ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ!


OTHON

Member
1 Μαϊου 2017
10
3
46
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ,ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΟΘΩΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΛΕΥΚΟ AMSTAFF 10 ΜΗΝΩΝ!
 
  • Like
Reactions: bat-iris












Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Καλως ηλθατε κι εσυ και η μικρη κουταβα σου! Αν ειναι ευκολο μην γραφεις κεφαλαια, φαινεται σαν να φωναζεις και βγαζουν και λιγο ματι. Πες μας λιγα λογια για την μικρη σου, πως την λενε, πως εφτασε σε σενα, πως ειναι η καθημερινοτητα σας, οι βολτες σας, ο χαρακτηρας της ως τωρα, και βαλε μας και φωτο!
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Καλωσήρθατε αμφότεροι!! Μία φωτό ίσον καμία, μην χαλαρώνεις, ανέβασε και τίποτα ακόμη!
 


OTHON

Member
1 Μαϊου 2017
10
3
46
Καταρχην καλησπερα σε ολη την παρεα,ευχαριστω για το καλωσορισμα!!Λοιπον το amstaff ειναι 10 μηνων,θυληκο,αρκετα ζημιαρα και πεισματαρα.μου το χαρισε φιλος που ασχολειται και εκτρεφει pitbull,και βγαινουμε δυο φορες την ημερα βολτα,τραβαει λιγο με φοβερη δυναμη,ειναι παρα πολυ κοινωνικη σε βαθμο που εκνευριζει και τρελη αδυμαμια στα παιδια.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.077
Athens
Καταρχην καλησπερα σε ολη την παρεα,ευχαριστω για το καλωσορισμα!!Λοιπον το amstaff ειναι 10 μηνων,θυληκο,αρκετα ζημιαρα και πεισματαρα.μου το χαρισε φιλος που ασχολειται και εκτρεφει pitbull,και βγαινουμε δυο φορες την ημερα βολτα,τραβαει λιγο με φοβερη δυναμη,ειναι παρα πολυ κοινωνικη σε βαθμο που εκνευριζει και τρελη αδυμαμια στα παιδια.
Καλωσήρθες!
Αφου εκτρέφει pitbull ο φίλος σου πως και σου έδωσε amstaff?
 
  • Like
Reactions: betty coltrane


OTHON

Member
1 Μαϊου 2017
10
3
46
του φερανε ενα ζευγαρι amstaff ιδιοκτητες που δεν μπορουσαν να τα φροντισουν πια και του τα πηγανε να μην καταληξουν σε φιλοζωικη αλλα στο τελευταιο ζευγαρωμα εβαλε το θυληκο amstaff με APT(AMERICAN PITBULL TERRIE) αρσενικο.
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Αυτη η κατασταση ομως δεν ονομαζεται εκτροφη. Οπως καταλαβαινω βαζει σε αναπαραγωγη σκυλους που ειτε ειναι δικοι του ειτε του τους χαρισαν. Να φανταστω οτι δεν δινει χαρτια (αφου μπλεκει και ρατσες) και οτι δεν τα χαριζει ολα. Αν τα λεω λοιπον σωστα ειναι κ παρανομος. Αυτο ειναι αναπαραγωγη και μαλλον ξαναλεω παρανομη οχι εκτροφη.
 


OTHON

Member
1 Μαϊου 2017
10
3
46
Οχι δεν κανει εμποριο ουτε τα πουλαει απλα τα εχει για παρτι του και τα χαριζει,γι αυτο δεν εχει ουτε χαρτια ουτε τιποτα
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Πέρα απ' την πάρτη τη δική μου, τη δική σου, του φίλου σου και του όποιου άλλου, υπάρχει και η πάρτη των σκύλων που θα πρέπει να μας ενδιαφέρει πάνω απ' όλα εφόσον αγαπάμε τα σκυλιά :)

Ένας απ' τους τρόπους που δείχνουμε την αγάπη μας είναι ψάχνονται και μαθαίνοντας από που και γιατί παίρνουμε σκύλο, και ποιες είναι οι συνέπεις κάθε επιλογής μας για τα σκυλιά που λέμε ότι αγαπάμε. Μεγάλο λάθος του φίλου σου να ζευγαρώνει ό,τι του βρίσκεται πρόχειρο στο σπίτι, μεγάλο λάθος σου κι εσένα να στηρίζεις τέτοιες πράξεις.

Υπάρχουν κι άλλα πολλά ημίαιμα πιτάκια ή άμσταφ από ανεύθυνες γέννες και ιδιοκτήτες τα οποία ψάχνουν απεγνωσμένα ένα σπίτι. Και αυτά τα χαρίζουν εκείνοι που τα μάζεψαν και τα ανάστησαν με κόπο από κάτι ανεύθυνες γέννες και ιδιοκτήτες. Κι αυτοί οι άνθρωποι για την πάρτη τους το κάνουν, απλά προσπαθούν να σώσουν ό,τι υπάρχει ήδη κι όχι να επιβαρύνουν από πολλές απόψεις μια ήδη δύσκολη κατάσταση.

Αν αποφασίσεις έστω και τώρα να ενημερωθείς, θα βρεις δεκάδες τουλάχιστον τόπικ μέσα στο φόρουμ αλλά και εκτός σχετικά με την απόκτηση σκύλου. Δε θα το αναλύσω παραπάνω, πληροφορίες υπάρχουν άπειρες πάνω στο θέμα και είναι εύκολα προσβάσιμες, στη διακριτική σου ευχέρεια είναι αν θέλεις να τις βρεις.

Λίγο απότομη ίσως η εισαγωγή, αλλά σίγουρα καλωσήρθατε με το κορίτσι σου! Φαίνεται μια κούκλα αν και την αδικεί λίγο η μικροσκοπική φωτογραφία του άβαταρ. Ανέβασε κι άλλες αν θες να την καμαρώσουμε, και πες μας πως τα περνάτε παρέα; Συνήθως τα πιτάκια είναι τύποι όλο ζωντάνια, πως τα βγάζεις πέρα με την ενέργειά της;
 


OTHON

Member
1 Μαϊου 2017
10
3
46
ορεξη να εχεις φιλε μου ολη μερα να παιζεις και να ασχολισαι μαζι της,αστειρευτη ενεργεια και ο νους της στην ζαβολια,αλλα το αγαπαω το <<τερατακι>> μου;)
 
  • Like
Reactions: Michalis Max


sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
34
καλως ηρθες φιλε μου, να χαιρεσε τη κουκλα σου!
 




d3ac0n

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2017
1.291
2.286
Guadalajara, Jalisco
Καλωσηρθες και να σου ζησει η μικρη. Δώσε χρόνο και ενεργεια, αρχες και κανονες και θα εχεις το καλύτερο ζωο συντροφο για πολλα χρόνια. Η συγκεκριμένη ράτσα επειδη ειμαι σε διαδικασια απόκτησης θελει πολλη δουλεια, επιμονη και χρόνο. Αλλα, απο οσους εχω μιλησει και 1 φιλο που εχω εδω κοντα μου σε ανταμοίβει με το παραπάνω.

Βαλε καμια φωτο να δουμε ντε!!!