Εταιρεία mbf gourmet/λιχουδιές


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
Καλησπέρα, έψαχνα στο φόρουμ μήπως έχει αναφερθεί πουθενά.
Πρόσφατα ανακάλυψα μια εταιρεία ελληνική,την mbf gourmet.
Έχει πολλές λιχουδιές,μαφιν/τούρτες για σκυλους.
Συγκεκριμένα παίρνω από αυτούς κάτι μπισκότα φυστικοβουτυρο/και το βάζο με φυστικοβουτυρο.
Ψάχνοντας τα συστατικά σε όλα τους τα προϊόντα φαίνεται πολύ CLEAN εταιρεία.
Την ξέρει κανένας; Τι εντυπώσεις έχετε;
Από λιχουδιές της αγοράς γενικά τι προτείνετε;(έχω διαβάσει αρκετά ποστ εδώ μέσα,αλλά ας τα ξανά πούμε)
 
  • Like
Reactions: Mava


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.881
Εσύ, έχεις ΕΝΑΝ σκύλο είπαμε ε;
Μικρόσωμο ε;
Και είναι ο πρώτος σου;

Αν οι απαντήσεις είναι και οι 3 "ναι", i rest my case :LOL:

Προς Θεού, δεν έχω κάτι με την εταιρία. Ούτε καν. Μακάρι να υπάρχουν τέτοιες ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ εταιρίες, που παρασκευάζουν πάρα πολύ ποιοτικά προιόντα, για να κακομαθαίνουν τα καμάρια τους, οι έχοντες...ΕΝΑ...ΜΙΚΡΟΣΩΜΟ και δη...ΠΡΩΤΟΤΟΚΟ :ROFLMAO:
 


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
Εσύ, έχεις ΕΝΑΝ σκύλο είπαμε ε;
Μικρόσωμο ε;
Και είναι ο πρώτος σου;

Αν οι απαντήσεις είναι και οι 3 "ναι", i rest my case :LOL:

Προς Θεού, δεν έχω κάτι με την εταιρία. Ούτε καν. Μακάρι να υπάρχουν τέτοιες ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ εταιρίες, που παρασκευάζουν πάρα πολύ ποιοτικά προιόντα, για να κακομαθαίνουν τα καμάρια τους, οι έχοντες...ΕΝΑ...ΜΙΚΡΟΣΩΜΟ και δη...ΠΡΩΤΟΤΟΚΟ :ROFLMAO:
5 μηνών 14 κιλά,τώρα είναι μικρόσωμος ο οποίος θα μεγαλώσει. XL crate :ROFLMAO: .
Στα υπόλοιπα η απάντηση είναι ναι. Αχαχαχαχ
Είναι καλή η εταιρεία; Δηλαδή συνεχίζω να τον μπουκωνω φυστικοβουτυρο άφοβα; Αχαχαχ
 


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
Το μπουκωνω φυστικοβουτυρο τρόπος του λέγειν προφανώς. Ένα Κονγκ ανά 3 μέρες του δίνω με φυστικοβουτυρο,και τα μπισκοτάκια που τα σπάω σε 4 κομμάτια και κάνουμε εκπαίδευση
 




Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
Από την απάντησή μου δηλαδή κατάλαβες οτι τα δικά μου, έχουν φάει ποτέ στην ζωή τους φυστικοβούτυρο; :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Φυστικοβουτυρο όχι αχχααχαχ
Αλλά έχει και τούρτες σκύλων αυτή η εταιρεία :ROFLMAO: ποτέ δε ξέρεις.
Καλά ούτε διαφήμιση να τους έκανα.
 
  • Like
Reactions: Mava


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
410
256
45
Φυστικοβουτυρο όχι αχχααχαχ
Αλλά έχει και τούρτες σκύλων αυτή η εταιρεία :ROFLMAO: ποτέ δε ξέρεις.
Καλά ούτε διαφήμιση να τους έκανα.
Καλησπέρα, έψαχνα στο φόρουμ μήπως έχει αναφερθεί πουθενά.
Πρόσφατα ανακάλυψα μια εταιρεία ελληνική,την mbf gourmet.
Έχει πολλές λιχουδιές,μαφιν/τούρτες για σκυλους.
Συγκεκριμένα παίρνω από αυτούς κάτι μπισκότα φυστικοβουτυρο/και το βάζο με φυστικοβουτυρο.
Ψάχνοντας τα συστατικά σε όλα τους τα προϊόντα φαίνεται πολύ CLEAN εταιρεία.
Την ξέρει κανένας; Τι εντυπώσεις έχετε;
Από λιχουδιές της αγοράς γενικά τι προτείνετε;(έχω διαβάσει αρκετά ποστ εδώ μέσα,αλλά ας τα ξανά πούμε)
Καλησπέρα!
Από λιχουδιές που παίρνουμε τελευταία είναι Pooch and mutt όπως κ ξηρά τροφή και τα dental stick..εφαγά κι εγώ κόλλημα με αυτά.
Επίσης θα ηθελα να πάρω κ τα lily’s kitchen αλλά ξεφεύγουν σε τιμή παίρνω την κονσέρβα προς το παρόν..το happy yak επίσης είναι καλό σαν κόκκαλο από γαλα Ιμαλαΐων ..
Crunchy λιχουδιές επίσης Carnilove και η τελευταία μας ήταν sams field.
προσπαθώ να παίρνω λιχουδιές χωρίς υποπροϊόντα μέσα ❤
Θα διαβασω κ για τις δικές σας!!❤
 


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
Καλησπέρα!
Από λιχουδιές που παίρνουμε τελευταία είναι Pooch and mutt όπως κ ξηρά τροφή και τα dental stick..εφαγά κι εγώ κόλλημα με αυτά.
Επίσης θα ηθελα να πάρω κ τα lily’s kitchen αλλά ξεφεύγουν σε τιμή παίρνω την κονσέρβα προς το παρόν..το happy yak επίσης είναι καλό σαν κόκκαλο από γαλα Ιμαλαΐων ..
Crunchy λιχουδιές επίσης Carnilove και η τελευταία μας ήταν sams field.
προσπαθώ να παίρνω λιχουδιές χωρίς υποπροϊόντα μέσα ❤
Θα διαβασω κ για τις δικές σας!!❤
Χαχαχαχ και εσύ τρως τις λιχουδιές ε; Χαχαχαχα και λέω την αδερφή μου ανώμαλη
Οπότε αύριο έχω να τσεκαρω pooch and mutt,lilly's kitchen,happy yak,carnilove crunchy,sams field.

Και εγώ γενικά κοιτάζω να μη παίζω λιχουδιές περίεργες ή περίεργα προϊόντα. Κοιτάζω να είναι υγιεινά και να μη ξεφεύγουν σε τιμή. Όσο έχω ασχοληθεί με αυτή την mbf,άλλο τόσο μου έχει γεμίσει το μάτι και συνεχίζω και παίρνω. Αλλά δεν ξέρω από πουθενά για αυτήν
 
  • Love
Reactions: Mava


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
410
256
45
Χαχαχαχ και εσύ τρως τις λιχουδιές ε; Χαχαχαχα και λέω την αδερφή μου ανώμαλη
Οπότε αύριο έχω να τσεκαρω pooch and mutt,lilly's kitchen,happy yak,carnilove crunchy,sams field.

Και εγώ γενικά κοιτάζω να μη παίζω λιχουδιές περίεργες ή περίεργα προϊόντα. Κοιτάζω να είναι υγιεινά και να μη ξεφεύγουν σε τιμή. Όσο έχω ασχοληθεί με αυτή την mbf,άλλο τόσο μου έχει γεμίσει το μάτι και συνεχίζω και παίρνω. Αλλά δεν ξέρω από πουθενά για αυτήν
Τώρα θα την μελετήσω..σε λίγο θα τα τρώω κι εγωαφού γι αυτόν ψωνίζω πιο πολύ
 




Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
410
256
45
Πάντως αυτή η εταιρεία έχει κ φυστικοβουτυρο για σκύλους,
μια χαρά φαίνονται τα μπισκότα κ οι τούρτες αλλά τα στικ που έχει δεν θα τα διάλεγα:D
 


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
Πάντως αυτή η εταιρεία έχει κ φυστικοβουτυρο για σκύλους,
μια χαρά φαίνονται τα μπισκότα κ οι τούρτες αλλά τα στικ που έχει δεν θα τα διάλεγα:D
Ναι το τρώμε το φυστικοβουτυρο για σκύλους,είναι πολυ οκ από τα συστατικά του. και μου βγάζει 6-7 kong που βάζω και αρκετό.
Τα μπισκότα ίσως θα ήθελα λίγο πιο αξιόπιστη συσκευασία, αλλά μέχρι στιγμής είναι πολύ εντάξει,απλά δε σπάνε εύκολα γαμωτο και είναι μεγάλα
 
  • Love
Reactions: Mava


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
410
256
45
Οι
Ναι το τρώμε το φυστικοβουτυρο για σκύλους,είναι πολυ οκ από τα συστατικά του. και μου βγάζει 6-7 kong που βάζω και αρκετό.
Τα μπισκότα ίσως θα ήθελα λίγο πιο αξιόπιστη συσκευασία, αλλά μέχρι στιγμής είναι πολύ εντάξει,απλά δε σπάνε εύκολα γαμωτο και είναι μεγάλα
Σε μπισκότα είχα πάρει και τα tribal rewards.
δες κι αυτά .μια φορά είχα φτιάξει κι εγω χειροποίητα με βρώμη μπανάνα κ φυστικοβουτυρο:LOL:
 


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
Οι

Σε μπισκότα είχα πάρει και τα tribal rewards.
δες κι αυτά .μια φορά είχα φτιάξει κι εγω χειροποίητα με βρώμη μπανάνα κ φυστικοβουτυρο:LOL:
Πώς πήγε το να τα φτιάξεις μόνη σου;;;;
 
  • Like
Reactions: Mava




Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
832
693
Εγω εφτιαξα και παγακια με γιαουρτι και φυστικοβουτυρο και παγωτο απο λιωμενο καρπουζι με ενα dental stick για ξυλακι αυτα ειναι πιο ευκολα για εσενα χαχαχα
 
  • Like
Reactions: Mava




Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
410
256
45
Πώς πήγε το να τα φτιάξεις μόνη σου;;;;
Μια χαρά τα έφαγε απλά δεν ήταν τραγανά για μέρες .έχει πάντως πολλές συνταγές στο Ίντερνετ και μια που ακολουθώ στο ισταγκραμ ανεβάζει συνέχεια. Η σελίδα της είναι petfoodologist.
θα ξανά επιχειρήσω :)
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
832
693
Κατσε να σου δειξω για τα γενεθλια του τι του ειχα φτιαξει. Γιαουρτι μπισκοτα φυστικοβουτυρο και whipped cream
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.812
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf