Ζήτηση για Υιοθεσία κουταβιού Akita inu


Status
Κλειδωμένο θέμα

geoman28

New Member
4 Νοεμβρίου 2018
3
0
45
Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για υιοθεσία κουταβιου ακιτα ίνου ιαπωνικό, η μαλαμουτ, αναλαμβανω τα εξοδα μεταφοράς, τσιπάκι και ότι άλλο χρειαστεί..

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!!
 


Penguin

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2017
621
1.187
28
Τα ακιτά ίνου και τα μαλαμούτ είναι δύο ράτσες πολύ διαφορετικές μεταξύ τους, πως και κατέληξες σε αυτές;
 


geoman28

New Member
4 Νοεμβρίου 2018
3
0
45
Τα ακιτά ίνου και τα μαλαμούτ είναι δύο ράτσες πολύ διαφορετικές μεταξύ τους, πως και κατέληξες σε αυτές;
Το γνωρίζω και έχω διαβάσει σχετικά! Έχω αλλά 2 σκυλάκια σε μεγάλο κήπο, Το ακιτα είναι για τα ανιψακια όταν έρχονται.. Το μαλαμουτ αρέσει σε μένα..Όπως και να έχει θέλουν διαφορετική φροντίδα ειδικα το μαλαμουτ, αλλά είναι φατσούλες και τα 2..

Επηρεάστηκαν από το έργο με το χατσικο.. ευκαιρία ψάχναμε κ μεις..
 


Vanessa99

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2017
250
282
Ένας σκύλος θέλει φροντίδα, χρήματα. Απ'οτι έχω διαβάσει είναι και οι δυο πεισματαρικες φυλές, θέλουν εκπαίδευση και "προσοχή" στο χειρισμό.
Αν πραγματικά, θέλετε ένα τέτοιο σκύλο τότε ψάξτε. Μακρυά από πετ σοπ και ιδιώτες, υπάρχουν πολλά θέματα για αυτά.
Αν όμως θέλετε το σκυλάκι, απλά για τα ανιψακια, όταν έρχονται... δεν είναι και η καλύτερη επιλογή.
 


geoman28

New Member
4 Νοεμβρίου 2018
3
0
45
Όχι φυσικά για τα ανίψια και μόνο .. εννοεειτε θέλουν φροντιδα, το γνωρίσω οπως προ είπα εχουμε αλλα 2.. εχω διαβασει αρκετά πριν αποφασίσω.. ειδικά για το μαλαμουτ που είναι 2 φορές πιο πεισματάρικα, θέλουν σίγουρα εκπαίδευση,χώρο αρκετό γιατί δεν περιορίζονται , το τρεξιμο καθε μέρα.. εχω διαβασει αρκετά.. Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου!!
Μακάρι να βρεθεί!
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Ζητάς δωρεάν υιοθεσία κουταβιών συγκεκριμένων φυλών χωρίς δηλαδή να πληρώσεις τους εκτροφείς? o_O Ή ψάχνεις κάτι που να φέρνει σε ακίτα μέσω υιοθεσίας αδέσποτων?
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Ζήτηση πραγμάτων που έχουν σχέση με το σκύλο.ΟΧΙ σκυλιά (κοιτάξτε στην διάθεση ημίαιμων και μη,προς υιοθεσία)!
 
  • Like
Reactions: geoman28


Status
Κλειδωμένο θέμα