Καταφύγια αδέσποτων και αγγελίες


jwoody

New Member
22 Δεκεμβρίου 2015
3
1
49
Γεια σας και καλώς σας βρήκα! Λίγα λόγια για μένα. Απο μικρός αγαπούσα πολύ τα ζώα. Γύρω στα 8 με δάγκωσε στο χέρι ένας σκυλάκος που πήγα να χαιδεψω. Από τότε η μάνα μου με φόβισε (ανίδεη και αυτη) για τα σκυλιά και έτσι έπαψα καθώς μεγάλωνα να έχω την αδυναμία που είχα σε αυτά.
Τώρα είμαι σαράντα, και ξαναγνώρισα τον θαυμαστό κόσμο των σκυλιών πριν τρία χρόνια από την αρχη. Η φιλη μου έιχε σκύλο και σιγα σιγά τον λάτρεψα σε απιστευτο βαθμο. Μετά χωρίσαμε αλλα μου έμεινε η αγάπη για τα ζώα και τα σκυλιά.
Σκέφτομαι εδω και καιρό να υιοθετησω ένα σκυλακι αλλα θα ηθελα να γίνει φυσικά. Εχω δει ένα σκυλι πολυ γλυκό απο αγγελία στο ιντερνετ αλλα θα ήθελα να δω και άλλα ωστε να δω τηνχημεία που έχω με το καθένα. Πρέπει να ψάχνω συνέχεια αγγελίες ή υπάρχει κάποιο καταφύγιο που θα μπορούσα να πάω και να δω πολλα σκυλιά μαζί; Όσο έψαξα στο ίντερνετ δεν είδα κάποιο που να λεει οτι δέχεται επισκεψεις...
Ευχαριστώ πολυ για τον χρόνο σας και συγχωρείστε την άγνοια μου. Ευχαριστω!
 


dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
Καλώς ήρθες !!!
Aν θέλεις πες μας σε ποια περιοχή βρίσκεσαι για να μπορεί να απαντηθεί πιο συγκεκριμένα η ερώτησή σου, στην Θεσσαλονίκη για παράδειγμα έχει τουλάχιστον 2 καταφύγια που μπορείς να δεις από κοντά τα σκυλάκια που έχουν για υιοθεσία.
 




Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Καλησπέρα! Τα περισσότερα καταφύγια δεν δέχονται επισκέψεις γιατί προσπαθούν να κρατήσουν όσο γίνεται κρυφό το πού ακριβώς βρίσκονται μιας και πολλοί το βρίσκουν καλή ιδέα να εγκαταλειπουν τα σκυλιά τους εκεί.
Θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις με την Μαριάνθη στο Fazoo Farm, έχει αρκετά σκυλάκια και σίγουρα κάποιο θα σε κερδίσει. Μπορείς να επισκεφτείς το site να διαλέξεις ποια θες να γνωρίσεις απο κοντά και να μιλήσεις με την Μαριάνθη ώστε να το κανονίσετε.
Επίσης το καταφύγιο της Νέας Φιλαδέλφειας δέχεται επισκέψεις αν δεν κάνω λάθος.
Εύχομαι να βρεις σύντομα τον τετραποδο φιλαράκο σου!
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Και της Νίκαιας κάθε Κυριακή μεσημέρι είναι ανοιχτό για αλληλεπιδράση με τα σκυλάκια του.. Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο για λεπτομέρειες ή να δεις το site.
 
  • Like
Reactions: spyv


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Επίσης μπορείς να επικοινωνήσεις με τον Πήγασο που συνεργάζεται με το καταφύγιο της Ραφηνας όπου υπάρχει πολυ μεγάλος αριθμός σκυλων.Αν εχεις Facebook η σελίδα τους ειναι αυτή https://www.facebook.com/PegasusFilozwikiRafinasPikermiou/
 


tryphon13

Well-Known Member
29 Ιουνίου 2015
180
334
ATHENS
στη ραφήνα στο καταφύγιο του Δήμου Ραφήνας εχει 150 σκυλάκια. θα πάρεις στο δημο και θα ζητήσεις το τηλέφωνο του Βασίλη
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
στη ραφήνα στο καταφύγιο του Δήμου Ραφήνας εχει 150 σκυλάκια. θα πάρεις στο δημο και θα ζητήσεις το τηλέφωνο του Βασίλη
Για το ίδιο λέμε...το τηλ του το εχω αν ενδιαφέρεται ο άνθρωπος ας μου στείλει μήνυμα να του το δώσω..
 




Pitsinaki

Well-Known Member
23 Απριλίου 2014
449
1.015
Παλαιό Φάληρο
Εγώ μπορώ να σου πω για το ΚΑΛ (Καταφύγιο Αδέσποτων Λαυρίου), απο όπου πήρα τη Ζούμπη.. Περισσότερες πληροφορίες εντός (pm)..
Αααα, Καλωσήρθες :)
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
πολλες φιλοζωικες ομαδες επισης δεν εχουν χωρους αλλα φιλοξενουνται απο εθελοντες οι σκυλοι σε σπιτια. Νομιζω πχ της Ηλιουπολης.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.811
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf