Κτηνίατρος της προκοπής;


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Παιδιά καλησπέρα και καλό μήνα!!!
Ξέρω οτι εδώ είναι φόρουμ για σκυλιά αλλά αν μπορούσατε να βοηθήσετε στο ελάχιστο...
Ελπίζω να μην πειράζει πολύ που το βάζω σε αυτό το thread αλλά και η γατούλα στα φιλοζωικά θέματα δεν ανήκει...:confused:

Λοιπόν,μπαίνω στο ψητό..!
Πρίν λίγες μέρες βρήκαμε με μια φίλη μου μια γατούλα που κούτσαινε, τέζα έξω απο την πόρτα..
Την πάμε σε μια υποτιθέμενη "κτηνίατρο" της περιοχής..!!!
Χωρίς να κάνει ακτινογραφία (γιατί δεν είχε..) και χωρίς να κάνει καμία άλλη εξέταση συμπέρανε πως ίσως να είναι σπάσιμο,κάταγμα or something..(δεν ήταν και σίγουρη..)
Της λέμε -ωραία και τι λέτε να κάνετε?
-Θα της βάλω γύψο για 2 'βδομάδες αλλά δεν είναι και σίγουρο οτι θα κολλήσει το πόδι..μπορεί και να συνεχίζει να μην το πατάει δηλαδή..
-δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο?
-η μόνη σας επιλογή είναι να πάτε στην κτηνιατρική κλινική να βγάλετε ακτίνες και επειδή θα χρειαστούν και επέμβαση οι τένοντες να πληρώσετε και 500€...
Επειδή ως γνωστόν όλοι λίγο πολύ είμαστε κάπως στριμωγμένοι λέει η μαμά της φίλης μου εντάξει τότε ας δοκιμάσουμε με το γύψο και βλέπουμε..

Έκανε ηρεμιστική στην γάτα και της έβαλε γύψο..μας έδωσε και μια τροφή πλούσια σε ασβέστιο και πληρώσαμε 100€..
δεν μας έδωσε κανένα φάρμακο...

Μετά απο 2 μέρες ξαναπηγαίνουμε γιατί η γάτα έβγαλε τον γύψο..της ήταν κάπως χαλαρό..
ε την βλέπει άρχισε τα γούτσου γούτσου και της έλεγε πόσο άτακτη είναι που έβγαλε το γύψο..μας λέει πρέπει να τα κάνουμε όλα απ' την αρχή..της λέω δηλαδή θα πληρώσουμε άλλα 100? και μου απαντάει..εε, όχι 100, 80..
Και της λεω και εγώ γιατί να ξαναπληρώσουμε?εμείς φταίμε που βγήκε ο γύψος ή η γάτα?..και μου λέει καλά κάτσε μήπως κάνω πατέντα...:mad:

έκοψε λίγο τον βγαλμένο γύψο το έχωσε με βία μέσα στο πονεμένο πόδι του γατιού..το καημένο μου κατασπάραξε το χέρι..είχε πεθάνει στον πόνο και τελικά το ίδιο βράδυ του ξαναβγήκε..

και ρωτάω τώρα εγώ..υπάρχει κάποιος καλός κτηνίατρος κοντά στο Μαρούσι, Χαλάνδρι κλπ που να κάνει σωστή δουλειά και να μας κάνει και καλή τιμή για την γατούλα???
Μήπως τα χρήματα που μας πήρε η κυρία ήταν νορμάλ για την δουλειά που έκανε και απλά εγω είμαι η περίεργη?

Ζητώ συγνώμη αν έκανα λάθος τελικά που το έγραψα εδώ..:(
 
Last edited:






cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Δεν τον ξέρω τον κύριο...:-?
Σε αυτήν έτυχε να πάμε επειδή ήταν πολύ κοντά στο σπίτι.. Κοτζάμπαση την λένε..

Ο Κέστης που κοντά είναι?

edit: τώρα το είδα!Ευχαριστώ πολύ xotikouli!!!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.876
Και στον Μαραγκό επίσης μπορείς να πας.
Και στον Λιαπή.
Και στον Δανουρδή.
Και στον Αρβανίτη.
Ολοι κοντά σου είναι...
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Εμ κοιτα αυτα που σου πε και η mareco για καλο και για κακο!

Και για να μην παρεξηγηθω γιατι προς τα εκει παει, ο Κεστης ειναι πολυ καλος
κτηνιατρος κατα ομολογια αρκετων και φυσικα και δικια μου αλλα δεν τα παει
καλα με τα τηλεφωνα. Αν θες να βρισκεις τον κτηνιατρο σου και στα κινητα
θα πρεπει να απευθυνθεις αλλου η να εχεις παρα πολυ μεγαλη υπομονη!
 
Last edited:


MANOY

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2008
1.168
0
34
Ηρακλειο Κρητης και Αθηνα
Το καλυτερο κτηνιατρειο για γατες ειναι ο αιλουρος http://www.ailouros.gr/ αλλα σου πεφτει λιγο μακρια κοντα σου δεν ξερω καποιον αλλα θα σου προτεινω και αυτον Δημητρης Κοτσιφης που δουλευει εδω http://www.sozo.gr/ αλλα κανει και επισκεψεις κατοικων... Γνωριζω παντως οτι σε γατες γυψο δεν βαζεις ποτε και χειρουργειο σε πολυ πολυ σπανιες περιπτωσεις... Τα κοκαλα της γατας ειναι πολυ ελαστικα και στο 99 τα εκατο των περιπτωσεων αν οντως ειναι σπασιμο δενει μονο του! Ειχα γατες και εχω και πολλους γνωστους με γατες δεν στα λεω ετσι... περαστικα στο γατινι ευχομαι!

Edit τον κοτσιφη θα τον βρεις 9 με 3 στο ιατρειο...
 


eagle attack

Member
28 Οκτωβρίου 2015
17
5
47
Τελικά πήρε η κοπέλα μου ένα πανέμορφο English Cocker Spaniel , έχετε κατά νου κανένα καλό κτηνίατρο στο κέντρο της Αθήνας ; :cool:
 
  • Like
Reactions: GRDANE