Θηλυκό Τσιουάουα 8 ετών


Katrina_Stu97

New Member
30 Οκτωβρίου 2015
4
2
27
Γεια σας,
Ειμαι καινουριο μελος και κατοχος σκυλου εχω ενα θυληκο Τσιουαουα 8 χρονων :) αν κ το εχω αγορασει απο ενα pet shop φιλου μου δεν το μετανιωσα ουτε για 700 που εδωσα δεν εχουμε κανενα προβλημα μονο με την συμπεριφορα που αυτο ειναι καθαρα δικο μου λαθος που την εκανα υπερβολικα ζηλιαρα το σκυλιμου οταν ηρθε απο εξωτερικο μαζι με 2 αδερφακια μου δωθηκε η ευκαιρια να διαλεξω πιο ηθελα αφου δισλεξα δεν το πηρα κατευθειαν στα χερια μου σταλθηκε σε κτηνιατρικο κεντρο για ολες τις προαπετουμενες εξετασεις κ την τοποθετηση μικροτσιπ.Οταν το παρελαβα στα χερια μου το παρελαβα με το πεντιγκρι του. Πιστευω πως ειμαι η εξαιρεση στον κανονα γτ 90 στους 100 που αγορασαν σκυλακι απο πετ σοπ το μετανιωσαν..
Με τα πολλα θελω να παρω ενα ακομη αλλα αυτη την φορα δεν θελω να ρισκαρω 700 σε πετ σοπ γτ μπορει να μην εχω τα ιδια αποτελεσματα .. ψαχνω για εκτροφεις εχω βρει ηδη εναν αλλα δυστυχως κανει εκτροφη μαλιαρα μονο αν κ ειναι καλος δεν θελω να παρω μαλλιαρο..βρηκα κ αυτον εχετε αποψη?
 
Last edited:


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Γεια σας,
Ειμαι καινουριο μελος και κατοχος σκυλου εχω ενα θυληκο Τσιουαουα 8 χρονων :) αν κ το εχω αγορασει απο ενα pet shop φιλου μου δεν το μετανιωσα ουτε για 700 που εδωσα δεν εχουμε κανενα προβλημα μονο με την συμπεριφορα που αυτο ειναι καθαρα δικο μου λαθος που υην εκανα υπερβολικα ζηλιαρα το σκυλιμου οταν ηρθε απο εξωτερικο μαζι με 2 αδερφακια μου δωθηκε η ευκαιρια να διαλεξω πιο ηθελα αφου δισλεξα δεν το πηρα κατευθειαν στα χερια μου σταλθηκε σε κτηνιατρικο κεντρο για ολες τις προαπετουμενες εξετασεις κ την τοποθετηση μικροτσιπ.Οταν το παρελαβα στα χερια μου το παρελαβα με το πεντιγκρι του. Πιστευω πως ειμαι η ρξερεσβ στον κανονα γτ 90 στους 100 που αγορασαν δκυλακι
Καλησπέρα, και να το χαίρεσαι για πολλά ακόμα χρόνια το σκυλάκι σου!
να σου ζητήσω να μας βάλεις φώτο το πεντιγκρι? Αν είσαι εξαίρεση θα ειναι πραγματικά πολύ ενδιαφέρον!!!
 


Katrina_Stu97

New Member
30 Οκτωβρίου 2015
4
2
27
Καλησπέρα, και να το χαίρεσαι για πολλά ακόμα χρόνια το σκυλάκι σου!
να σου ζητήσω να μας βάλεις φώτο το πεντιγκρι? Αν είσαι εξαίρεση θα ειναι πραγματικά πολύ ενδιαφέρον!!!
Ευχαριστω να σαι καλα θα ανεβασω φωτογραφια.

Εχω ψαξει για τα μελη της οικογενειας της αν κ απο την οικογενεια της μαμας της δεν βρηκα κ πολλα στοιχεια.

http://www.labrador.gr/chiouaoua.html
 

Attachments

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: ghelly






canis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
1.410
6.538
Το Hunor Dog Club είναι ένας μη αναγνωρισμένος όμιλος από την FCI (δε νομίζω να έχει αλλάξει κάτι).

O MEOE ( Ουγγρικός Κυνολογικός Όμιλος http://www.kennelclub.hu ) είναι αναγνωρισμένος από την FCI ( Διεθνής Κυνολογική Ομοσπονδία http://www.fci.be ). Λόγω οικονομικών προβλημάτων του MEOE, ο Hunor Dog Club είχε αναλάβει την έκδοση pedigree κάποια εποχή. Δυστυχώς για αυτόν (και όχι μόνο), όταν ο MEOE "στάθηκε στα πόδια του" ήταν αυτός που πήρε την αναγνώριση από την FCI.

Δε ξέρω πολλές λεπτομέρειες, μα δε νομίζω να έχουν τυπική αξία αυτά τα χαρτιά (pedigree). Τώρα αν έχουν κάποια αξία (δηλαδή αν όντως ανήκουν στο σκύλο σου και καταγράφουν όντως τους προγόνους του) δε μπορώ να το γνωρίζω.
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Με πρόλαβε ο φίλος canis. :)

Ο,τι έγινε έγινε, θα σας πρότεινα να έρθετε στην έκθεση που θα γίνει 14 και 15 Νοεμβρίου στο Μαρκόπουλο, να δείτε εκτροφείς τσίου και τα σκυλιά τους.
 
  • Like
Reactions: Katrina_Stu97


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Με πρόλαβε ο φίλος canis. :)

Ο,τι έγινε έγινε, θα σας πρότεινα να έρθετε στην έκθεση που θα γίνει 14 και 15 Νοεμβρίου στο Μαρκόπουλο, να δείτε εκτροφείς τσίου και τα σκυλιά τους.
να συμπληρωσω οτι εχουμε στην ελλαδα , εκτροφεις με πολυ καλα σκυλια με διακρισεις στο εσωτερικο αλλα και στο εξωτερικο
 


Katrina_Stu97

New Member
30 Οκτωβρίου 2015
4
2
27
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας.
Θα προσπαθησω να ειμαι εκει στην εκθεση το ψαχνω πολυ αυτες τις μερες θελω δευτερο σκυλι σαν τρελη..εχω γινει καπως φορτική στους γυρο μου με το γεγονος αυτο απλα μου μπηκε στο μυαλο καιρο τωρα και πηρα την αποφαση μεσα σε αυτους τους δυο μηνες να το εχω γι αυτο ψαχνομαι καθημερινα γτ ξερω πως ειναι δυσκολα σκυλια στις γεννες κ κανουν λιγα κουταβια κ δεν ειμαι κ η μονη που ψαχνει οποτε με βλεπω σε καμια λιστα αναμονης
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf