ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΜΕ ADVANTIX


marcia

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2008
642
124
Ήρθε η εποχή για Advantix και κολάρο, αλλά ο δικός μας κοιμάται μαζί μας και με την μπέμπα, είναι τοξικά αυτά, εσείς αφήνετε τον σκύλο σας πάνω στα κρεβάτια με αυτά; Να του βγάζω το κολάρο κατά τη διάρκεια του ύπνου; Συνεχίζει να είναι προστατευμένος; Αυτά τα ολίγα.
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Ναι,και εγω κοιμαμαι με ολα αυτα...
Το χειροτερο ειναι η μυρωδια της σιτρονελλας!!!:paja1:
Δεν μπορει να με σκοτωσει λογω χημικων ,αλλα λογω μποχας!!!
Ενας απο τους λογους π την μαθαινω να κοιμαται κατω τωρα,ειναι κ αυτος.:rolleyes:

Το κολαρο για να εχει αποτελεσμα πρεπει να ειναι συνεχως σε επαφη με το δερμα του σκυλου.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Μην αφήνετε το σκύλο να κοιμάται στα κρεβάτια σας και ειδικά με το παιδί σας από την στιγμή που του φοράτε αμπούλες αποπαρασιτωσης και Scalibor.
 
  • Like
Reactions: theodss1 and DORIS








insanity

Well-Known Member
1 Απριλίου 2009
48
0
Γερακας Αττικης
Εμεις απο την ημερα που τον πηραμε,του βαλαμε ενα χαλακι διπλα στο κρεββατι μας(κατω) και εμαθε και κοιμαται εκει.Νομιζω οτι ειναι καλυτερα...και μας νιωθει κοντα του και δεν θα εχουμε διαφορα προβληματα αργοτερα.
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Ήρθε η εποχή για Advantix και κολάρο, αλλά ο δικός μας κοιμάται μαζί μας και με την μπέμπα, είναι τοξικά αυτά, εσείς αφήνετε τον σκύλο σας πάνω στα κρεβάτια με αυτά; Να του βγάζω το κολάρο κατά τη διάρκεια του ύπνου; Συνεχίζει να είναι προστατευμένος; Αυτά τα ολίγα.
Α, και κάτι άσχετο..... μόνο το καλοκαίρι βάζεις εσύ αμπούλα και κολλάρο?? το χειμώνα τίποτα???
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
τι δουλεια εχουν τα σκυλια στα κρεββατια σας ρε παιδια,
ασχετα απο τα κολλαρα, ποτε δεν μπορεσα να το καταλαβω.
 
  • Like
Reactions: theodss1


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
To κρεββατι του παιδιου,ειναι στα ''ποδια''-κατω μερος του κρεββατιου μου.
Τυχαινε παλια να ανεβει στα ποδια και να κοιμηθει εκει.Δεν το κατεβαζεις μια,δυο,τρεις...ε μετα κανεις κ στην ακρη για να κοιμαται ανετα!:D
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Κοιμάται σε μια γωνιά του κρεβατιού μου (στα πόδια μου) όλη του τη ζωή και δεν πρόκειται να του το στερήσω αυτό στα γεράματα, ούτε να το δικαιολογήσω. Τον καθαρίζω πάντα μετά τη βόλτα και τέλος. Ρωτάω αν είναι καλύτερο να βγάζω το σκάλιμπορ το βράδυ :)
 
  • Like
Reactions: Phyrrus


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Όχι Λιζα, είτε το βγάλεις, είτε όχι δεν έχει σημασία. Η δραστική του ουσία (δελταμεθρίνη) απελευθερώνεται σταδιακά και διαχέεται μέσω της λιπαρής στοιβάδας της επιδερμίδας του ζώου με αποτέλεσμα μέσα σε μια εβδομάδα να είναι καλυμμένο όλο το σώμα του σκύλου με το εντομοκτόνο/ακαρεοκτονο. Είτε το βγάλεις το βράδυ, είτε όχι η δραστική ουσία παραμένει στο σώμα του.
:)
 




puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
Κι εγω ελεγα...το σκυλι πανω στο κρεβατι ποτεεεε!!!!!!
Δεν υπαρχει περιπτωση φωναζααα!!!!
Και τωρα τσουπ τη τραβαω κιολλας για να ανεβει να κοιμηθει μαζι μου..στραβωνω οταν δεν θελει..χαχαχαχα :D
Αλλα δυστυχως τωρα που ανοιγει ο καιρος και θα αρχισουμε παλι το κολλαρα και τα σπρευ, θα αποφευγω οσο μπορω τον υπνο μαζι μου..
Οπως και να το κανουμε δεν ειναι οτι καλυτερο να εχεις ολα αυτα τα φαρμακευτικα πανω στο κεφαλι σου...
 
  • Love
Reactions: Billias83


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Παιδιά, η ερωτηση αναφερόταν σε περίπτωση που και το παιδί κοιμάται στο κρεββάτι. Διαφωνεί κανείς ότι τότε πρέπει να κατέβει ο σκύλος οπωσδήποτε??
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Ναι,συμφωνω.
Αν ειναι ''φρεσκα''τα παραπανω σκευασματα,πανω στο σκυλο μου δεν αφηνω κανεναν να το χαιδεψει.
Δεν πρεπει να ειναι στο ιδιο κρεββατι με το παιδι.
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
Παιδιά, η ερωτηση αναφερόταν σε περίπτωση που και το παιδί κοιμάται στο κρεββάτι. Διαφωνεί κανείς ότι τότε πρέπει να κατέβει ο σκύλος οπωσδήποτε??
ο σκύλος δεν πρεπει ουτος ή αλλως να ειναι στο κρεβάτι

με ή χωρίς παιδι


(άποψη μου )
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Αν ειναι ''φρεσκα''τα παραπανω σκευασματα,πανω στο σκυλο μου δεν αφηνω κανεναν να το χαιδεψει.
Πότε θεωρείς εσύ δηλαδή ότι είναι φρέσκα;Και για ατές τις μέρες είναι ο σκύλος σε "καραντίνα"; Δεν το χαϊδεύετε;:confused:
Πολλές απορίες...:p
 


marcia

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2008
642
124
Δυστυχώς δεν είναι μόνο ο σκύλος, προσπάθησε να πείσεις την πεντάχρονη κόρη μου...όχι μόνο κοιμάται αλλά ανεβοκατεβαίνει σε κρεββάτια και καναπέδες σαν να είναι επέκταση του πατώματος. Πέραν αυτού κομμένα και τα φιλιά και τα χάδια; Να μην αφήνω την μικρή να τον πασπατεύει;
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
συμφωνω να προσεχουμε τα χημικα σκευασματα,
διαφωνω να διωξουμε τα ζωντανα απο το κρεβατι μας:mad:

που θα κοιμουνται?
μονα μεσα στα σκοταδια?:(
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.791
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf