Κρέας ζαρκαδιού σε μπαρφ


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Καλησπέρα σε όλου σκέφτομαι να φτιάξω μπαρφ με κρέας από ζαρκάδι (εκτροφείου ) επειδή έχω πολλά κιλά κρέας και δεν ξέρω τι να το κάνω …λίγο που διάβασα στο Ίντερνετ άλλοι λενε οτι κάνει άλλοι όχι ..έχει έχει δοκιμασει κανείς σε μπαρφ αυτό το κρέας ;
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Με έχουν πιάσει τα γέλια...
Ο μόνο λόγος να μην δώσεις ζαρκάδι στο σκύλο είναι ότι μετά θα σου ζητάει από αυγοτάραχο και πάνω!
Εδώ πουλάνε barf ζαρκάδι για σκύλους με 13,50€ το κιλό: Wild Archive - Seite 2 von 9 - WILDBARF
Α ρε τυχερέ σκύλε....
 


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Ίσως μιλούσαν για κρέας από άγρια ζαρκάδια ..Τυχερά τα σκυλιά όντως γιατί θα τρώνε ζαρκάδι 1 χρόνο με τόσο κρέας που έχω !!
 
  • Like
Reactions: vrmode


Lisa_the_rescue

Well-Known Member
29 Μαϊου 2019
113
62
22
Thessaloniki
Ίσως μιλούσαν για κρέας από άγρια ζαρκάδια ..Τυχερά τα σκυλιά όντως γιατί θα τρώνε ζαρκάδι 1 χρόνο με τόσο κρέας που έχω !!
Το ζαρκάδι από που αν επιτρέπεται; θα ήθελα να πάρω και λίγο για την δικιά μου (για ειδικές περιστάσεις πχ τα γενέθλια της)
 


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Ο πατέρας μου είχε εκτροφείο και πλέον δεν τα ήθελε βγήκε και στην σύνταξη όποτε το κρέας το πήρα εγώ μιας και δύσκολα πλέον το πουλάς λόγο τιμής ..αλλά έχω βρει και στον βασιλόπουλο ξέρω και αλλά εκτροφεία αλλά στην δυτική Μακεδονία αν είσαι Αθήνα πάρε τηλέφωνο στα σούπερ μάρκετ και σίγουρα θα βρεις !!
 


Lisa_the_rescue

Well-Known Member
29 Μαϊου 2019
113
62
22
Thessaloniki
Ο πατέρας μου είχε εκτροφείο και πλέον δεν τα ήθελε βγήκε και στην σύνταξη όποτε το κρέας το πήρα εγώ μιας και δύσκολα πλέον το πουλάς λόγο τιμής ..αλλά έχω βρει και στον βασιλόπουλο ξέρω και αλλά εκτροφεία αλλά στην δυτική Μακεδονία αν είσαι Αθήνα πάρε τηλέφωνο στα σούπερ μάρκετ και σίγουρα θα βρεις !!
Θεσσαλονίκη είμαι, θα ψάξω κανένα εκτροφείο, βουβάλι έχω βρει αλλά ζαρκάδι όχι, αν βρω εκτροφείο θα δω και για όργανα που είναι και πιο οικονομικά. Ευχαριστώ πολύ!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3