Κτηνιατρείο


Vet88

New Member
20 Ιουλίου 2019
4
5
35
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη!
Είμαι κτηνίατρος και σκοπεύω να ανοίξω το δικό μ κτηνιατρειο κατι π αποτελεί όνειρο χρόνων!
Δυστυχώς η εύρεση χώρου δεν ειναι εύκολη υπόθεση. Θα ηθελα τη γνώμη σας για τα κτηνιατρεία που ειναι σε χώρους που μοιάζουν\ ειναι σπίτι και οχι κατάστημα (δεν εχει βιτρίνα κτλ). Απευθύνομαι σε εσάς καθώς έχετε εμπειρία κ σιγουρα η γνώμη σας μετράει. Σας ευχαριστώ πολύ! :)
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Για να είμαι απόλυτα ειλικρινής μαζί σου κι επειδή τελευταία έχω περάσει από πολλά κτηνιατρεία... Αυτό που με απασχολεί είναι 1. Ποιότητα υπηρεσιών 2. Εύκολη προσβασιμότητα των τετράποδων. 3. Εύκολο πάρκινγκ. Αν έχει βιτρίνα τζαμαρία ποσώς με απασχολεί! Και φυσικά η καθαριότητα εξυπακούεται! Και πολλά πολλά άλλα!
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Το μονο που θα με απασχολουσε στη περιπτωση κατοικιας είναι να εχει αμεση πρόσβαση απο τον εξωτερικό χώρο...Συνηθως ειναι στυλ ημιοροφου ή μεσολαβει και εξωπορτα εκτος της εισόδου. Πολλα ζωα ειναι αρρωστα και δεν μπορουν πχ να ανεβουν σκαλια, αλλοι ιδιοκτητες τα μεταφερουν σε κλουβια και αλλα λόγω ιδιοσυγκρασίας η στρες δεν μπορουν να κατσουν στο προθαλαμο με αλλα ζωα.

Καλη επιτυχία στην ανευρεση χώρου, ειναι οντως αθλος !
Και καλές δουλειές!
 
  • Like
Reactions: Vet88




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Ας είναι καλός ο κτηνίατρος- και ας πάει όπου να ναι!
Πάρκινγκ πελατών οστοσο είναι παρα πολύ σημαντικό!
Βιτρίνα κλπ- εντελος άσχετο.
Καλός εξοπλισμός- πολύ σημαντικός και ας είναι και σε παράγκα!
 
  • Like
Reactions: Vet88


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.701
3.853
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Να είσαι καλός κτηνίατρος. Ολα τα υπόλοιπα δεν έχουν απολύτως καμία σημασία, εκτός βέβαια να είναι καθαρά όλα και περιποιημένα, γιατί όσο καλός και να είσαι αν μέσα βρομοκοπάει και είναι χάλια τότε δεν εμπνέεις εμπιστοσύνη.
 
  • Like
Reactions: Vet88


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Ημιυπόγειο πρώην γκαράζ-συνεργείο κτλ που θα μπαίνουν οχήματα ψάξε.
Τόσα ξενοίκιαστα υπάρχουν.

Ουαί και αλίμονο όμως μην βρεθείς μπροστά σε ερώτηση έμπειρου σκυλά σε κάποιο πρόβλημα.
Ποσώς θα τον ενδιαφέρει η βιτρίνα σου...:)
 
  • Like
Reactions: Vet88


Zodi

Well-Known Member
25 Απριλίου 2017
179
173
44
Να συμπληρώσω καί εγώ εκτός των παραπάνω στό να ακολουθείς το ωράριο τό οποίο θα επιλέξεις νά έχεις, κάτι πολύ βασικό καί γιά εμάς καί γιά τά σκυλιά.
Καλή επιτυχία!
 
  • Like
Reactions: Vet88


Vet88

New Member
20 Ιουλίου 2019
4
5
35
Σας ευχαριστώ τόσο πολύ όλους για τις απαντήσεις σας! Τα ενοίκια στον κεντρικό δρομο π ψάχνω έχουν ξεφύγει ακομα κ για τα πρώην συνεργεια!
Συμφωνώ απόλυτα μαζι σας με τις προτεραιότητες που πρεπει να εχει ένας ιδιοκτήτης αλλά δυστυχώς δεν επιλέγουν όλοι με αυτα τα κριτήρια! Επειδή θα ειμαι νεα κτηνιατρος θα ηθελα απο εξω να προδιαθέτει τον αλλο να μπει έστω για να ρωτήσει κ να περίεργαστεί το χώρο!
Ο χώρος π βρήκα εχει αυλή οπότε νευρικά- αγχωμένα ζώα μπορούν να κάτσουν κ εκεί! Σκαλάκια πόρτακια καγκελακια δε μπορω να αποφύγω αλλα τουλάχιστον εχει άπλετο Πάρκιν! Ελπίζω σε κανενα θαυμα τ αρχιτέκτονα για τον εξωτερικό χώρο -πρόσοψη!
Ειναι τοσο δύσκολο να κανεις μια τέτοια επιλογή, είναι ρίσκο! Και παλι σας ευχαριστω πλ! Καλές διακοπές!
 
  • Like
Reactions: spyv and Estranged


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Επειδή ζητάς γνώμες...εκτός από πολεοδομικού/αρχιτεκτονικού χαρακτήρα...υπάρχει κάτι, που εμένα προσωπικά με χαλάει πάρα πολύ, πόσο μάλλον, όταν το βλέπω να γίνεται, από επιστήμονα. Κόβεις τις λέξεις. Το θεωρώ αδιανόητο, σε σοβαρό γραπτό λόγο :cautious:
 


Vet88

New Member
20 Ιουλίου 2019
4
5
35
Επειδή ζητάς γνώμες...εκτός από πολεοδομικού/αρχιτεκτονικού χαρακτήρα...υπάρχει κάτι, που εμένα προσωπικά με χαλάει πάρα πολύ, πόσο μάλλον, όταν το βλέπω να γίνεται, από επιστήμονα. Κόβεις τις λέξεις. Το θεωρώ αδιανόητο, σε σοβαρό γραπτό λόγο :cautious:
Με συγχωρείς πληκτρολογώ από το κινητό και το κανω ασυναίσθητα! Προσωπικά δεν το κρίνω τοσο αυστηρά αλλά καταλαβαίνω πως μπορεί να είναι κουραστικό στο μάτι οπότε θα εχω το νου μου! Ευχαριστώ για τη συμβουλή!
 
  • Like
Reactions: Zodi and Estranged


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.608
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3