Καλυτερη σκυλοτροφη!!!


Μαρια Καραπανου

Well-Known Member
4 Μαρτίου 2023
160
27
36
Ανοιγω πάλι θέμα καθώς θα ήθελα να με βοηθήσετε με τις γνώσεις και τις εμπειρίες σας ποια ξηρα τροφη θεωρειται καλύτερη βάση των συστατικών και των φωτογραφιών που σας παραθέτω.Εχω καταλήξει βάση συστατικών σε αυτές.Η αν έχετε να μου προτείνεται κάτι καλύτερο.Συνδυαστικα μαγειρεύω και καμιά φορά στο σκυλο αλλά κατά βάση τρωει ξηρα τροφη.Ξεκιναω με κάθε μία και τα ανάλογα συστατικα τους.Να σημειώσω ότι ο σκυλος είναι ηλικιωμένος για αυτό όλες οι τροφες είναι senior.
 
Last edited:


















Sammie

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2022
283
256
41
Εγώ από αυτές,θα διάλεγα την nd. grain free δεν θα προτιμούσα,οπότε ολες οι άλλες εκτός. Sam s field οχι grain free αλλα πολλή πατάτα. Μπορείς να δεις και acana prairie poultry, all life stages. Ισορροπημένη κ αυτή,με λίγα και καλά σιτηρά και αρκετό κρέας.
 


Μαρια Καραπανου

Well-Known Member
4 Μαρτίου 2023
160
27
36
Εγώ από αυτές,θα διάλεγα την nd. grain free δεν θα προτιμούσα,οπότε ολες οι άλλες εκτός. Sam s field οχι grain free αλλα πολλή πατάτα. Μπορείς να δεις και acana prairie poultry, all life stages. Ισορροπημένη κ αυτή,με λίγα και καλά σιτηρά και αρκετό κρέας.
επειδή δεν γνωρίζω τίποτα από σκυλοτροφες όπως έχω ξανά πει.grain free είναι χωρις σιτηρα?
μα καμία νομίζω από αυτές που ανέβασα δεν είναι grain free όλες έχουν σιτηρά.
Η acana αυτή που λες είναι για senior?δεν μου την έβγαλε για την ηλικία του σκυλου μου.
 


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
410
256
45
Δείτε κ αυτήν είχα πάρει Brit fresh κ μου άρεσε πολύ.
Η pooch and mutt επισης είναι ωραία αλλά διάβασα στο site ότι είναι μεγαλη η κροκέτα κ για μικρόσωμο θα θέλει μούλιασμα κ δεν ξέρω αν θα βολέψει.θα διάλεγα Brit .νορμαλ πρωτεΐνες κ λιπαρά.23D783E3-71D8-4C44-9872-D885C4A4D60D.jpg

19F8DD3B-FED7-4E30-8113-244EFB810161.jpeg
 

Attachments



Sammie

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2022
283
256
41
επειδή δεν γνωρίζω τίποτα από σκυλοτροφες όπως έχω ξανά πει.grain free είναι χωρις σιτηρα?
μα καμία νομίζω από αυτές που ανέβασα δεν είναι grain free όλες έχουν σιτηρά.
Η acana αυτή που λες είναι για senior?δεν μου την έβγαλε για την ηλικία του σκυλου μου.
Gf χωρις σιτηρα,ναι. Acana,essential είναι gf. Αυτές που έβαλες δλδ. K orijen φυσικά. Prairie poultry είναι για όλα τα στάδια ζωής,δεν είναι ανάγκη να δίνεις senior..
 




Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
410
256
45
Απο lilys kitchen παιρνω την κονσέρβα και κάποιες λιχουδιές .την βάζω σε α´κατηγορια .προσωπική άποψη φυσικά κ αρκετά ακριβή.
AE2DC085-BA6A-4AA2-A24E-B6D6CA08FF1D.jpeg
 


Μαρια Καραπανου

Well-Known Member
4 Μαρτίου 2023
160
27
36
Gf χωρις σιτηρα,ναι. Acana,essential είναι gf. Αυτές που έβαλες δλδ. K orijen φυσικά. Prairie poultry είναι για όλα τα στάδια ζωής,δεν είναι ανάγκη να δίνεις senior..
τα σιτηρά γιατι τα θες στην διατροφή του σκυλου?νομίζω η platinum που ανέβασα και δινω τώρα ότι έχει.
 




Sammie

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2022
283
256
41
τα σιτηρά γιατι τα θες στην διατροφή του σκυλου?νομίζω η platinum που ανέβασα και δινω τώρα ότι έχει.
Λίγα και χαμηλού γλυκαιμικου δείκτη είναι οφελιμα. Υπάρχουν τα τελευταία χρόνια, αρκετές έρευνες που συσχετιζουν τις gf με μια συγκεκριμένη καρδιοπαθεια.
 




Μαρια Καραπανου

Well-Known Member
4 Μαρτίου 2023
160
27
36
Gf χωρις σιτηρα,ναι. Acana,essential είναι gf. Αυτές που έβαλες δλδ. K orijen φυσικά. Prairie poultry είναι για όλα τα στάδια ζωής,δεν είναι ανάγκη να δίνεις senior..
αυτήν εννοείς?από συστατικα δεν μου γεμίζει το μάτι.καλη σκυλοτροφη δεν είναι αυτή που περιλαμβάνει περισσοτερο κρεας ?και αυτή που δεν έχει πολύ υψηλά επίπεδα πρωτεινης?
αυτή της acana δεν έχει πολύ κρεας.
 

Attachments



Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf