Λεκεδες


lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
Το θεμα που ανοιγω ειναι λίγο περιεργο και δεν ξερω πως να το πω κι ολας.. Λοιπον ο Ντιεγκο βγαζει κατι κιτρινωπα υγρα απο το "πιπι" του και τα αφηνει οπουδηποτε ακουμπαει μεσα στο σπιτι. Το θεμα ειναι πως αυτα μενουν στα υφασματα και δεν βγαινουν με τιποτα!! Τα εχω πλυνει, εχω ριξει ξυδι και τι δεν εχω κανει, αλλα τπτ! Ειδικα τα καθισματα του αυτοκινητου και ο ενας καναπες εχουν γεμισει με τετοιες σταμπες..
Εχει συμβει σε κανεναν κατι παρομοιο? Αν ναι πως βγαινουν?? Οχι τπτ αλλο, αλλα φωναζει και η μαμα μου και με το δικιο της.. :rolleyes:
Συγνωμη για την γελοιοτητα του θεματος
 




Baloo

Well-Known Member
7 Αυγούστου 2011
179
2
12
Κρήτη
Χμ... το ίδιο μου συνέβη με ένα αρσενικό που φιλοξενλησαμε για λίγο. Από τα χαλιά το έβγαζα με το ειδικό αππορυπαντικό (κάρπεξ). με αντίστοιχο προϊόν βγαίνει και από τις ταπετσαρίες. Είναι βέβαια λίγο φασαρία όλο αυτό. Ίσως όσοι έχουν αρσενικούς να μας πούνε περισσότερα λόγω εμπειρίας
 


lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
Ε οχι καιι τρεβεστι ο αντρακλας 2 μετρα!!:p Δεν ηξερα πως αλλιως να το περιγραψω... :oops:
 










mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Εχει ξανασυζητηθεί. Κάνε μια αναζήτηση ;)

Για μένα δύο λύσεις υπάρχουν:

1. Δεν τον αφήνεις να ανεβαίνει σε καναπέδες, κρεββάτια, πολυθρόνες και όπου αλλού, οι στάμπες που αφήνει, είναι καταστροφή.

2. Καλύπτεις όλα τα παραπάνω με καλύμματα.
 




MANOY

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2008
1.168
0
34
Ηρακλειο Κρητης και Αθηνα
Ο δικος μου εβγαζε οταν υπηρχαν θυληκα σε οιστρο τετοιο υγρο... Και ο μικρος τωρα οσο ειχε η Κιρα οιστρο το ιδιο ηταν οταν την γυρισαμε στο σπιτι στειρωμενη σιγα σιγα σταματησε να βγαζει! Ρωτα και τον κτηνιατρο να εισαι σιγουρη ομως! Παντως λογικα θα βγαινει και με ''το διαβολακο του λεκε'' ενα υγρο που υπαρχει στα σουπερ μαρκετ και θα επιλεξεις αυτο που λεει οτι ειναι για αιμα,σπερμα... και κατι αλλα που δε θυμαμαι αυτη τη στιγμη!
 


lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
Ωραια, σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις! Δεν ειναι στειρωμενος και απ οτι μου ειπε ο γιατρος ειναι φυσιολογικο να βγαζει τετοια υγρα.
Εχω καλυψει πια τα παντα με καλυματα, αλλα ειναι τρομερα δυσκολο να ξεμαθει να ανεβαινει στους καναπεδες και τα κρεββατια γιατι ετσι εχει συνηθισει. Προσπαθησα να του το κοψω και οταν ειμαστε μπροστα δεν το κανει, αλλα οταν μενει μονος του ανεβαινει :rolleyes:
Θα κοιταξω και το αλλο θεμα
 




lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
Μια λύση να καθαρίσει ο λεκές είναι βρεγμένο πανί σε άσπρο ξίδι ή καθάρισμα με λεμόνι και σόδα.
Αυτο ηταν απο τα πρωτα που δοκιμασα και δεν εκανε τπτ. Δηλαδη εχω φτασει σε σημειο να αναρωτιεμαι αν εχει μενει λεκες ή αν εχει ξεβαψει το υφασμα στι συγκεκριμενο σημειο
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Αν έχει μείνει ο λεκές, έχει βάψει ή μάλλον αλλοιωθεί. Το οξυζενέ μπορεί να κάνει κάτι, αλλά κοίτα να δοκιμάσεις σε σημείο που δε φαίνεται, μήπως ξεβάφει. Μετά κοίτα το διαβολάκο των λεκέδων μπας και έχει κάτι σχετικό.
 


annie27mile

Well-Known Member
12 Οκτωβρίου 2011
181
2
Neapolh Nikaias
Α ώστε από κει είναι οι άσπροι λεκέδες και στο δικό μου καναπέ ?!
Νόμιζα ότι ήταν τα σάλια του και λέω γιατί δεν βγαίνουν...
 


jasmine

Well-Known Member
1 Μαρτίου 2011
302
0
κι εμενα βγαζει τετοια! ειναι φισιολογικο!! αλλα εμενα δε φευγουν ευκολα απο το πλακακι οταν στεγνωσουν και μου βγαινουν τα χερια με τη σφουγγαριστρα! πιο πολυ βγαζει μετα την βολτα ισωσ και απο τις μυρωδιες που εχει στο δρομο απο θηλυκα!
 






cgri1976

Well-Known Member
:confused::confused::confused:
Κ έλεγα ότι εμείς με τα θηλυκά έχουμε τα θέματα!!!:rolleyes:
χαχαχαχα!!!!! δυο φορες τον χρονο για καπου 20 ημερες....δηλαδη 40 ημερες στις 360..... τιποτα...απλα ενα τιποτα!!!!! και μπορεις να δωσεις και ενα φιλι στην κοιλια τους χωρις να φοβασαι μην σου πεταχτει κανα "ματσουκι"...!!!!!
;-) ;-) ;-)

πανω απο ολα υγεια να εχουν και σιγα τα πραγματα!!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.608
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3