Η θεά Άρτεμις - ψάχνει σπίτι!


Status
Κλειδωμένο θέμα

Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Την Άρτεμις την βρήκα πριν μερικές εβδομάδες, σχεδόν έξω από το σπίτι μου, να ζευγαρώνει. Γνωρίζοντας ότι αν δεν επέμβω, πιθανότατα δεν θα την ξαναβρώ εγκαίρως και θα γεννήσει τα κουτάβια της κάπου στο δρόμο, την έβαλα στο αυτοκίνητο και βουρ στον κτηνίατρο. Την κράτησαν για μερικές ημέρες και κατόπιν στειρώθηκε.

Εξ αρχής είχα αποφασίσει ότι θα την ξαναφήσω εκεί που την βρήκα, μιας κι έχω ήδη 6 ζώα υπ'ευθύνη μου (συν τα 3 δικά μου). Το "εκεί που τη βρήκα" όμως ήταν σχεδόν έξω από το σπίτι μου όπως προείπα. Αποφάσισε ότι πολύ της αρέσει η γειτονιά μας και κατασκήνωσε στη βεράντα μου, μπουκάρωντας σαν σίφουνας στο σπίτι κάθε φορά που άνοιγα την πόρτα και αρνούμενη πεισματικά και κλαίγοντας να ξαναβγεί έξω.

Απαιτήσει λοιπόν να της βρω ένα σπίτι, δικό της και παντοτινό παρακαλώ!







Είναι 1,5-2 ετών, γύρω στα 17-18 κιλά, εμβολιασμένη και στειρωμένη. Με τα άλλα σκυλιά τα πηγαίνει μια χαρά, στο αμάξι ξαπλάρει σαν κΙΟυρία (το λατρεύει), είναι χαμηλών τόνων και λατρεύει το χουζούρι. Περπατάει άψογα με το λουράκι της και δεν την έχω ακούσει να γαυγίζει ποτέ.

Ψάχνουμε υπεύθυνη οικογένεια να αγαπήσει την κούκλα μας και να της χαρίσει όλα όσα της αξίζουν!

Πληροφορίες 6972679500 και [email protected]

https://www.facebook.com/fazoo.farm...41568230156.1073741904.100000029558093&type=3

(Μυρτώ, σου θυμίζει κάτι??)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Mαμάαααα!!!!!
Ώρες είναι να κατασκηνώσει έξω από το δικό μου σπίτι και να ζητάει προίκα από τον πατέρα της?!?!

Βρε Όλγα είναι φανταστική! Ελπίζω γρήγορα να υιοθετηθεί!!!
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Άρα λοιπόν από την περιγραφή φαίνεται ότι είναι χαρακτήρας "θέλω σπίτι, οικογένεια, στοργή και προδέρμ". Έχω ζήσει έναν τέτοιο χαρακτήρα. Σπεύσατε, και δη οι λιγότερο έμεπιροι υποψήφιοι σκυλογονείς. Το πιθανότερο είναι πως θα κάνει ΤΑ παντα για να σας ευχαριστήσει που της προσφέρατε σπίτι. Χαλί να την πατήσετε δηλαδή. Σπεύσατε σας λέω, τετοιες 'ευκαιρίες' σε χαρακτήρα δε βρίσκονται κάθε μέρα.

(Μπερδεύτηκα, μαμά του είναι ή μπαμπάς της είναι?)
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Όντως έχει πολύ ήπιο και γλυκό χαρακτήρα, δεν αντέδρασε καθόλου ούτε στο καθάρισμα αυτιών (το θεωρώ μέγιστη ενόχληση), πολύ υπομονετική, λιώωωωωωωνει για χάδια!
Μέχρι στιγμής, ο μόνος φόβος που έχει δείξει, ήταν όταν προσπάθησα να παίξουμε με το μπαλάκι...έτρεξε να κρυφτεί λες και της πέταξα χειροβομβίδα :neutral:

(Μην είναι τελικά αδέρφια??)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Αυτό με τα αφτιά το έχει και ο Τζάμάκος. Δεν το χω ξαναδεί σε σκύλο να ξαπλώνει με το αφτί που θέλω να του καθαρίσω εκτεθειμένο και να κάθεται ακίνητος μέχρι να τελειώσω. Μήπως είναι αδελφές ψυχές; :)
 




Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Να'σαι καλά Φανή μου!
Πραγματικά είναι υπέροχο πλάσμα. Κάναμε και εξετάσεις, μια χαρά, σκάει απο υγεία.
Και με τις γατούλες δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

Μέχρι στιγμής ούτε ένα τηλέφωνο όμως.
 




Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457


Η γλυκούλα μου ακόμα περιμένει! Είναι πολύ γλυκό σκυλί, το τέλειο για τα δικά μου γούστα!
Ήρεμη όταν πρέπει, παιχνιδάρα όταν πρέπει, χαδιάρα! Τη λατρεύω!
Εύχομαι σύντομα να βρει την οικογένειά της.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Δεν κάνεις καμμιά ανταλλαγή;
Να κρατήσεις την γλυκούλα και να ζμπρώξεις κανένα διαόλι;
Νόρις...Πρινς...όποιο να 'ναι...:p
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Εσύ το λες αυτό????? :p
To Prince άμα τον δώσω, μάλλον θα πάει και ο Π. μαζί του...μεγάλος έρωτας μιλάμε!
Νόρριςςςςςςςς ετοίμαζε βαλίτσες!!!!! αχαχαχαχαχ
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Είναι κούκλα -- στις φωτό μοιάζει ΦΤΥΣΤΗ με τον ομορφάντρα της Μυρτώς, έτσι δεν είναι;;;;;
Πόσο κρίμα που τα καλύτερα σκυλάκια συνήθως δε τα ζητάει κανείς... αρχικά.... γιατί ΜΕΤΑ, το καλύτερο σπίτι θα (πρέπει) να την περιμένει!!! --> επίκληση στα θεία <---
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Το γλυκό μου κοριτσάκι υιοθετήθηκε!
Έχει έναν μεγάλο αδερφό να την προστατεύει και μερικές γατούλες για να παίζουν μαζί.
Happy End :)
 






Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Καλέ με τέτοιο πείσμα που έχει αυτή θα έβρισκε σπίτι θέλαμε δεν θέλαμε! Το απαίτησε και το κέρδισε με το σπαθί της!
Μιλάμε για μοναδικό πλάσμα από πολλές απόψεις! Θα μου λείψει πολύ!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Άμα είναι να πάθεις κατάθλιψη σου χω εγώ ένα ομοίωμα για παρηγόρια!!!
 






Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22