κάποιος εμπειρία με παρόμοιο εξοπλισμό η να προτείνει κάτι ;
 

Attachments



TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
824
940
27
@Kalil Καλημερα, εχει περασει λιγος καιρος απο τοτε που ανοιξες αυτο το νημα, αλλα ελπιζω να μπορεσω να σε βοηθησω ακομα και τωρα. Σε ενα σκυλι που τραβαει, κατα τη γνωμη μου, παιζει λιγοτερο ρολο το τι λουρι θα εχει, και πολυ περισσοτερο το τι κανουμε εμεις για να μην τραβαει.

Καποιοι προτεινουν τα λεγομενα "head halters", τα οποια ομως ειναι καπως αμφιλεγομενα, διοτι πολλοι λενε οτι προκαλει προβληματα στον σκυλο αργοτερα. Αυτο που προτεινω εγω, θα ηταν ενα σαμαρακι. Και τελευταια, προτεινω εναν γερο εκπαιδευτικο οδηγο. Εγω χρησιμοποιω το Σαμαρακι Σκυλου Trixie με επενδυση, και τον εκπαιδευτικο οδηγο σκυλου Trixie Cavo.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.808
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf