Κρεβατακι


ΡΟΥΛΗΣ

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2018
163
62
64
Θελω να παρω ενα κρεβατακι για τον σκυλακο μου,του εχω αλλαξει 2-3 εως τωρα αλλα δεν ειμαι ικανοποιημενος απο αυτα,γινονται ενα με το πατωμα μετα απο λιγο καιρο,τι εχετε εσεις η τι προτεινετε να παρω?Θα ηθελα ενα με καλη υποστηριξη .
 


canis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
1.410
6.538
Καλησπέρα @ΡΟΥΛΗΣ

Δεν ξέρω αν με το "κρεβατάκι" που γράφεις εννοείς κάτι περισσότερο από "στρωματάκι"... Δηλαδή, κάποια κατασκευή υπερυψωμένη από το έδαφος ή με ένα κάποιο πλαίσιο. Υπάρχουν και τέτοια πάντως.

Εγώ χρησιμοποιώ στρωματάκι (ή στρωματάρα, ανάλογα το μέγεθος ή τον αριθμό των σκύλων). Θεωρώ καλή λύση να πάρεις κάτι καλό και ακριβό αρχικά διότι θα κάνεις απόσβεση στο χρόνο που θα κρατήσει σε καλή κατάσταση.

Προτίμησε αυτά που έχουν αποσπώμενο στρώμα για να πλένεται ξεχωριστά και το κάλυμμα τους είναι αδιάβροχο και ανθεκτικό στο "σκάψιμο".

Έχω ένα Rogz εδώ και 4 χρόνια με σκυλιά που "σκάβουν", που έχουν κάνει εμετό επάνω και που παλεύουν πάνω του. Το έχω πλύνει καμιά 20αριά φορές και είναι σχεδόν όπως το πήρα. Η τιμή του ήταν 75€ και είναι 105x70 νομίζω.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: ΡΟΥΛΗΣ


ΡΟΥΛΗΣ

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2018
163
62
64
Καλησπέρα @ΡΟΥΛΗΣ

Δεν ξέρω αν με το "κρεβατάκι" που γράφεις εννοείς κάτι περισσότερο από "στρωματάκι"... Δηλαδή, κάποια κατασκευή υπερυψωμένη από το έδαφος ή με ένα κάποιο πλαίσιο. Υπάρχουν και τέτοια πάντως.

Εγώ χρησιμοποιώ στρωματάκι (ή στρωματάρα, ανάλογα το μέγεθος ή τον αριθμό των σκύλων). Θεωρώ καλή λύση να πάρεις κάτι καλό και ακριβό αρχικά διότι θα κάνεις απόσβεση στο χρόνο που θα κρατήσει σε καλή κατάσταση.

Προτίμησε αυτά που έχουν αποσπώμενο στρώμα για να πλένεται ξεχωριστά και το κάλυμμα τους είναι αδιάβροχο και ανθεκτικό στο "σκάψιμο".

Έχω ένα Rogz εδώ και 4 χρόνια με σκυλιά που "σκάβουν", που έχουν κάνει εμετό επάνω και που παλεύουν πάνω του. Το έχω πλύνει καμιά 20αριά φορές και είναι σχεδόν όπως το πήρα. Η τιμή του ήταν 75€ και είναι 105x70 νομίζω.
εχω βρει αυτα τα 2


λογικα το πρωτο ειναι πιο κοντα σε αυτο που περιγραφεις,κατι σαν αυτα σκεπτομαι
 
  • Like
Reactions: canis


canis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
1.410
6.538
Δε ξέρω πως είναι αυτά τα συγκεκριμένα, αλλά κι εγώ νομίζω πως το 1ο είναι πιο κοντά σε αυτό που περιέγραψα.
 
  • Like
Reactions: ΡΟΥΛΗΣ


ΡΟΥΛΗΣ

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2018
163
62
64
Δε ξέρω πως είναι αυτά τα συγκεκριμένα, αλλά κι εγώ νομίζω πως το 1ο είναι πιο κοντά σε αυτό που περιέγραψα.
αυτο σκεφτηκα κι εγω,το 1ο εχει memory foam κρεβατι,θα δω κι αυτα που λες εσυ να συγκρινω.
 




ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Κάτι ποιο εκλεκτό υπάρχει αγαπητέ κύριε @GRDANE ; Καθότι όπως είπε ένας γνωστός μου εγώ δεν έχω σκύλο, έχω Labrador...

* Μην παρεξηγείτε τι γράφω. Ας πούμε καμιά μ@μ@κια μέσα στις ζοφερές μέρες που ζούμε.

** Θα περάσω από εδώ να πάρω μια ιδέα μιας και θέλει και ο δικός μου στρώμα.

LAZY Μαξιλάρι Σκύλου Πουφ | epets.gr

 
Last edited:


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.235
7.776
Κάτι ποιο εκλεκτό υπάρχει αγαπητέ κύριε @GRDANE ; Καθότι όπως είπε ένας γνωστός μου εγώ δεν έχω σκύλο, έχω Labrador...

* Μην παρεξηγείτε τι γράφω. Ας πούμε καμιά μ@μ@κια μέσα στις ζοφερές μέρες που ζούμε.

** Θα περάσω από εδώ να πάρω μια ιδέα μιας και θέλει και ο δικός μου στρώμα.

LAZY Μαξιλάρι Σκύλου Πουφ | epets.gr
δες και αυτα ΕΔΩ, φαινονται ανθεκτικα και ιδανικες διαστασεις για κρεητ,
λεω να αποκτησω ενα κιτρινακι.....

Και αυτα μας αρεσαν για καμια γωνίτσα ΕΔΩ

ΥΣ. Σαν τον καναπε δεν είναι τίποτα (γκρεμλιν)
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.794
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf