Κουρεμα beagle????


Γλύκα

Active Member
4 Μαρτίου 2018
40
10
50
Θα ηθεα να σας ρωτησω αν κουρευονται τα beagle. Πηγα να παρω τροφη και ηταν ο κτηνιατρος μεσα και με ρωησε τη ρατσα ειναι. Μου ειπε οτι μπορω να την κουρεψω χωρις να τον ρωτησω η αληθεια. Του ριπα οτι τα beagle δν κουρευονται και μου ειπε πως οτι εχει τριχα κουρευεται και οτι θα σωθω απο τις τριχες.

Ποια ειναι η γνωμη σας?
 




ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Θα ηθεα να σας ρωτησω αν κουρευονται τα beagle. Πηγα να παρω τροφη και ηταν ο κτηνιατρος μεσα και με ρωησε τη ρατσα ειναι. Μου ειπε οτι μπορω να την κουρεψω χωρις να τον ρωτησω η αληθεια. Του ριπα οτι τα beagle δν κουρευονται και μου ειπε πως οτι εχει τριχα κουρευεται και οτι θα σωθω απο τις τριχες.

Ποια ειναι η γνωμη σας?



Ο κτηνίατρος εχει μουστάκι;
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Για ποιο λογο να κανεις κατι τετοιο?
Μου θυμιζει εποχες που κουρευαν τα παιδια γουλι αγορια κοριτσια για να φυγουν οι ψειρες.


Xθες ειδα κουρεμενο με τη ψιλη ημιαιμο γπ, ειχαν αφησει και φουντιτσα στην ουρα o_O Το λυπηθηκε η ψυχη μου.
 






Γλύκα

Active Member
4 Μαρτίου 2018
40
10
50
Αν το beagle ΕΙΝΑΙ οντως beagle, τι διαολο θα βρει ο τυπος να κουρεψει;;;;;
Έστω και αυτή την ψιλή τριχούλα. Θα του αφήσει μάλλον μόνο δέρμα. Ευτυχώς δεν είνια ο δικός μου κτηνίατρος.
Πάντως πολλά σκυλιά που δεν κουρεύονται όπως τα τσιουάουα, τα κουρεύουν πλέον.
Τι να πει κανείς???
Είδα 2 προχτές.
 




Penguin

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2017
621
1.187
28
ο κτηνίατρος ας μεινει στα χωράφια του και να αφησει το grooming σε αλλους που γνωριζουν
Σε άλλους που γνωρίζουν και ενδιαφέρονται, γιατί υπάρχουν και αυτοί που αν τους το ζητήσει ο πελάτης θα πάρουν με την ψιλή και τα σκυλιά με διπλό μανδύα.
 


ChrisApo

Well-Known Member
7 Μαϊου 2016
705
894
38
Σε άλλους που γνωρίζουν και ενδιαφέρονται, γιατί υπάρχουν και αυτοί που αν τους το ζητήσει ο πελάτης θα πάρουν με την ψιλή και τα σκυλιά με διπλό μανδύα.
Το χω δει. Είχα βρει ένα γκόλντεν ριτρίβερ στο δρόμο, προφανώς χαμένο, κουρεμένο γουλί. Μόνο το κεφάλι και το τέλος της ουράς είχαν τρίχα. Μετα από κοινοποιήσεις βρέθηκε η ιδιοκτήτρια. Όταν της είπα ότι δεν πρέπει να κουρεύονται αυτά τα σκυλιά για διάφορους λόγους, μου απάντησε ότι της το είπε ο κτηνίατρος και καλά τώρα. Της απάντησα αν ξέρει τι είναι το καλαζάρ και μου είπε "Τι ναι αυτό;". Ό,τι να ναι...
 
Last edited:




ChrisApo

Well-Known Member
7 Μαϊου 2016
705
894
38
@ChrisApo ο Χριστός!!! Πως ήταν έτσι το φουκαριάρικο;;; :confused::confused::confused::mad::mad::mad:
Άστα. Κρίμα ο σκύλος. Μάλιστα ντάλα καλοκαίρι, εποχή της σκνίπας φουλ. Αν το σκυλί δεν έπαθε καλαζάρ εκείνη την περίοδο είναι πάρα πολύ τυχερό. Σκάλιμπορ δεν είχε και η ιδιοκτήτρια δεν ήταν ο τύπος που θα το έψαχνε για αμπούλες και σιτρονέλες.
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Ακομα κ στο golden πες κατι θα βρει να κουρεψει.....
Αλλα στο beagle??? TI?????
@Γλύκα μπορεις να βαλεις μια φωτο του σκυλου σου, να δω τι ειδε κ φανταστηκε οτι μπορει να το κουρεψει;;;
 




Γλύκα

Active Member
4 Μαρτίου 2018
40
10
50
:LOL::LOL:
Ναι θα βαλω να το δειτε. Αυτο που λεει πιο πανω γ το βιντεο οτι της το ειπε κτηνιατρος το πιστευω. Εεγω μπηκα για τροφη σε κτηνιατρειο πυ εχει pet shop του ζητησα και κατι για να τη χτενιζω και μου ειπε γτ πηρατε κοντοτριχο? Μπορουμε να το κουρεψουμε. Οτι εχει τριχα κουρευεται. Οπως ακριβως σας τα ειπα.

Θα ανεβασω αργοτερα φωτο
 


Γλύκα

Active Member
4 Μαρτίου 2018
40
10
50
Μπορειτε να με βοηθησετε λιγο με το avatar? Το χω ξανακανει αλλα δεν θυμαμαι πως?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3