Καλησπέρα σας!


Judi2021

Active Member
2 Ιανουαρίου 2021
41
52
39
Βρίσκομαι εδώ γιατί αγαπώ πολύ τα σκυλάκια και πρόσφατα υιοθετήσαμε μια γλυκιά καραμελίτσα!
Την Κυριακή θα μας την φέρουν! Screenshot_5.png
Την λένε Τζούντι ( την φωνάζαν Τζόαν αλλά κάναμε μια μικρή παραλλαγή) και ειναι 18 μηνών κουκλίτσα!
Θέλουμε να την υποδεχτούμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο και γι αυτό μπήκα να διαβάσω τι πρέπει και τι δεν πρέπει ( στιγμή δεν σκέφτηκα κτλ).
Ήδη της έχουμε παραγγείλει την προίκα της και μετράμε τις μέρες για να την υποδεχτούμε!
Είχαμε και πολύ παλιότερα σκυλάκι οπότε κάποια πραγματάκια πρέπει να τα θυμηθώ πάλι και σίγουρα θα εχω πολλά να μαθω. Οπότε ζητώ απο τώρα την υπομονη και την επιείκεια σας αν σας τρελάνω με τις ερωτήσεις μου. Αυτά από εμένα!
Καλή χρονιά σε όλους :giggle:
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
  • Like
Reactions: Judi2021


Judi2021

Active Member
2 Ιανουαρίου 2021
41
52
39
Καλώς ήρθες στο φόρουμ :)

Μπράβο για την υιοθεσία της μικρής.
Πολύ γλυκιά φάτσα είναι. Να σας ζήσει.

Αν κάτσεις να διαβάσεις τα άπειρα θέματά μας, δεν θα χρειαστεί να ρωτήσεις τίποτα :)

Υιοθεσία ενήλικου αδέσποτου "οδηγίες χρήσεως"
Σας ευχαριστω για το καλωσόρισμα! να είσαστε καλα!
 
  • Like
Reactions: mareco


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Καλως να την δεχτείτε και μπραβο για την υιοθεσία ενήλικου!

Προσοχή τις πρώτες μέρες μέχρι να σας εμπιστευτει ταυτοτητούλα αμέσως, σωστα φορεμένα λουράκια κ.τ.λ
Καλη συμβίωση!
 


Judi2021

Active Member
2 Ιανουαρίου 2021
41
52
39
Καλως να την δεχτείτε και μπραβο για την υιοθεσία ενήλικου!

Προσοχή τις πρώτες μέρες μέχρι να σας εμπιστευτει ταυτοτητούλα αμέσως, σωστα φορεμένα λουράκια κ.τ.λ
Καλη συμβίωση!
Σας ευχαριστώ πολυ!! εχετε καποια συμβουλη για την εμπιστοσυνη? Για τα λουρακια εχω φροντισει :)
 
  • Like
Reactions: medusa


ΒασιλικηΖ

Well-Known Member
26 Σεπτεμβρίου 2020
276
246
41
Πάντως αν θέλετε να της αλλάξετε και τελείως το όνομα δεν θα έχει θέμα.
Το λέω γιατί μου φάνηκε λίγο απολογητικό το της το αλλάξαμε λίγο.. και πολύ έχουν θέμα μην μπερδευτεί το σκυλάκι με άλλο όνομα.

Εγώ λέω μια δυο μέρα να την αφήσετε χαλαρή τελείως να βρει λίγο τον χώρο της και τις μυρωδιές της, με τα όρια που θα ισχύουν στην ζωή της βέβαια να ισχύουν από την πρώτη μέρα.
Για να έρθετε πιο κοντά μια συμβουλή είναι το τάισμα από το χέρι το παιχνίδι και τα χάδια.
Η εμπιστοσύνη, όπως την αντιλαμβάνομαι εγώ, δεν ξέρω τι εννοεί η @medusa θέλει πολύ χρόνο και πολύ δουλειά, και κάθε σκύλος έχει και διαφορετικό βαθμό που μπορεί να εμπιστευτεί.

Καλώς να την δεχτείτε.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3