Η κτηνιατρος που εκανε ευθανασια...




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.648
19.879
Πολύ κρίμα!
Ελπίζω η θυσία της, να προκαλέσει όντως, έστω και την ελάχιστη βελτίωση των συνθηκών.
Να ήταν όμως μόνο εκεί, έτσι τραγικά τα πράγματα!!! :(
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Τραγικό πραγματικά.
Ένας ευαίσθητος άνθρωπος που δεν άντεξε την πίεση αυτού που έπρεπε να κάνει ..Την καταλαβαίνω απόλυτα και κρίμα πραγματικά τέτοιοι άνθρωποι πρέπει να ζουν όχι να πεθαίνουν πρόωρα.
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Δεν μπορω καν να φανταστω το πως πρεπει να αισθανοταν. Να βλεπει καθε μερα υγιη σκυλια να μπαινουν στο ιατρειο και να βγαινουν αψυχα.

Αυτη την πλευρα δεν την βλεπουν οσοι παραγουν κουταβια, αγοραζουν "καθαροαιμα", αποκτουν σκυλο λες και ειναι γκατζετακι; Απορω!
 
  • Like
Reactions: TheCat and l.Kyveli


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Ένας ευαίσθητος άνθρωπος που δεν άντεξε την πίεση αυτού που έπρεπε να κάνει ..
«Ένας ευαίσθητος άνθρωπος που δεν άντεξε την πίεση που προήλθε από τον φανατισμό αυτών των «φιλόζωων» που ελαφρα τη καρδία και μην γνωριζοντας τα πλήρη δεδομένα, την κατέκριναν σκαιότατα γι αυτο που έπρεπε να κάνει»

FIXED
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Επειδη εκει στη lifo αντιγραφουν τα μισα και δεν βαζουν καν πηγη. (Και το ονομα ακομα λαθος το εγραψαν... o_O)
http://www.bbc.com/news/world-asia-36573395

«Ένας ευαίσθητος άνθρωπος που δεν άντεξε την πίεση που προήλθε από τον φανατισμό αυτών των «φιλόζωων» που ελαφρα τη καρδία και μην γνωριζοντας τα πλήρη δεδομένα, την κατέκριναν σκαιότατα γι αυτο που έπρεπε να κάνει»

FIXED
Ε, και αυτο που 'επρεπε να κανει' απο μονο του το λες αρκετο. Τα κορακια απλως το εκαναν ακομα χειροτερο.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Κι εγώ με @betty coltrane συμφωνώ...
Και η πράξη από μόνη της είναι βαριά για κάποιον που τα παίρνει όλα μέσα του, έναν ευαίσθητο άνθρωπο δηλαδή..αν και είμαι σίγουρη ότι μία τέτοια καθημερινή πρακτική σπάει όλων των ειδών των ανθρώπων που δεν είναι μοχθηροί, ευαίσθητους και μη...Είναι πολύ δύσκολο πραγματικά και λυπάμαι που υπάρχουν τέτοια καθήκοντα τα οποία σημαδεύουν τους ανθρώπους.
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Να ποιοι φευγουν και να ποιοι μενουν λοιπον (τους βλεπουμε παντου γυρω μας)..

Πραγματικα παντως δεν εχω καταλαβει ακομα το 2017 πως γινεται να ερθει ο καθε μη πω σε μια κλινικη και να πει: να! παρτε το σκυλο ή την γατα και καντε του ευθανασια.. ημουν μπροστα σε παρα πολλες ευθανασιες χωρις πραγματικα κανενα λογο και τον προηγουμενο μου σκυλο απο ευθανασια χωρις λογο τον πηρα. Στην αρχη εφευγα και εκλαιγα μετα συνηθιζεις δυστυχως..αλλιως παντως οι περισσοτεροι τυποι δεν ειχαν θεμα, πηγαιναν στην φιλοζωικη που εκει ειναι αγελες και τα πεταγαν οποτε πεθαιναν με πολυ χειροτερο τροπο κιολας.. ειναι αυτη η καταπληκτικη φυση που εχουμε λοιπον και εγω πιστευω οτι δεν θα αλλαξουν ποτε αυτα οσες πραξεις απελπισιας και αν.γινουν. μακαρι να ειμαι λαθος
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.806
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf