Καλώς σας βρήκαμε & εμείς!


26 Σεπτεμβρίου 2021
5
29
69
Ν' αρχίσουμε τις συστάσεις.
Είμαι η Ιωάννα, κηδεμόνας & οικογένεια με τα 3 μου σκυλάκια-αστεράκια και την γατούλα μου!
1)Είμαι η Πέτρα, μία κυρία με τα όλα της, γλυκειά, ήρεμη, ευγενική, θηλυκή ημίαιμη λυκοσκυλίνα, 2,5 χρόνων, 20 κιλά. ΟΙ κολητοί μου, η Ιωάννα με τον άνδρα της, έφθασαν από την Χαλκιδική στην Αλεξανδρούπολη τον Γενάρη 2020, να με υιοθετήσουν όταν ο προηγούμενος κηδεμόνας μου έφυγε, ξαφνικά, από την ζωή...84768330_3431731116902368_848003539832668160_o.jpg
2)Είμαι ο Μάρκος, ο αγαθός γίγαντας της οικογένειας, ένας χαζός γλύκας, ήρεμος...χμμ...σχετικά, θέλω πολλά χάδια, συνέχεια αγκαλίτσες αν και μαντράχαλος 32 κιλά. Ημίαιμος ποιμενικός, 3,5 χρόνων. Πάάάλι ταξίδι Χαλκιδική-Αλεξανδρούπολη τον Μάρτη 2020, η Ιωάννα με τον άνδρα της, να με υιοθετήσουν όταν ο δήμος Αλεξανδρούπολης κατάφερε, μετά από πολύ αγώνα, να με πάρει από αυτόν που με είχε γιατί με κακοποιούσε συστηματικά & θα πήγαινα στο δημοτικό καταφύγιο...IMG_20201002_120720.jpg
3)Είμαι η Τρέλα, όνομα & πράμα, θεότρελη σας λέω, αλλά μια γλύκα κυριολεκτικά. Μπήκα στην οικογένεια όταν κάποιος ''...άνθρωπος..." με πέταξε, νύχτα, νεογέννητο κουταβάκι στην αυλή του σπιτιού της οικογένειας... Με βρήκαν το πρωί του Μάη του 2020, η Ιωάννα & ο σύζυγος, έκαναν όλες τις ενέργειες για να με δώσουν για υιοθεσία, έπρεπε να μείνω μαζί τους 15 μέρες για να κάνω τα πρώτα μου εμβόλια, 15 μέρες τους έκανα ότι γλύκα & τσαχπινιά μπορούσα & τα κατάφερα! Δεν μπόρεσαν να με αποχωριστούν & έτσι έγινα το 3ο σκυλάκι της οικογένειας. Τί ράτσες έχω μέσα μου κανείς δεν καταλαβαίνει, είμαι μια ακαθόριστης ράτσας τρελόγκα, 1,5 χρόνων, 22 κιλά.IMG20210828105622.jpg
Ζούμε στα βουνά της Χαλκιδικής, σε μια αγροικία & έχουμε 4στρμ για τρέξιμο, παιχνίδι, ξεσάλωμα, σκάψιμο & όόότι άλλο φανταστούμε...IMG20210828105642.jpg
Εδώ & 6 μήνες, η μόνη μας μεγάλη έννοια είναι να προσέχουμε, να παρηγορούμε, να είμαστε το καλύτερο παρεάκι για την κηδεμόνα μας, την κολητή, την οικογένεια, την Ιωάννα, που δυστυχώς έμεινε μόνη όταν εντελώς ξαφνικά 'έφυγε' ο άλλος αγαπημένος μας φιλαράκος & κηδεμόνας, ο άντρας της για το μεγάλο ταξίδι...
Μας συγχωρείτε για το τεράστιο 'σεντόνι' συστάσεων αλλά είμαστε μεγάλη οικογένεια, τί να κάνουμε...
 






Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Πόσο πολύ σας θαυμάζω εσάς κι όλους που γεμίζετε με αδεσποτάκια το σπίτι σας!!! Ελπίζω κάποια στιγμή, όταν φύγουν τα παιδιά απ το σπίτι, σταματήσω τη δουλειά και τα τρεξίματα να το κάνω κι εγώ. Αυτές οι 3 ψυχούλες θα είναι η καλύτερη παρέα για εσάς. Καλωσήρθατε και καλή ζωή να έχετε!!!
 
  • Love
Reactions: Ιωάννα Κ.


aleka1

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2021
207
374
65
Αγαπητή Ιωάννα, καλώς ήρθατε στο φόρουμ.
Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας

Τα σκυλάκια σας είναι όλα τοοοοοοσο όμορφα!!!! Φατσουλες απίθανες. Να τα χαίρεστε και να περνάτε υπέροχα. Φώτο της γατούλας??
 
  • Love
Reactions: Ιωάννα Κ.


26 Σεπτεμβρίου 2021
5
29
69
Αγαπητή Ιωάννα, καλώς ήρθατε στο φόρουμ.
Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας

Τα σκυλάκια σας είναι όλα τοοοοοοσο όμορφα!!!! Φατσουλες απίθανες. Να τα χαίρεστε και να περνάτε υπέροχα. Φώτο της γατούλας??
Σας ευχαριστώ πολύ... Είναι μεγάλη παρηγοριά όλες αυτές οι ψυχούλες που ζούνε μαζί μου... Μιας & το ζητήσατε ας συστηθεί & το γατέλι της οικογένειας στο dogforum! H Γωγούλα μας, έκλαιγε έξω από το χωράφι, νεογέννητο μωρούλι μια παλάμη, μέσα στην ψώρα, περιμαζεύτηκε, καθαρίστηκε από την ψώρα, βεβαίως στειρώθηκε & έγινε αισίως 5 χρόνων πριγκηπέσσαIMG_20190926_125527.jpgIMG_20200718_131253.jpg!
 






26 Σεπτεμβρίου 2021
5
29
69
Πόσο πολύ σας θαυμάζω εσάς κι όλους που γεμίζετε με αδεσποτάκια το σπίτι σας!!! Ελπίζω κάποια στιγμή, όταν φύγουν τα παιδιά απ το σπίτι, σταματήσω τη δουλειά και τα τρεξίματα να το κάνω κι εγώ. Αυτές οι 3 ψυχούλες θα είναι η καλύτερη παρέα για εσάς. Καλωσήρθατε και καλή ζωή να έχετε!!!
Ευχαριστούμε πολύ! :)
 


aleka1

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2021
207
374
65
Σας ευχαριστώ πολύ... Είναι μεγάλη παρηγοριά όλες αυτές οι ψυχούλες που ζούνε μαζί μου... Μιας & το ζητήσατε ας συστηθεί & το γατέλι της οικογένειας στο dogforum! H Γωγούλα μας, έκλαιγε έξω από το χωράφι, νεογέννητο μωρούλι μια παλάμη, μέσα στην ψώρα, περιμαζεύτηκε, καθαρίστηκε από την ψώρα, βεβαίως στειρώθηκε & έγινε αισίως 5 χρόνων πριγκηπέσσαView attachment 75153View attachment 75154!
Ωωωωωωω μα τι ομορφο γατελι ειναι αυτο !!!!!!!!!!!!! Μπραβο σας να ειστε παντα καλα.
 
  • Love
Reactions: Ιωάννα Κ.


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3