Λάσπη λάσπη λάσπη!!! (Σκύλος και γκαζόν)


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες


kiara

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2008
372
1
θεσσαλονικη
αυτο ειναι το θεμα να κανεις κατι και να το εχεις μια ζωη...γιαυτο μιλα με καταλληλα ατομα..που θα σου παρεχουν και εγγυηση..για να εχεις το κεφαλακι σου κομπλε...
Εννοείται δεν το κλείσαμε μια προσφορά πήραμε :)
Και δεν είναι μόνο τα ζώα ξέρεται απο παιδιά;:D
Εκεί να δείτε καταστροφή αυλής το σκυλί είναι αγγελούδι μπροστά τους :D Και δεν είναι 1 δεν είναι 2 είναι 7 Ζωή να χουν και χώρια της γειτονιάς που μαζεύονται τα καλοκαιρινά απογεύματα.( Με τόση εμπειρία αν ζητήσω δουλεια σε παιδικό σταθμό θα με κάνουν διευθήντρια.:D:D:D)
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Άμα έχεις γκαζόν έξω...και σκύλο μέσα...τότε μάλιστα!!!!
Εμένα οι δικοί μου μένουν έξω όλη την ημέρα, (παρόλο που υπάρχει μόνιμα πόρτα ανοιχτή για να μπαίνουν μέσα όποτε θέλουν), και το γκαζόν δείχνει αυτοκτονικές τάσεις!!!! Άντε να αντέξει κανένα χρόνο ακόμα!!!!
 






kiara

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2008
372
1
θεσσαλονικη
Όχι ευτυχώς θα είχα και γω αυτοκτονικές τάσεις. 2 έχω 3 η αδερφή μου και 2 ο αδερφός μου μένουμε όλοι μαζί και η αυλή είναι κοινόχρηστη και τα παιδιά είναι πάνω κάτω στην ίδια ηλικία.
 




George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
παντως να ξέρετε οτι την ζημιά στο γκαζόν την κάνουν τα θηλυκά που τα ρίχνουν όλα μονομιάς στο ίδιο σημείο και του αλλάζουν τα φώτα.
Τα αρσενικά σηκώνουν το πόδι και μαρκάρουν λίγο εδώ λίγο εκεί.
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Έχω μια απορία. Όλοι οι χώροι που γίνονται τα κυναθλήματα, πώς έχουν γκαζονάκι κάτω και δεν εξαφανίζεται;
Τα σκυλιά μου έχουν πρόσβαση στον κύριο χώρο με το γκαζόν μόνο όταν είμαι παρούσα. Εκεί όμως είναι η παιδική μας χαρά. Κάνουμε προπόνηση, παίζουμε και βέβαια παίζουνε μεταξύ τους και με άλλα σκυλιά γιατί τους αρέσει να λυσσάνε όταν είναι γκαζόν. Γενικά διατηρείται εκτός από ένα σημείο. Εκτός από το στάνταρ όρθιο χορταράκι, ο κηπουρός έχει βάλει κι ένα είδος που εξαπλώνεται. Δε ξέρω πως λέγεται. Σίγουρα θα μπορούσε να είναι καλύτερο. :rolleyes:
Όταν λείπω αλλά και πολλές ώρες που είμαι σπίτι, ο μεγάλος αρέσκεται να τριγυρνάει στο χώρο του γκαράζ (που ήταν πρότερα απομονωμένος). Σε κάποια σημεία που έχει γκαζόν έχει κιτρινίλες όμως καθώς βαριέται να πάει στο πίσω χώρο που είναι η 'τουαλέτα'. Ο πίσω χώρος προσφέρεται και για το σκαπτικό εργαλείο (τη μικρή μου) και είναι όλο τρύπες βέβαια. Γι αυτό δεν τα αφήνω ανεπίβλεπτα στην παιδική μας χαρά.
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
εμεις εχουμε γκαζον σε ενα μεγαλο μερος του κηπου μας.

δεν εχει παθει απολυτως τιποτε σχεδον 7 μηνες τωρα που εχουμε τον σκυλο.

αλλα και ο σκυλος μου ευτυχως δεν το σκαβει και τα σχετικα που κανουν αλλα σκυλια...ειναι αγιος!:D

σε κανα 2 σημεια ελαχιστα κιτρινισε απο το κατουρημα αλλα με φροντιδα πρασινισε ξανα.

τωρα βεβαια οταν παρω και το θηλυκο σε κανα 1 μισι χρονο,ελπιζω να ειναι οπως ο αρσενικος μου...μην μου βγει κανα κατσικι! (θα την σκισω!:D)
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Εμένα πάλι δε λερώνει στην αυλή κανένα από τα δύο. Για την αυλή και τον κήπο ισχύει ότι και για το σπίτι. Οπότε οι κιτρινίλες είναι το τελευταίο που με απασχολεί.
Σας διαβάζω όμως τόση ώρα και πραγματικά απορώ, με τις μυρωδιές πως την παλεύετε? Και καλά τώρα, το καλοκαίρι?
 


sevita

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
97
0
να ρωτησω για κατι που με απασχολει. Υπαρχει προβλημμα στο γκαζον οταν το σκυλακι κατουραει και κανει κακακια εκει; αν ξερει καποιος ας μου πει!!!!!!!
 


sevita

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
97
0
εκει που κιτρινιζει πως το περιποιησαι το γκαζον δηλ. τι κανεις;
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Σε μας -οπου ο κηπος με το γκαζον ειναι κοινοχρηστος- ποτε δεν υπηρξε προβλημα.

Συγκεκριμενα, την κατεβαζω καθημερινα για κανα 30λεπτο και τρέχει και το γκαζον δεν εχει παθει το παραμικρο. ΑΛΛΑ απαγορευεται δια ροπαλου να τα κανει εκει. Γι' αυτο πρωτα την παω βολτα να τα κανει και μετα στο γκαζον.

Ισως το ολο προβλημα να εγκειται στις ακαθαρσιες των σκυλων και στον χρονο παραμονης τους στον κηπο. Αλλιως φταιει η ποιοτητα του γκαζον ή η κακη συντηρηση του.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα


giorgio0

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2011
65
0
Ξανθη-Καβαλα
σαν την αγριαδα δεν εχει... δεν χαλαει με τηποτα και αυτα που λενε οτι χαλαει τα υπολοιπα φυτα ειναι γιατι φταιμε εμεις. αν θελει καποιος να τα εχει ολα χωρις να προσεχει τον κηπο του λογικο ειναι κατι να χαλασει.
η λυση ειναι αγριαδα και σε σημεια κοντα σε λουλουδια να το τσαπιζετε συχνα και απο πανω μετα ασπρο χαλικακι και τελος.
οσο για το κατουριμα το συχνο ποτισμα βοηθαει να μην κιτρινιζει καθολου. τον χειμονα θα ειναι λιγο κιτρινο απο μονο του :Ρ
 


Λουνομαμά

Well-Known Member
26 Δεκεμβρίου 2011
108
1
Ηράκλειο Κρήτης
Εγώ πάλι κόλλησα στο ότι έχετε 3 άφγκαν.... Πανέμορφα σκυλιά, δεν έχω δει ποτέ από κοντά αλλά όταν είδα φωτογραφία τους πρώτη φορά σταμάτησε η καρδιά μου. Να τα χαίρεστε!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.792
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf