Ζευγάρωμα σκύλων μέσω Facebook


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Όποιος έχει Facebook και έχει τον χρόνο και την διάθεση, ας κάνει ένα report σε αυτήν την καταπληκτική ομάδα, όπου ψάχνουν να ζευγαρώσουν τους μπουμπούκους και τις μπουμπούκες τους:
Όποιος έχει την υπομονή, μπορεί να ρίξει και μια ματιά στις αναρτήσεις, πριν κάνει το report, αν θέλει να κλάψει ή να γελάσει...
 
  • Angry
Reactions: marytherion


marytherion

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
282
246
KORYDALLOS
ειναι παλιά απότι βλέπω,αναρτήσεις δεν εμφανίζονται αν δεν είσαι μέλος...μπήκα στο προφίλ του διαχειριστή της για ένα λεπτό κι ο τύπος φαίνεται ότι νάναι ούτως ή άλλως...report και δεν ασχολήθηκα παραπάνω
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Φυσικά είναι παλιά ομάδα. Αφού γίνεται χαμός. Όλοι ψάχνουν να ζευγαρώσουν τα σκυλάκια τους τα γλυκούλια, τους μπήχτες που δεν κρατιούνται, τα κοριτσάκια τους που θέλουν να γίνουν γυναίκες και άλλα τέτοια ωραία. "Καθαρόαιμα", ημίαιμα, πολύαιμα, για όλους έχει...φέρτε κι άλλα κουτάβια σε αυτόν τον κόσμο...κουτάβια που,η συντριπτική τους πλειοψηφία, θα καταλήξει σε κάδους, στους δρόμους. Σκυλιά με χαρακτήρες ό,τι να 'ναι, με κληρονομικά κουσούρια, να ζευγαρώσουν μωρέ. Όλα καλά...
 
  • Sad
Reactions: marytherion




marytherion

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
282
246
KORYDALLOS
ε ναι επληροφορήθην ήδη από τον κοινότητα ότι η αναφορά μου πήγε άπατη,που εδώ βλέπεις την έπιασε το άκυρο δημοκρατικό της ...τώρα για το αν προξενούν βλάβες οι αναρτήσεις της ομάδας αυτής και με ποιόν τρόπο ,σιγά μην το ψάξουν λέτε...ε?
 


Pepev50

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2016
460
2.570
38
Μπήκα απο περιέργεια,
τα περισσότερα "καθαρόαιμα", απο καλά αίματα, με πιστοποιητικά καθαροαιμίας και άριστης μορφολογίας.... :sick:
Υπάρχουν κ ημίαιμα όμως που ψάχνουν...

Είδα και ένα μέλος του φόρουμ να ψάχνει για νύφη
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
@vrmode μηπως αν λαβουν μαζικα reports, το ψαξουν περισσοτερο και εκτος τον γενικων τους ορων; Εδω σε αλλες περιπτωσεις κατεβαζουν αναρτησεις, κλεινουν προφιλ για πλακα...
Είδα και ένα μέλος του φόρουμ να ψάχνει για νύφη
αντε ρε συ! και εδω μεσα τι αποψεις προβαλλει;
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Υπάρχει και το Doggrin της Κας Αλεξοπούλου.....

* Πριν λίγο καιρό συνάντησα νεαρό με κουτάβι μπίγκλ, τον ρώτησα που το πήρε και απάντησε πως είναι από γέννα γνωστών. Ζευγάρωσαν τα σκυλιά και οι άνθρωποι μετά την γνωριμία ... Ποτέ δεν ξέρεις
 
  • Wow
Reactions: betty coltrane




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.077
Athens
@vrmode μηπως αν λαβουν μαζικα reports, το ψαξουν περισσοτερο και εκτος τον γενικων τους ορων;
Tα συνοικέσια είναι φάουλ κατά τη δική μας άποψη εδώ μέσα και μόνο - δεν παραβιάζουν καμία νομοθεσία. Το να τους ρεπορτάρεις είναι σαν να ρεπορτάρεις κάποιον έτσι επειδή ...έχει μπούκλες στα μαλλιά. Τα reports τα ψάχνουν μόνο αν εμφανώς παραβιάζουν κάποιον από τους όρους στο λινκ όπως βίαιο περιεχόμενο, κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας κλπ.
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
1ον. Ρεπορτ για πιο λόγο; Δεν κάνουν κάτι παράνομο.

2ον. Μερικοί εδώ μέσα ζείτε εκτός πραγματικότητας. Εκτός από το φόρουμ και μια μικρή μειοψηφία στον πραγματικό κοσμο, η επικρατούσα άποψη περί ζευγαρώματος, είναι εντελώς διαφορετική.
Μου κάνει εντύπωση πως διαβάζετε μια τέτοια είδηση η σελίδα και πέφτετε από τα σύννεφα.
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Καλα, αν υπαρχει καποιος που τονιζει συνεχεια την διαφορα του εντος φορουμ κοσμου και αντιληψεων, με τον πραγματικο,εξω κοσμο, αυτος ειμαι πρωτος εγω!
Αυτο σημαινει πως οταν βλεπουμε να συμβαινει μια τετοια μαλακια, να καθομαστε απλοι παρατηρητες;
Να μπεις και να γραψεις περι ζευγαρωματος στον τοιχο της ομαδας,καταλαβαινετε πως δεν θα εχει κανενα αντικρυσμα. Θεωρησα πως αν λαβουν πολλα reports, ισως να εξεταζαν το ενδεχομενο να κλεισει η ομαδα. Αφου λετε οτι δεν, εγω παω πασο... Ολα καλα και συνεχιζουμε.
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Καλα, αν υπαρχει καποιος που τονιζει συνεχεια την διαφορα του εντος φορουμ κοσμου και αντιληψεων, με τον πραγματικο,εξω κοσμο, αυτος ειμαι πρωτος εγω!
Το γνωρίζω. Γενικά το έγραψα. Όχι για σένα.


Αφου λετε οτι δεν, εγω παω πασο... Ολα καλα και συνεχιζουμε.
Όλα καλά δεν είναι.
Αλλά ρεπορτ σε τι; Δεν έχει νόημα.
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Υπάρχει και το Doggrin της Κας Αλεξοπούλου.....

* Πριν λίγο καιρό συνάντησα νεαρό με κουτάβι μπίγκλ, τον ρώτησα που το πήρε και απάντησε πως είναι από γέννα γνωστών. Ζευγάρωσαν τα σκυλιά και οι άνθρωποι μετά την γνωριμία ... Ποτέ δεν ξέρεις
Τι είναι αυτό; Φοβάμαι να γκουγκλάρω...
 




ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Τι είναι αυτό; Φοβάμαι να γκουγκλάρω...
Δες εδώ

Εγώ βάζω τον σκύλο μου κάθε μέρα μπροστά στο πληκτρολόγιο και τον μαθαίνω να πατάει τα γράμματα, τον προετοιμάζω στην σύγχρονη κοινωνία. Web Cam θα του πάρω αργότερα.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.077
Athens
To site έχει μελετήσει πάντως τη νομοθεσία. Π.χ. στην εγγραφή ζητά ο σκύλος να είναι έως 9 ετών (όριο που ισχύει για εκτροφή). Οι όροι χρήσης του (https://www.doggrin.gr/Terms) αποποιούνται την ευθύνη του περιεχομένου και τονίζει ότι δεν εμπλέκεται σε αναπαραγωγή για πώληση κλπ. ενώ επικαλείται τα περί ευζωίας του Ν4039.

Ίσως ένας μερακλής δικηγόρος να μπορούσε να πατήσει εδώ:
Άρθρο 5 - Νόμος 4039/2012
ζ) να μεριμνά για τη στείρωσή τους, εφόσον δεν επιθυμεί τη διατήρηση των νεογέννητων ζώων ή δεν μπορεί να τα διαθέσει σε νέους ιδιοκτήτες,

για να στοιχειοθετήσει κάτι τύπου ότι το site προτρέπει σε ζευγαρώματα που δημιουργούν νεογέννητα για τα οποία οι χρήστες δεν επωμίζονται την ευθύνη διάθεσης κλπ.

Μπορεί να είναι και μπούρδα - μόνο ένας νομικός μπορεί να αποφανθεί.
 
  • Like
Reactions: Solvap