Εχω μια απορια στο θεμα "πανα" που εχω διαβασει


giorgos kriti

Well-Known Member
24 Σεπτεμβρίου 2008
584
0
Θελω καποιες γνωμες σε οτι αφορα το προσωρινο πιπι στο σπιτι:)

θεωρειτε καλο να υπαρχει 1 μονο πανα στο σπιτι η 3-4πχ σε διαφορετικα δωματια??
αν δεν υπαρχει προβλημα σε αυτο(3-4πανες) ειναι καλο ενα κουταβι που δεν μπορει να κρατηθει να το πηγαινεις σηκωτο(αν προλαβεις) πανω στην πανα και αν το προλαβεις και τα κανει εκει να το επιβραβευσεις?η δεν κανει τα τα σηκωνεις σε αυτη τη φαση(πιπι)?
Γνωριζω τον κλασικο τροπο.... Αυτη ειναι μια δικια μου επινοηση:D γιατι αμαδε βρω το σκατο νωρις το σπιτι μυριζει ολοκληρο:D και θα ηθελα τη γνωση καποιου που εχει μεγαλωσει αρκετα σκυλια στο σπιτι μεσα(ΟΧΙ δεμενα εξω τα βραδυα). Γιατι θα ηθελα να την εφαρμοσω αλλα δεν θελω να κανω καμια μλκια:rolleyes:

Τωρα αν ειναι υποχρεωτικο να υπαρχει 1 μονο πανα-περιοχη για την αναγκη του...θα το παω κλασικα :cool:
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Εμένα μια χαρά μέθοδος μου φαίνεται. Απλά μην περιμένεις να "εκφραστεί". Αν το πετύχεις σε φάση "μυρίζω γύρω γύρω να βρω το κατάλληλο σημείο" σήκωσέ το και πήγαινέ το κατευθείαν στην πάνα.
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Αν είναι πολύ μικρό το κουτάβι
1. σήκωνε το και κάνε αυτό που λέει η Chloe
2. βάλε πάνες και σε άλλα δωμάτια ώστε να προλαβαίνει να κάνει το σωστό γιατί δεν έχουν την δυνατότητα να κρατηθούν
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
και αν μετα νομιζει οτι μπορει να τα κανει στο σημειο που ηταν η πανα. Το λεω γιατι το Ριτακι ακομα και αν ξεχνουσαμε την πανα-εφημεριδα πηγαινε στο μερος που επρεπε να ειναι και τα κανε. Καλυτερα δεν ειναι να μαθει σε ενα μερος? Να το χει και για το μελλον για τα βραδυα η για οταν για καποιο λογο βολτα ειναι αδυνατη η τελος παντων αμα του ρθει βρε αδερφε εκτος βολτας? Τωρα και λιγα τσισακια δε βλαπτουν. Εμεις που η μικρη εχει και την ακρατεια με 200 εωρα το μηνα σε καθαριστικα μια χαρα μυρωδατες ειμαστε(με εσανς λουλουδι οχι ουρα ε:D)
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Την μετακινείς σιγά σιγά την πάνα προς τα έξω, όπου κι αν είναι. ;)
Άλλωστε άμα μεγαλώσει λίγο και μπορεί να κρατήσει την κύστη του, θα μπορεί να φτάσει την πάνα, ακόμα κι αν είναι σε άλλο δωμάτιο.
 


giorgos kriti

Well-Known Member
24 Σεπτεμβρίου 2008
584
0
Την μετακινείς σιγά σιγά την πάνα προς τα έξω, όπου κι αν είναι. ;)
Άλλωστε άμα μεγαλώσει λίγο και μπορεί να κρατήσει την κύστη του, θα μπορεί να φτάσει την πάνα, ακόμα κι αν είναι σε άλλο δωμάτιο.
ετσι ετσι..και σιγα σιγα θα τις πλισιαζω στην εξωπορτα :cool:
για φαντασου 4 πανες γυρω απο την πορτα χαχαχαχαχα:D πλακα θα ειχε
(ξερω θα αφησω μια οχι 4 :rolleyes:)

:D
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981