Καλησπέρα σε όλους!


Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
125
33
Μετά από 3 μήνες που βρήκα τον μούργο μου μόνο σε ένα χωραφι και μετά από πολλές ώρες που αφιέρωσα στο φόρουμ διαβάζοντας γενικά, θα ήθελα απλά να σας δείξω τον όμορφό μου και εγώ με την σειρά μου!

Τις πρώτες μέρες που τον βρήκα yrth.jpg
και εδώ μετά από 3 μήνες μαζί fdfg.jpgjhjkl.jpg
 








Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
125
33
Nα κάνω και εγώ την ερώτηση μου. Τώρα είναι σχεδόν 5 μηνών και ζυγίζει 19 κιλά. Και η κτηνίατρος είχε πει ότι ειναι τσοπανόσκυλο και θα γίνει τεράστιος. Εγώ έτσι όπως τον κόβω δεν νομίζω να περάσει τα 35. Έχω και ημιαιμο λαμπραντόρ 6 χρόνων που ναι μεν τρώει πολύ σαν lab αλλά δεν είναι ότι το χρειάζεται και επειδή ο μικρός θα μεγαλώσει πολύ σε σχέση με το η ημίαιμο λαμπραντόρ που εχω, πόση πιστεύετε θα είναι η καταλανωση ξηράς σκυλοτροφης σε κιλά τον μήνα?
 


Castro48

Well-Known Member
4 Οκτωβρίου 2021
76
136
Η ποσότητα που πρέπει να τρώει έχει να κάνει και με την ποιότητα/είδος της τροφής. Σε τροφή Profine η δικιά μας που είναι γύρω στα 35kg έπρεπε να τρώει 350g τη μέρα. Τώρα που αλλάξαμε σε υποαλλεργική Sam's Field χρειάζεται 260-280g. Κυκλοφορούν όμως και τροφές που στα κιλά αυτά χρειάζεται ημερησίως 500+g.
 
  • Like
Reactions: Try2CU


Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
125
33
Και εγώ profine δίνω τώρα junior large. Του δίνω σε 3 δόσεις τα γραμμάρια που λέει και είναι λες και τον αφήνουμε άταιστο για μέρες στην συμπεριφορά
 
  • Like
Reactions: Castro48


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Πολυ ομορφος κουταβος:love: Γυρω στα 30+/- θα γινει πιστευω. Να τον χαιρεσαι για πολλα χρονια!
 
  • Like
Reactions: Try2CU