Ηope.....Happiness on wheels


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.226
7.771
❤ H O P E ❤

Tης ανοιξα νέο θέμα καθώς χρειάζεται την θετική σκέψη όλων μας και οσο το δυνατόν προώθηση!!!!

Η ιστορια της Hope απο το Hope Shelter ενωσε ανθρωπους με περισσεια αγαπη απο Μονεμβασια ως την Αθηνα με μοναδικο σκοπο την καλυτερη δυνατη λυση για το κινητικο της προβλημα.

Ταξιδεψε στην Αθηνα, οπου κανοντας μαγνητικη και νευρολογικη εξεταση δυστυχως το σεναριο της χειρουργικης επεμβασης δεν θα συνεχιστει. Η ζημια ειναι μονιμη και η Hope θα συνεχισει τη ζωη της στην κατασταση την οποια βρεθηκε με μια μεγαλη διαφορα, η πριγκιπισσα θα ζει στο δικο της παντοτινο σπιτικο και θα εχει τους δικους της ανθρωπους να την φροντιζουν και να την αγαπουν.♡

Γι αυτο το σκοπο εχουμε ενωθει και πιστευουμε πως με τις κοινοποιησεις και τη θετικη μας ενεργεια θα βρουμε το παλατι της ειτε εντος ειτε εκτος Ελλαδας. Ελεγχει τις αφοδευσεις της και μπορει να μαθει οπως ολα τα σκυλια να ανακουφιζεται οταν και οπου πρεπει. Θα διαθετει αναπηρικο καροτσακι το οποιο μπορει να χρησιμοποιει 2-3 φορες την ημερα για 20 λεπτα περιπου. Ειναι υγιεστατη, εμβολιασμενη και αποπαρασιτωμενη.


Η Ηοpe λοιπόν είναι η νέα μας γλυκύτατη συγκάτοικος και εδω θα ανανεωνω το θέμα της για όσο μείνει μαζί μας....

Κανενα κουτάβι δεν λέει οχι σε ενα νόστιμο κονγκ.... :love:

146238044_2726895230894265_3789539081308447624_n.jpg
 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.877
Μπράβο σου ρε @medusa
Είναι τόσο σπουδαίο αυτό που κάνεις!!!
Μπορεί κάποιος να το βλέπει (έτσι όπως το παρουσιάζεις) και να πιστεύει πως είναι piece of cake. Aλλά δεν είναι καθόλου απλό, να μπορείς να το διαχειριστείς. Θέλει πείσμα, κότσια και ατσαλένια νεύρα.
Μπράβο σου!!!
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.226
7.771
Μπράβο σου ρε @medusa
Είναι τόσο σπουδαίο αυτό που κάνεις!!!
Μπορεί κάποιος να το βλέπει (έτσι όπως το παρουσιάζεις) και να πιστεύει πως είναι piece of cake. Aλλά δεν είναι καθόλου απλό, να μπορείς να το διαχειριστείς. Θέλει πείσμα, κότσια και ατσαλένια νεύρα.
Μπράβο σου!!!
kαταρχας ηταν συγχωριανή μου, ειναι απο δημο Μονεμβασίας οπότε ηταν ενας λόγος παραπανω στο να παρω τηλ οταν ζητησαν φιλοξενία. Επίσης ειχα ξανα εμπειρία, είχα τον Εκτορα παλια ετσι 2 μήνες, οποτε είχα μια ιδέα τι να περιμένω.

Παντως αν ξεπεράσεις το πρωτο ψυχολογικο σοκ, ειναι διαχειρίσιμη οπως ολα τα κουτάβια και θελει να κανει τα ιδια πράγματα, παιχνιδακια, χαδακια κ.τ.λ . Ηδη δηλαδή πχ τουαλέτα παει εξω βεράντα οπως ολα οσα είχα και κρατηθηκε ολο το βραδυ . Αυτο που θέλει είναι παραπάνω καθαριότητα καθαρισμα χωρου και της ίδιας, αυτο ειναι το θέμα που θέλει προσοχή. Και απειρες πανες δαπέδου ωστε να μη λερώνεται. Αλλα τωρα με κοβιντ ηταν τελειος συγχρονισμος, καθως δουλεια εχω ελάχιστη. Βοηθάει επίσης οτι χαρούμενη χωρίς φοβίες κ.τ.λ παρα την ταλαιπωρια και οταν την βλέπεις τόσο αισιόδοξη την ίδια και τρελιάρα τα ξεχνάς όλα.

Βy the way Οποιος εχει ινσταγκραμι αμα θέλει να την ακολουθήσει η κυρια απεκτησε χτες hope_puppy_on_wheels :)
 






TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
819
929
27
αυτο το σκυλομωρο το εχω αγαπησει. μακαρι να μπορουσα να την παρω, ο μικρος ειχε φιλοξενηθει για αρκετους μηνες στην κρητη σε σπιτι με πολλα παραλητα, και τα αγαπαει πολυ και αυτος. ευχομαι να βρει το καλυτερο σπιτι με πολλη αγαπη για πολλα πολλα χρονια
 
  • Love
Reactions: Aliki V. and medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.226
7.771
Μας έφεραν σήμερα το καροτσάκι της! Οταν ανέβηκε και αρχισε να τρέχει.....δεν εχω ξαναδει τετοια χαρά πραγματικά.....ξεβιδωθηκε η ουρά της :love:

Απο αυριο θα δοκιμάσουμε βόλτα εξω και θα σας βάλουμε και φωτο να την θαυμασετε!

148415095_412411253156621_3672905507902645247_n.jpg
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Μπραβο κοριτσαρα μου! Η Hope ειναι πολυ τυχερη μεσα στην ατυχια της. Το παρακολουθω απο την αρχη αυτο το κουταβινι και συγκινηθηκα παρα πολυ οταν την πηρες για φιλοξενια:love:
 
  • Love
Reactions: medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.226
7.771
Μπραβο κοριτσαρα μου! Η Hope ειναι πολυ τυχερη μεσα στην ατυχια της. Το παρακολουθω απο την αρχη αυτο το κουταβινι και συγκινηθηκα παρα πολυ οταν την πηρες για φιλοξενια:love:
Και εγω το παρακολουθουσα το γλυκούλι, ειναι και απο τα μέρη μου.
Ευτυχως ηταν τυχερή, απο το δεκεβριο που την βρήκαν πολλοι ανθρωποι απο Μονεμβάσια και απο Αθήνα έτρεξαν και τρέχουν γι αυτην και καλως εχόντων των πραγματων θα γίνει ευρωπαία ;)
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.226
7.771
Η μικρή προετοιμάζεται για τις βόλτες που θα κάνει στο μέλλον......
Βέβαια δε θα κάνει βόλτες στα τσιμέντα, αλλα στα πράσινα λιβάδεια της Ολλανδίας. :giggle:

148782577_2839354562989218_13000130715113264_o.jpg
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.226
7.771
Hope & Spiderman ..... So cute :love:


Και η πρωτη βολτα της δεσποινίδος στην πόλη .Δειλα δειλά καναμε λίγα βηματάκια. :giggle:
Οταν ξαναφτιάξει ο καιρός θα κανουμε και αλλες βολτίτσες.
 








medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.226
7.771
Τους το έστειλε όντως;
Θα έπαθαν μεγάλη ζημιά :love:
το ζητησε η μια μέλλουσα "μαμα" της για να κανει εκπληξη στην οικογενεια. Το στησιμο βγηκε τυχαια αλλα πέτυχε! Το μοντέλο φυσικα βοηθησε πολυ :p
Τους εχει λιωσει ηδη με τα ναζια της σε βιντεο και φωτο, τωρα αποτελειωθηκαν :LOL:
 
Last edited:


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Μας έφεραν σήμερα το καροτσάκι της! Οταν ανέβηκε και αρχισε να τρέχει.....δεν εχω ξαναδει τετοια χαρά πραγματικά.....ξεβιδωθηκε η ουρά της :love:

Απο αυριο θα δοκιμάσουμε βόλτα εξω και θα σας βάλουμε και φωτο να την θαυμασετε!

View attachment 74261
θα πρεπε να χαρώ....αλλά με επιασαν τα κλάμματα όταν είδα τη φωτο...η γλυκούλα μου...χάρηκα πολύ όμως που βρήκε οικογένεια. Μπράβο @medusa κάνεις θεάρεστο έργο!!!!!!
 
  • Like
  • Love
Reactions: mareco and medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.226
7.771
Σας χαιρετω απο Ολλανδία, τρομαξα λιγακι στο αεροπλανο, αλλα συνερχομαι σιγα σιγα, ευχαριστω που με φιλοξενησατε στο φορουμ σας, Η Μεδουσα θα σας λέει τα νέα μου που και που, ειναι πολυλογου το ξέρετε. Hope

ααα.jpg

ΥΣ. Πειτε στο γκρεμλιν οτι μπορει να έχει ολα τα μασουλητήρια δικά του τωρα.