Η μεγάλη απόφαση

Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.171
12.319
Aθήνα
Οι κρίσεις δηλαδή να ώθησαν την ατάξια και η αδυναμία - αποπροσανατολισμός να είναι ατάξια και όχι παρενέργειες των φαρμάκων;;;
ή όλο αυτό από την αρχή του, να οφείλεται σε ατάξια;

Εχει σημασία νομίζω, γιατί αν είναι παρενέργειες έχεις μια κάποια ελπίδα πως μειώνοντας την δοσολογία ή βρίσκοντας την ιδανική ΙΣΩΣ και να επανέλθει.

Το παρακάτω μου έδωσε άλλη μια ένδειξη πως είναι από το φάρμακο :

Μια περιοδο που ειχαμε σταματησει το λιμπρομιντ λογω ελλειψης το σκυλι ειχε αρχισει να δυναμωνει και πραγματικα πιστευω οτι απ τη στιγμη που εισαγαμε αυτο αρχισαν τα προβληματα.
Αν ήταν ατάξια θα δυνάμωνε το σκυλάκι;;;
Σύμπτωση απλά;;

και μετά είναι κι αυτό και προστίθεται και άλλος βραχνάς
spinal cord fracture
:unsure:

Δύσκολο

ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.270
2.264
Ας είμαστε συγκρατημένοι όταν κάνουμε κρίσεις σε τόσο σοβαρά θέματα και πρώτο στην λίστα βάζω τον εαυτό μου. Κάποιες φορές έχω βγάλει βιαστικά συμπεράσματα και έχω ασκήσει κριτική οχυρωμένος πίσω από τις δικές μου εμπειρίες, αντοχές και καταστάσεις.

Μπορεί διάφορες καταστάσεις να μοιάζουν ίδιες αλλά δεν είναι, όπως δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι, όπως δεν έχουν όλοι τις ίδιες αντοχές σε συγκεκριμένες συνθήκες και το αντίστροφο. Άλλοι έχουν να παλέψουν μόνοι, άλλοι έχουν στήριγμα από φιλικά πρόσωπα, κάποιοι μπορεί να παλεύουν ταυτόχρονα με πολλά "θηρία".

Ο θεματοθέτης αναφέρει πως ζει με το σκυλί του και το συγκεκριμένο πρόβλημα για πέντε χρόνια. Αν επρόκειτο να πάρει μια απόφαση με συνοπτικές διαδικασίες πιθανώς να το είχε κάνει εδώ και καιρό χωρίς να "εκθέσει" την απόγνωση του στο φόρουμ aka δημόσια.

NickP

Active Member
30 Απριλίου 2013
41
8
Ευχαριστω για τις απαντησεις.

Υπαρχουν καλες και κακες μερες για το σκυλι οπως και για εμας ετσι και για αυτον, απλα μετα την τελευταια του κριση χειροτερεψε η αδυναμια του και ειμαστε σε απογνωση. Θα παμε μεχρι τελους μεχρι το μη περαιτερω οταν φτασει σε σημειο να μην στεκεται και περπαταει καθολου - εχει συμβει και αυτο και τον επαιρνα αγκαλια για βολτα και για τις αναγκες του.

Μπορει να φταιει και η αλλαγη τροφης αυτο το μηνα να μην τον πηγε καλα και να αποδυναμωθηκε, θα του δοκιμασω μια με σχεδον καθολου υδατανθρακες και ειδωμεν.

Πολλες φορες τα βαζω με την εκτροφεα, δε γινεται να κανουμε τοσο ψαξιμο το ενα το αλλο , τα κοστη και να εχουμε ενα σκυλι με τοσα προβληματα υγειας σε μια φυλη που θεωρειται υγιης, σταθηκαμε ατυχοι δυστυχως και τωρα θα πρεπει εμεις να παμε το σκυλι μας στο θανατο? Τετοια κοτσια δεν τα εχουμε.

Στατιστικά Forum

Θέματα
32.418
Μέλη
19.253
Νεότερο μέλος
Belladria