Καταγγελία


Status
Κλειδωμένο θέμα

marianna858

Member
7 Φεβρουαρίου 2010
14
0
Ανακοίνωση: Στην Κερατέα λειτουργεί απο 15ετίας περίπου παράνομο εκτροφείο σκύλων στο ονομα της Κας Μαίρης. Ο κύριος όγκος σκύλων αποτελείται απο σκυλάκια ράτσας maltez.Η κυρία διατείνεται ότι είναι απλως φιλόζωη και με τον καιρό αυξανοντας τον πληθυσμό των σκυλων της αναγκάζεται να πουλάει κάποια κουταβια έτ...σι ωστε να ανταποκρίνεται στις αυξημένες αναγκες σίττισης τους.
Η εν λόγω κυρία διατηρεί πανω από 200 σκυλιά σε οικόπεδο σε άθλιες συνθήκες. Υπάρχεις και δική της ιστοσελίδα στο internet. οπου εκει παρουσιαζει μια παρα πολυ όμορφη εικόνα για τα πάντα.
τα εσοδά της ξεπερνουν τις 50.000 ευρώ τον χρόνο σε αντίθεση με τα εξοδά της που ειναι ανυπαρκτα, αφου δεν φροντιζει σχεδόν καθολου για την σιττιση των σκυλιών
το κτημα κολαστηριο-βασανιστηριο-φυλακη για τα παραπάνω ζωάκια βρισκεται ακριβως διπλα απο το νεκροταφείο της κερατέας και αν κανεις κανει εστω και την ελαχιστη φασαρία θα ξεσηκωθει απο τις φωνες τους που φωναζουν απεγνωσμενα βοηθεια για απελευθερωση.
η συγκριμενη κυρια ειναι φοβερη θεατρινα χρησιμοποιει ακομα και κροκοδείλεια δακρυα προκειμενου να πεισει τον υποψηφιο αγοραστη. το ελαχιστο κοστος αγοράς απο την συγκεκριμενη κυρια ειναι τα 1.000 € ανα κουταβι.
 
Last edited by a moderator:


Chow

Well-Known Member
3 Απριλίου 2009
406
4
Θεσσαλονίκη
Γιατί δεν κάνεις καταγγελία στην αστυνομία; Αν είναι τόσο τραγική η κατάσταση, είναι αμαρτία τα σκυλιά να μένουν σ'αυτή την κυρία-'εκτροφέα'. :mad: Μπορείς επίσης να μιλήσεις και με κάποια φιλοζωική, για να σε βοηθήσει, όπως ήδη έχουν κάνει με 2 puppy mills.
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Aποδείξεις υπάρχουν για τα όσα λες? (τα γαυγίσματα δεν αποτελούν απόδειξη). Αν ναι, έχεις κάνει τις απαραίτητες κινήσεις για να κινηθείς δικαστικά (μόνη σου ή με τη βοήθεια κάποιου φιλοζωϊκου σωματείου?). Τέλος, αφού κάνεις ονομαστική καταγγελία δημόσια, δε νομίζεις οτι θα έπρεπε να την κάνεις επώνυμα?

Η αποψη μου είναι οτι αν υπάρχουν αποδείξεις για τα παραπάνω και τις παραθέσεις εμπεριστατωμένα, θα βρεις μεγάλη ανταπόκριση, και απο δω και απο αλλού. Αν οχι, οχι μόνο δεν κάνεις τίποτα αλλά βοηθάς τη συγκεκριμένη σελίδα αυξάνοντας την επισκεψιμότητα της (πχ εγω κλίκαρα).
 


valeria

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2009
563
3
Αθηνα
Μολις τωρα την πηρα τηλεφωνο στο σταθερο που εχει στην ιστοσελιδα της.Ισχυριζεται οτι ολα τα σκυλακια τα εχει μεσα στο σπιτι της φυσικα,οταν αρχισα να της λεω αν εχουν πιστοποιητικα οι γονεις, αποτελεσματα ιατρικων εξετασεων κλπ τσαντιστηκε κιολας και μου λεει "να πας να παρεις απο αλλου σκυλακι που θελεις να μου κανεις και ελεγχο"!!!!!
Κοπελια κανε την καταγγελια σου επωνυμα και τουλαχιστον εγω σιγουρα θα σε στηριξω.
 


marianna858

Member
7 Φεβρουαρίου 2010
14
0
ειναι τουλαχιστον 40 σκυλια μεσα στο σπιτι στοιβαγμενα σε δωματια. αυτο που προσπαθει να κανει τελευταια ειναιτο εξης: οταν ζευγαρωνουν σκυλια απο διαφορετικες ρατσες τα πουλαει ακριβοτερα συμφωνα με μια καινουρια μοδα που κυκλοφορει.
 




marianna858

Member
7 Φεβρουαρίου 2010
14
0
εκει ομως που ειναι εντελως απαραδεκτη η κατασταση ειναι στο κτημα πολυ κοντα στο σπιτι, διπλα απο το νεκροταφειο της κερατεας.
 


valeria

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2009
563
3
Αθηνα
Ναι βρε κοπελα μου στο λεει κ η Κοπριτης,πρεπει να κανεις επωνυμη καταγγελια και να υπαρχουν αποδειξεις. Εσυ μας λες την ιστορια, τσαντιζομαστε για την ηλιθια που το παιζει και εκτροφεας, στεναχωριομαστε για τα σκυλακια αλλα τι γινεται? τιποτα.:mad:
 
Last edited:


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
"να πας να παρεις απο αλλου σκυλακι που θελεις να μου κανεις και ελεγχο"!!!!!
Να φύγετε κυρία μου, να πάτε αλλού... :D ένα πράγμα δηλαδή έτσι;
 






Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Ανακοίνωση: Στην Κερατέα λειτουργεί απο 15ετίας περίπου παράνομο εκτροφείο σκύλων στο ονομα της Κας Νταγκίνη Μαίρη. Ο κύριος όγκος σκύλων αποτελείται απο σκυλάκια ράτσας maltez.Η κυρία διατείνεται ότι είναι απλως φιλόζωη και με τον καιρό αυξανοντας τον πληθυσμό των σκυλων της αναγκάζεται να πουλάει κάποια κουταβια έτ...σι ωστε να ανταποκρίνεται στις αυξημένες αναγκες σίττισης τους.
Η εν λόγω κυρία διατηρεί πανω από 200 σκυλιά σε οικόπεδο σε άθλιες συνθήκες. Υπάρχεις και δική της ιστοσελίδα στο internet. www.maltese.gr οπου εκει παρουσιαζει μια παρα πολυ όμορφη εικόνα για τα πάντα.
δά της πτα εσοδά της ξεπερνουν τις 50.000 ευρώ τον χρόνο σε αντίθεση με τα εξοου ειναι ανυπαρκτα, αφου δεν φροντιζει σχεδόν καθολου για την σιττιση των σκυλιών
το κτημα κολαστηριο-βασανιστηριο-φυλακη για τα παραπάνω ζωάκια βρισκεται ακριβως διπλα απο το νεκροταφείο της κερατέας και αν κανεις κανει εστω και την ελαχιστη φασαρία θα ξεσηκωθει απο τις φωνες τους που φωναζουν απεγνωσμενα βοηθεια για απελευθερωση.
η συγκριμενη κυρια ειναι φοβερη θεατρινα χρησιμοποιει ακομα και κροκοδείλεια δακρυα προκειμενου να πεισει τον υποψηφιο αγοραστη. το ελαχιστο κοστος αγοράς απο την συγκεκριμενη κυρια ειναι τα 1.000 € ανα κουταβι.
Την καταγγελια την κανεις εσυ ή την προωθεις εδω ?

Λες :

''Παρανομο εκτροφειο'' : εισαι σιγουρη οτι δεν εχει αδεια εκτροφειου ?

''διατεινεται πως ειναι απλως φιλοζωη και αναγκαζεται να πουλαει '' : στο site δεν φαινεται κατι τετοιο ...λεει ευθαρσως οτι πουλαει σκυλια . Που διατεινεται πως ειναι φιλοζωη ? στο τηλεφωνο ή στο email ? που την ακουσες εσυ ?

''τα εσοδά της ξεπερνουν τις 50.000 ευρω'' : αυτο παλι που το γνωριζεις ? στο ειπε η ιδια ? μπορει να ειναι και 1.000.000 ευρω αλλα δεν μπορω να φανταστω πως ''βγηκε'' το νουμερο που αναφερεις :confused:

''αν κανεις κανει εστω και την ελαχιστη φασαρία θα ξεσηκωθει απο τις φωνες τους που φωναζουν απεγνωσμενα βοηθεια '' : στα Ελληνικα φωναζουν βοηθεια ? :D Στα περισσοτερα εκτροφεια με κενελ , αν πας , τα σκυλια ξεσηκωνονται :D

''ειναι φοβερη θεατρινα χρησιμοποιει ακομα και κροκοδείλεια δακρυα '' : το ειδες / ακουσες εσυ αυτο ? την εχεις γνωρισει δηλαδη ?

''το ελαχιστο κοστος αγοράς απο την συγκεκριμενη κυρια ειναι τα 1.000 € ανα κουταβι'' : αυτο διασταυρωνεται ευκολα με ενα mail ...αλλα αν δεν διασταυρωθει , κινδυνεουν με καταρρευση και τα υπολοιπα επιχειρηματα :)

Να με συγχωρεσεις για την καχυποψια αλλα αυτου του ειδους οι ανωνυμες καταγγελιες ,ακομα και αληθεις να ειναι , δεν με βρισκουν συμφωνο ...Αν οσα αναφερεις προερχονται απο μαρτυριες αλλων , το ολο θεμα αλλαζει ....
 
  • Like
Reactions: τακις


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Παιδιά, μην τη συνεχίζετε αυτη την ιστορία. Χωρίς επώνυμη καταγγελία δεν έχει νόημα να το συζητάμε...
Θα συμφωνήσω με την Κατερίνα.

Αν γίνει κάτι επώνυμα, βεβαίως κ να υποστηρίξουμε αυτή την καταγγελία όλοι μας.
 


maltezzzz

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2009
243
0
Είχα την "τύχη"να γνωρίζω για την ύπαρξη της εν λόγω κυριας...Μια φίλη μου από την θεσσαλονόκη πήρε το μαλτεζάκι της από κει.Μου είπε ότι όντως το σπίτι της ήταν μες στη βρώμα!!και όλα τα σκυλάκια όμως ήταν μέσα...δεν ξέρω τώρα αν τα αφήνει στο οικόπεδο που λέτε εσείς...Δυστυχώς η φίλη που πήρε το σκυλάκι δεν ήταν ενημερωμένη και δεν γνώριζε για τα στανταρ της φυλής οπότε ενθουσιάστηκε από το μέγεθος που διατηρεί η υποτιθέμενη εκτροφέας,το οποίο δεν ξεπερνά τα 3 κιλά...της φίλης μου έφτασε μόλις τα 1.800gr.η αλήθεια είναι οτι είχα πάρει τηλ.στην εκτροφέα να ρωτήσω υποτίθεται για ένα μαλτεζ και μου είπε 1500 ευρώ!!!!!Ακατέβατα!!!Το θέμα είναι ότι τώρα δεν έχω επαφές με την φίλη μου πια,αλλά αν θέλετε μπορώ να κάνω μια υποχώρηση και να βοηθήσω στην καταγγελία....
 


maltezzzz

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2009
243
0
και κάτι ακόμη...νομίζω ότι η εκτροφέαςείναι εγγεγραμένη στον ΚΟΕ..διορθώστε με αν κάνω λάθος...
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Είχα την "τύχη"να γνωρίζω για την ύπαρξη της εν λόγω κυριας...Μια φίλη μου από την θεσσαλονόκη πήρε το μαλτεζάκι της από κει.Μου είπε ότι όντως το σπίτι της ήταν μες στη βρώμα!!
κ παρ' όλη την κατάσταση που είδε, πήρε (κ πλήρωσε δηλ.) σκύλο από εκεί;

ε, τι να πω τώρα... :maria:
 


maltezzzz

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2009
243
0
κ παρ' όλη την κατάσταση που είδε, πήρε (κ πλήρωσε δηλ.) σκύλο από εκεί;

ε, τι να πω τώρα... :maria:
δεν ήξερε,ούτε και γω ήξερα για να την ενημερώσω...΄άσε που έμαθα από πού το πήρε όταν ήδη το είχε σπίτι της...
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Εμένα με προβληματίζει η εμμονή της κοπέλας που έκανε τη καταγγελία, για τα έσοδα και γενικά για τα χρήματα...
Χμμμμ...κάτι δεν μου παει καλά εδω...
Ελπίζω, να μην έγινε το forum, πεδίο μάχης για τους ανταγωνιστες...:). (λέω τώρα εγω...)
 


maltezzzz

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2009
243
0
Εμένα με προβληματίζει η εμμονή της κοπέλας που έκανε τη καταγγελία, για τα έσοδα και γενικά για τα χρήματα...
Χμμμμ...κάτι δεν μου παει καλά εδω...
Ελπίζω, να μην έγινε το forum, πεδίο μάχης για τους ανταγωνιστες...:). (λέω τώρα εγω...)
Αυτά που λέει η κοπέλα και μένα μου φαίνεται οτι δεν ισχύουν(για τις τιμές αναφέρομαι),αφού εγώ με τα ίδια μου τα χέρια επιασα το τηλ να την πάρω και μου είπε οτι τα σκυλιά της τα δίνει 1500 και όχι 1000.Τέλοσπάντων δεν είναι το θέμΑ η τιμή,αλλά ότι δεν είναι καλά τα σκυλιά της απο άποψη προτύπου και πολύ πιθανόν και υγείας.Το πιο περίεργο πάντως είναι ότι έχει έγκριση από τον ΚΟΕ!!!
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Τέλοσπάντων δεν είναι το θέμΑ η τιμή,αλλά ότι δεν είναι καλά τα σκυλιά της απο άποψη προτύπου και πολύ πιθανόν και υγείας.
Το θέμα δεν είναι αυτό. Το θέμα είναι οτι καταγγελίες ανώνυμες και χωρίς αποδείξεις, οχι μονο δεν έχουν καμία αξία, αλλά ακυρώνουν και την όποια αξιοπιστία αυτού που τις κάνει. Συμφωνώ με την Κατερίνα. Δεν έχει νόημα να το συζητάμε περαιτερω.
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3