Λιχουδιές - από πότε και ποιες??


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Θέλω να ξεκινήσουμε σιγά σιγά την εκπαίδευση με τη Κλαίρη μου, απλά πραγματάκια κυρίως όμως με ότι έχει να κάνει την εκπαίδευση στο λουρί για αρχή.
Από ποια ηλικία μπορώ να της δίνω λιχουδιές και ποιες είναι αυτές, που δεν θα την ενοχλήσουν στο πεπτικό της δεδομένου ότι μέχρι τώρα τρώει μόνο ξηρά τροφή και τίποτε άλλο... ευχαριστώ!:confused:
 


Labrador Retriever

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2010
875
0
28
Πειραιας
To καλυτερο ειναι να της αφαιρεις μερικα γραμμαρια απο το φαϊ της,και να της τα δινεις σε λιχουδιες.Και αυτο για να μην παχυνει.Δηλαδη μειωσε της λιγο τη μεριδα,και οτι της μειωσες να της το δωσεις σε λιχουδιες.
 




chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
To καλυτερο ειναι να της αφαιρεις μερικα γραμμαρια απο το φαϊ της,και να της τα δινεις σε λιχουδιες.Και αυτο για να μην παχυνει.Δηλαδη μειωσε της λιγο τη μεριδα,και οτι της μειωσες να της το δωσεις σε λιχουδιες.
Το δοκίμασα αυτό, αλλά έχω το εξής πρόβλημα... με το που μυρίζει την τροφή της αφιονίζεται το σκυλί...!!! Ποια εκπαίδευση μου λες τώρα εσύ...φέρε εδώ το φαί!!!
 


Labrador Retriever

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2010
875
0
28
Πειραιας
Θα περιμενεις να ηρεμησει...νομιζω ετσι γινετε.Περιμενεις να ηρεμησει,προκαλεις(η περιμενεις) την κινηση που περιμενεις,και μολις το κανει,επιβραβευση και λιχουδια.


Για μένα η λιχουδιά πρέπει να είναι πολύ πιο νόστιμη απο την τροφή της.

Δεν ειναι νωρίς.
Βασικα εξαρταται νομιζω.Απ την ρατσα,απ τον σκυλο,ποσο ανταποκρινεται κτλ...
Οπως εδω,μολις μυριζει σκυλοτροφη αφηνιαζει xD
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.932
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95