Καλώς σας βρήκα...


Τζούρι

New Member
1 Ιουλίου 2021
2
20
56
Καλησπέρα,
λόγω ηλικίας μπορεί να μου ξέφυγε κάτι στους κανονισμούς, εύχομαι να μην κάνω λάθος που άνοιξα νέο θέμα...
Καλώς σας βρήκα λοιπόν, είμαι κάτοχος εδώ και ενάμισι σχεδόν χρόνο ενός κοκονοειδους με γκριφονοειδες... Η μικρή μου κόρη επέμενε να έρθει στο σπίτι μας ένα σκυλάκι οπότε βουαλα ο Τζούρι, από το γλυφιτζουρι....
IMG_20210515_200730.jpg
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Στη σωστή ενότητα βρίσκεσαι, καλώς μας ήρθες! Δίκιο είχε η κόρη, φαίνεται πολύ ενδιαφέρων τύπος ο Τζούρι! Πες μας και την ιστορία του, πως τα περνάτε, τιάλλα χόμπι έχει εκτός από το σνιφάρισμα χελώνας, ποιος στο σπίτι έχει την τεράστια υπομονή να τον διατηρεί άσπρο και καλοχτενισμένο, τέτοια πράγματα!
 


Τζούρι

New Member
1 Ιουλίου 2021
2
20
56
Μπαμπά, λέει η δεκαπεντάχρονη κόρη, εγώ τον θέλω εγώ θα τον αναλάβω.
Ο μπαμπάς τον πάει βόλτες, τον χτενίζει, τον κάνει μπάνιο, του κόβει τα νύχια και προσπαθεί να τον εκπαιδεύσει...
Όταν βρει χρόνο τον πάει και καμιά βόλτα...
Στο παιχνίδι όμως είναι η καλύτερη, εκεί με ξεπερνάει.
Ο Τζουράκος μας είναι Τρικαλινος, γέννημα θρέμμα, σε μας ήρθε στην ηλικία των 3.5 μηνών, καθώς η αδερφή του ήρθε στην Αθήνα και η μικρή ζήλεψε που η φίλη της είχε ένα σκύλο και εμείς όχι...
Έτσι υπήρχε διαθέσιμο ένα αδερφάκι της.
Δεν μας χάλασε να πω η μονοήμερη στα όμορφα Τρίκαλα.
Το χόμπι του είναι το γλυφην, εξού και το όνομα, στο δε πεντικιούρ είναι ο καλύτερος και προσωπικά το απολαμβάνω...
Εδώ είναι μαζί τα αδερφάκια στην ηλικία των 8 περίπου μηνών
IMG_20200429_185451.jpg
 


Belvigo

Well-Known Member
25 Ιουνίου 2021
240
201
Καλως ήρθατε!:)
Κουκλάκι ζωγραφιστο είναι σκέτος γλύκας, να τον χαίρεστε. :love:
 
  • Like
Reactions: Τζούρι


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Καλώς ήρθες στο φόρουμ! :)

Να σας ζήσει ο τυπάκος. Σούπερ το όνομα :giggle:

Πάρε τον χρόνο σου και διάβασε στο φόρουμ τα άπειρα θέματα που έχουμε.
Κυρίως εκείνα που λένε, από που παίρνουμε και από που ΔΕΝ παίρνουμε ποτέ σκύλο.
Να ενημερωθείτε οικογενειακά, έστω και εκ των υστέρων, για τα πολλά ιδιαίτερα θέματα
του σκυλοκόσμου μας.