Η ΠΙΟ ΥΠΕΡΟΧΗ ΚΑΙ ΑΤΥΧΗ ΨΥΧΟΥΛΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ


Status
Κλειδωμένο θέμα

Andi4

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2013
100
23
Όταν ήμουν μικρό κουταβάκι κάποιοι με παράτησαν στον δρόμο μαζί με τον αδελφό μου.... σε πολύ άσχημη κατάσταση. Μας βρήκαν όμως οι άνθρωποι του καταφυγίου και .....μας έκαναν καλά! Απο την ημέρα που έγινα τελείως καλά κανένας δεν έχει σταματήσει ούτε στιγμή να μου λέει ΠΟΣΟ ΟΜΟΡΦΟΣ είμαι!!! Η αλήθεια είναι οτι δεν είμαι πολύ εκδηλωτικός με τους ανθρώπους που δεν γνωρίζω.....μάλλον γιατί σαν κουταβάκι δεν είχα την ανθρώπινη επαφή.... μόλις όμως τους γνωρίσω και τους εμπιστευτώ γίνονται Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΟΥ ΟΛΟΣ!!! Θέλω συνέχεια να με παίρνουν αγκαλιά και να μου λένε πόσο κουκλί έχω γίνει!!! Κάποιος μάλιστα μου είπε οτι είναι απλά ΑΔΥΝΑΤΟ να έρθει να με δει κάποιος υποψήφιος γονιός και να μην με πάρει μαζί του!!! Έτσι λοιπόν κι εγώ περιμένω....ελπίζω.... μεγαλώνω.... και συνεχίζω να περιμένω! πότε θα έρθει επιτέλους αυτός που θα με δει θα με αγαπήσει και θα με πάρει μαζί του;;;;
ΟΝΟΜΑ: ΤΟΜ
ΗΛΙΚΙΑ: περίπου 7 μηνών
ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΜΕΓΕΘΟΣ: Μεσαίο προς μεγάλο

ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ: Φιλικός με ανθρώπους και σκυλιά, συνεσταλμένος όταν γνωρίζει νέα άτομα, θέλει λίγο χρόνο για να νιώσει ασφάλεια, του αρέσουν πολύ τα χάδια

ΥΓΕΙΑ: Υγιής, εμβολιασμένος και τσιπαρισμένος.

Ο Τομ είχε βρεθεί τον Αύγουστο όταν ήταν μικρό κουταβάκι μαζί με τον αδερφό του και οι δυο υπέφεραν από πολύ έντονο δερματικό πρόβλημα. Ακολούθησαν ένα μήνα θεραπεία κατά τον οποίο βρίσκονταν κλεισμένοι σε ένα κλουβάκι και η μόνη τους επαφή με άνθρωπο ήταν με την εθελόντρια που κάθε μέρα τους καθάριζε το κλουβάκι και τα περιποιόταν. Έκαναν πολύ καιρό να νιώσουν ανθρώπινο χάδι από γυμνό χέρι και ίσως και σε αυτό οφείλεται ότι και οι δυο είναι πολύ συνεσταλμένοι όταν γνωρίζουν νέα άτομα ή όταν πρόκειται να φύγουν από το σπίτι τους.
Ο αδερφούλης του Τομ υιοθετήθηκε πρόσφατα και τώρα ο Τομ έχει κλειστεί περισσότερο στον εαυτό του και νιώθει μεγαλύτερη ανασφάλεια. Είναι ένα πολύ γλυκό και τρυφερό πλάσμα, του αρέσουν τα χάδια και οι αγκαλιές και χρειάζεται έναν άνθρωπο που θα ασχοληθεί μαζί του και θα τονώσει την αυτοπεποίθησή του και κυρίως που θα του δώσει πολλή πολλή αγάπη!
Είναι πολύς φιλικός με τα σκυλιά και είναι γενικά ήσυχος, δεν γαυγίζει άσκοπα.

Δώστε στον Τομ μια ευκαιρία να βρει ένα σπίτι!

Θα δοθεί με Συμβόλαιο Υιοθεσίας που θα ορίζει την στείρωση όταν φτάσει στην κατάλληλη ηλικία, Βιβλιάριο Υγείας κ microchip.
Τηλ για Υιοθεσια 694.4949.741
Φιλοζωικός Σύλλογος Ν.Φιλαδέλφειας (αρ.πρ.25700/2005)
https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.241163189392104&type=1
1454546_452376341541343_1680950329_n.jpg1507156_452376468207997_1966491683_n.jpg1524962_452376428208001_1105780653_n.jpg
 
  • Like
Reactions: ioanna a


Andi4

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2013
100
23
Μετά από αρκετό καιρό ατυχίας και μοναξιάς, η τύχη έλαμψε στον ντροπαλό μας Τομ! Ο νέος του μπαμπάς δεν πτοήθηκε απο τον ντροπαλό του χαρακτήρα και του χάρισε ένα ζεστό σπίτι γεμάτο με αγάπη!!! Καλή ζωή Τομάκο!
 


cookie la francaise

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2013
181
33
Μετά από αρκετό καιρό ατυχίας και μοναξιάς, η τύχη έλαμψε στον ντροπαλό μας Τομ! Ο νέος του μπαμπάς δεν πτοήθηκε απο τον ντροπαλό του χαρακτήρα και του χάρισε ένα ζεστό σπίτι γεμάτο με αγάπη!!! Καλή ζωή Τομάκο!
Καλη ζωη τομακο!!!!
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU