Κουτάβι 3 μηνών και δάγκωμα


Mploumplaki

New Member
22 Δεκεμβρίου 2020
1
1
31
Καλημέρα στην ομάδα! Ας συστηθούμε κι εμείς. Είμαι η Μαρία και έχω έναν κούκλο 3 μηνών... απ' ότι μας είπαν κυνηγοσκυλακι αλλά δεν έχει καμία σημασία αυτό. Τον πήραμε με τον σύντροφό μου όταν ήταν 40 ημερών από καταφύγιο. Έχουμε ένα θεματακι με το δάγκωμα. Με δαγκώνει όπως τα παιχνίδια του με όλη του τη δύναμη με αποτέλεσμα να έχω γεμίσει σημάδια σε όλο το σώμα. Πόδια, χέρια, πρόσωπο. Σήμερα ενώ πήγα να σηκωθώ από τον καναπέ μου άρπαξε το πόδι με αρκετή δύναμη και επειδή δεν το περίμενα αλλά και τρόμαξα, ούρλιαξα με αποτέλεσμα να το κάνει ακόμα πιο δυνατά...καταλαβα ότι τρόμαξε κι εκείνος εκείνη την ώρα με τη φωνή και ίσως γι αυτό να το συνέχισε..Έχω διαβάσει διάφορα θέματα εδώ μέσα και έχω προσπαθήσει να κάνω τα πιο πολλά...έχουμε πάρει και εκπαιδευτή και την Πέμπτη έχουμε το δεύτερο μάθημα. Αυτό που μας είπε ο εκπαιδευτής είναι να τον αγνοω κάθε φορά που το κάνει ή να κρύβω τα χέρια μου. Ξέρω ότι είναι μικρός ακόμα και πονάνε τα δοντακια του όμως με έχει προβληματίσει αυτή η συμπεριφορά...έχω σκυλάκια από παιδί και δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο. Με τον σύντροφό μου δεν έχει τέτοια ξεσπάσματα! Σίγουρα έχω κάνει κάποιο λάθος εγώ για να αντιδράει έτσι μαζί μου...σας ευχαριστώ που μπήκατε στον κόπο να το διαβασετε και θα το εκτιμήσω πολύ αν κάποιος μου δώσει κάποιες συμβουλές!!
 
  • Like
Reactions: mareco


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Μαράκι, πολλοί προβληματισμοί για ένα τόσο δα μικρό σκυλάκι :)
Δεν χρειάζεται ούτε να προβληματίζεσαι τόσο, ούτε να αυτοπυροβολείσαι.
Σε λίγο καιρό, θα τα θυμάσαι και θα γελάς.
Μέχρι τότε, προστάτευσε το δέρμα και το κρεατάκι σου, όπως λέει ο εκπαιδευτής σας και κάνε υπομονή.

Να σας ζήσει ο μικρούλης και μπράβο σας για την υιοθεσία του :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3