"Καθαρόαιμα" στο δρόμο.


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.118
4.785
Eπειδη τωρα τελευταια γινεται πολυς λογος στο φορουμ για τα "καθαροαιμα" απο byb, εισαγωγεις ή πετ σοπ, σκεφτηκα να ανοιξω αυτο το θεμα.. για να δουμε ολοι τι κανουν αυτες οι γεννες που για πολλους αποτελουν μια σωστοτατη επιλογη... Για δειτε... καποτε αυτα τα σκυλια πουληθηκαν στη Χρυση Ευκαιρια ή στο Ιντερνετ, χαριστηκαν απο φιλους ή γνωστους... τοτε ομως ηταν κουταβακια ομορφα, γλυκα και πανω απο ολα επιθυμητα. Κανενα απο αυτα δεν εχει τσιπακι.

Σημερα?
Για παμε...

Σπιντς. Καποτε ειμαι σιγουρη οτι ζουσε σε ενα σπιτι απο αγκαλια σε αγκαλια... σημερα στα 8 του χρονια? τυφλος, με καλαζααρ και ψωρα. Φιλοζωικη Φιλαδελφειας. Τηλ. 694 4949741.





Mαλτεζ θηλυκο. Τι να πεις εδω...?
Φιλοζωικός Συλλογος Διονύσου 2343/2004
Tηλ.
6936790790



Tσοου τσοου. Παρατημενο στο Γερακα. Επικοινωνια με το προφιλ Aristedes Vidalis στο facebook.


Kι αλλο τσοου τσοου. Πιο πολυ καιρο στο δρομο... δε φαινεται? Με καλαζαρ, ερλιχια, δερματικα κλπ Ζωφορος Κρητη. Tηλ.
6979913007 - 6945698887



Συνεχίζεται...​
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.118
4.785
Χασκυ. Πανέμορφος ε? Τυφλος ομως...
.6974672808..ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΖΩΟΦΙΛΩΝ ΡΕΝΤΗ ΑΡ.ΠΡ.1420/2000.



Σέττερ. Δεν κυνηγουσε καλα αραγε? Ποιος ξερει... Τηλ.
6945 534 769






 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.118
4.785
Καποτε ειχε πουληθει σαν γιορκσαιρ... Σημερα δεν ζει απλα. Τον βρηκαν αργα...

 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Μπράβο Αμαλία που το σκέφτηκες και άνοιξες αυτό το θέμα!!
(και ενα μεγάλο μπράβο σε κάποια παιδιά από εδώ ..που επιμένουν να ενημερώνουν!!)
Οι εικόνες είναι σοκαριστικές..
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Δεν πρόλαβα να κάνω το άλμπουμ του γλυκού Γουλφ που μου ζήτησε η κοπέλα που ζούσαν 1+ χρόνο μαζί τώρα. Βελγικό τερβίρεν από γέννα ιδιώτη, βρέθηκε παρατημένο στο Λαύριο, επέζησε από φόλα κ από άλλους κινδύνους του δρόμου, διαγνώστηκε με τη σπάνια νόσο Άντισον (έπρεπε να παίρνει για την υπόλοιπη ζωή του καθημερινά χάπια κ να νεφρά του δε λειτουργούσαν σωστά)... Ο Γουλφ απεβίωσε 4 μέρες πριν, όταν δεν ξύπνησε ύστερα από νάρκωση που έγινε για την αφαίρεση ενός αποστήματος από το λαιμό του. Ο Γουλφ ήταν μόλις 2,5 ετών...

Το μόνο που με παρηγορεί ήταν ότι είχε ως την τελευταία στιγμή έναν άνθρωπο που τον αγάπησε κ νοιάστηκε όσο τίποτε άλλο γι'αυτόν, τον σεβάστηκε, τον φρόντισε κ τον αγάπησε...
Αλλά ούτε εκείνης της άξιζε αυτή η απώλεια κ πόσω μάλλον όσον αφορά στο Γουλφ, πόσο άδικη ήταν αυτή η κατάληξη...






Μπράβο
για την επιλεκτική γέννα σου κύριε άγνωστε byb. :(:mad:
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.118
4.785
Koυταβια. Απλα εμφανιστηκαν στο δρομο. Γερμανικοι ποιμενικοι που ξεμειναν? Μοιαζουν "καθαροαιμα".
6984174296 ΦΙΛΟΖΩΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΕΓΑΡΩΝ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ, ΑΡ. ΚΑΤΑΧ. ΠΡΩΤ. 21741/1998

 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.118
4.785
Πιτμπουλ. Για φανταστειτε τον υγιη, φροντισμενο... για δειτε τον πως ειναι τωρα... τυφλος απο το ενα ματι, με ερλιχια, καλαζαρ, ψωρα.
Τηλ/νο 6943427450 Stray Life.





Τι λετε? Να συνεχίσω? Υπαρχει πολυ υλικο...
 
Last edited:


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Αμαλία έχει σφιχτεί η καρδιά μου με τις περιπτώσεις αυτές (αν και είναι σίγουρο όταν αυτές απλά είναι η σταγόνα στον ωκεανό)

Αυτό που με θλίβει περισσότερο από όλα είναι οτι υπάρχουν άνθρωποι που παραπάνε τον σύντροφο τους στο δρόμο όταν αυτός έχει αρρωστήσει ή γεράσει και χρειάζεται τον άνθρωπο του περισσότερο από ποτέ.
Προφανώς και ποτέ αυτοί οι (υπ)άνθρωποι δεν τον ένιωσαν ως σύντροφο τους, μπορεί να τον είχαν δει και σαν αξεσουάρ! :(:mad:
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.118
4.785
Μπράβο Αμαλία που το σκέφτηκες και άνοιξες αυτό το θέμα!!
(και ενα μεγάλο μπράβο σε κάποια παιδιά από εδώ ..που επιμένουν να ενημερώνουν!!)
Οι εικόνες είναι σοκαριστικές..
Αμαλία έχει σφιχτεί η καρδιά μου με τις περιπτώσεις αυτές (αν και είναι σίγουρο όταν αυτές απλά είναι η σταγόνα στον ωκεανό)

Αυτό που με θλίβει περισσότερο από όλα είναι οτι υπάρχουν άνθρωποι που παραπάνε τον σύντροφο τους στο δρόμο όταν αυτός έχει αρρωστήσει ή γεράσει και χρειάζεται τον άνθρωπο του περισσότερο από ποτέ.
Προφανώς και ποτέ αυτοί οι (υπ)άνθρωποι δεν τον ένιωσαν ως σύντροφο τους, μπορεί να τον είχαν δει και σαν αξεσουάρ! :(:mad:

Το πιο θλιβερο για μενα ειναι οτι αυτοι οι ανθρωποι θα ξαναπαρουν σκυλο απο αγγελια γιατι πως να το κανουμε τα 200 ευρω μαζευονται ευκολα και ο "πωλητης" σιγα μην ασχοληθει και πολυ ή θα τους ξαναχαρισει καποιος γνωστος που γεννησε η σκυλα του πανεμορφα "καθαροαιμα" κουταβακια. Το ιδιο θα κανει και αυτος που αφησε τον Περιτο να φτασει σε αυτη την κατασταση που ειναι σημερα.
Το πιο θλιβερο ειναι οτι βλεπω ανθρωπους που παρολολη τη γνωση και την ενημερωση που τους προσεφερεται δωρεαν, θα ξαναεπιλεξουν τον byb. Και μαλιστα θα σου πουν Μα γιατι κακο είναι ? Ε ναι κακο ειναι.

:mad:
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Θα βγώ λίγο off αλλά πρέπει να το πώ αυτό.

Εγω βρε παιδιά έχω το εξής παράπονο απο σχεδόν όλες τις οργανώσεις. Πάνε και βάζουνε όλες τις αγγελείες ΜΟΝΟ στο FB. Κάτσε ρε παιδιά, ποιος σας είπε ότι όλος ο κόσμος έχει FB και αν έχει ότι μπαίνει κάθε μέρα και σας έχει και φίλους για να δεί το κάθε σκυλί που έχετε βάλει ότι είναι προς υιοθεσία;

Τόσα site υπάρχουν όπως το Adespoto.gr, stray.gr κλπ που θα μπορούσαν να αναρτήσουν εκεί τις αγγελείες που όλοι μας γνωρίζουμε αυτά τα site και μπωρούμε να δούμε εκεί τα σκυλιά, αλλά ΟΟΟΟΟΟΧΧΧΧΧΙΙΙΙΙ το FB μόνο υπάρχει και είναι το ποιο εύκολο. Αν είναι δυνατόν. Ορίστε εγώ το τυφλό Χάσκυ τώρα πρώτη φορά το είδα που το έβαλε η Αμαλία και το Chow Chow που είναι στην Κρήτη το έμαθα καταλάθος μέσω της ιστοσελίδας zoosos.gr δεν έχει μπεί ούτε σε Adespoto.gr ούτε σε stray.gr.

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω αυτήν την τρέλλα με το FB.

Και το λέω γιατί έτσι έμεινε και στο σκαρί και ο Ιβάν ο γεράκος που υιοθέτησα, γιατί ποτέ κανείς δεν τον είδε σε αγγελία, οι αγγελίες του FB παλιώσαν και χωθήκαν στον πάτω και έτσι πέρασε ο κακόμοιρος όλη του την ζωή στο καταφύγιο. Και αν δεν τύχαινε να υιοθετήσω τον Μάξ και δεν έπρεπε να πάω στο καταφύγιο να τον πάρω δεν θα είχα δεί ΠΟΤΕ τον Ιβάν, δεν θα είχε υιοθετηθεί ΠΟΤΕ και θα αφηνε και την τελευταία του πνοή μια ζωή μέσα σε ένα κλουβί.
 
Last edited:


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Καθημερινα βλεπεις και ενα καινουργιο σκυλο στο δρομο παρατημενο. Και καλα
τα "ρατσατα" εχουν και μια πιθανοτητα παραπανω να υιοθετηθουν, τα αλλα ομως
καταδικασμενα στη δυστυχια. . .

Η θα ξαναεπιλεξουν το byb η θα γινουν αυτοι byb για να κρατησουν και ενα παιδι απο το
καμαρι τους . . . .
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Amaliaz μόλις τώρα διάβασα ότι ένα μέλος παρά την ενημέρωση που του παρείχαμε, αποφάσισε ότι δε μετανιώνει που πήρε σκύλο από αγγελία και πολύ ευχαρίστως θα το ξανάκανε.

Τι να πεις από κει και πέρα..;
 


merlin 1

Well-Known Member
14 Αυγούστου 2011
358
0
αυτα σκεφτομαι κριμα ........ εχω εναν γνωστο και γεννησε η θυληκια του 11 ειναι ποιμενικια υποτιθετε
και μου ελεγε 11 Χ 300 =3000 χιλιαρικακια

εχουν περασει μεχρι στιγμης 3 μηνες και τα εχει ολα ουτε για χαρισμα δεν τα περνουν
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.118
4.785
Amaliaz μόλις τώρα διάβασα ότι ένα μέλος παρά την ενημέρωση που του παρείχαμε, αποφάσισε ότι δε μετανιώνει που πήρε σκύλο από αγγελία και πολύ ευχαρίστως θα το ξανάκανε.

Τι να πεις από κει και πέρα..;
Αυτο ακριβως σταθηκε η αφορμη για αυτο το θεμα... παρακολουθω τωρα τελευταια "αυτες" τις συζητησεις .. δεν ηθελα να γραψω... σε καποιους ανθρωπους προσφερονται απλοχερα ολα οσα χρειαζονται να γνωριζουν αλλα στο τελος μονο ο ανθρωπινος εγωισμος υπερτερει. Αααα και το κλασικο... μα εμενα το σκυλακι μου μια χαρα υγιες ειναι και δε θα το παρατησω ποτε...
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Αμαλία πολύ δυνατό θέμα...

Κι εδώ ο Ράστυ:
384698_10150564611114813_725324812_10841312_1436651792_n.jpg

Ποιος ξέρει πώς βρέθηκε στις αποθήκες των καρφουρ στα Οινόφυτα?
Ίσως αγοράστηκε από γονείς που τα παιδάκια τους ήθελαν ένα "κουταβάκι της κλινεξ" και όταν το κουταβάκι έγινε σκύλαρος και τα παιδιά το βαρέθηκαν το άφησαν να βρει την τύχη του, ζώο είναι άλλωστε ξέρει να επιβιώσει στη φύση........

Τον μάζεψε η Μάρι, με ερλιχια, καλαζαρ και ψώρα. Του κάναμε θεραπεία για όλα. Περιμένει στην πανσιόν από τον Δεκέμβρη...
Ο Ράστυ σήμερα:
339039_10150630152899813_725324812_11078637_216136856_o.jpg

τηλ. επικοινωνίας:
6977200325

το άλμπουμ του στο Fb:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150509959739813.430303.725324812&type=3

 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Καλά να πάθει ρε φίλε.

Ετσι...να μείνει με 12 θηρία στο σπίτι.

Αλλά σιγά μην μείνει. Αύριο-μεθαύριο, κάποια Ειρήνη και κάποια Αμαλία, θα τα μαζεύουν από τον δρόμο :mad:

Α...ρε...παλούκωμα που τους χρειάζεται :mad::mad::mad:
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Πως εκφράζεστε έτσι... θα φύγουν από το φόρουμ τα ευαίσθητα νέα μέλη.....
 


ASBT

Well-Known Member
1 Απριλίου 2011
180
2
αυτα σκεφτομαι κριμα ........ εχω εναν γνωστο και γεννησε η θυληκια του 11 ειναι ποιμενικια υποτιθετε
και μου ελεγε 11 Χ 300 =3000 χιλιαρικακια

εχουν περασει μεχρι στιγμης 3 μηνες και τα εχει ολα ουτε για χαρισμα δεν τα περνουν
Πηγαινε και δωστου 3000 φαπες μπας και καταλαβει
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
αυτα σκεφτομαι κριμα ........ εχω εναν γνωστο και γεννησε η θυληκια του 11 ειναι ποιμενικια υποτιθετε
και μου ελεγε 11 Χ 300 =3000 χιλιαρικακια

εχουν περασει μεχρι στιγμης 3 μηνες και τα εχει ολα ουτε για χαρισμα δεν τα περνουν
3000 μούτζες του αξίζουν του καραγκιόζη. Αμέσως το μυαλό στα λευτά όλοι τους. Αν είναι δυνατόν.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3