Λουράκι σε κουτάβι


sleepy_aris

Active Member
12 Νοεμβρίου 2007
25
0
spoudes serres
ROTTIE: Το κείμενο και ο τίτλος του θέματος διορθώθηκαν και γράφτηκαν στα Ελληνικά.
Τα Greeklish απαγορεύονται από τους κανονισμούς του forum.



Εδώ και λίγες ημέρες έχω την Missa, ένα θυληκό Rottweiler 3700kg, 52 ημερών…Πότε θα ήταν καλά να της βάλω λουράκι και κολάρο, έτσι για να συνηθίζει και να μην έχω πρόβλημα αργότερα????
 


mpanis

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2007
132
0
thessaloniki
Καταρχην καλως ηρθες! και να σου ζησει! :D :D :D

οσο για το κολαρο η γνωμη μου ειναι απο 2μιση μηνων και πανω για να το συνηθησει αφου θα πρεπει να γινει τουλαχιστων 4 μηνων για να το βγαλεις βολτα!
οποτε το λουρακι αργει ακομη!
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.821
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Γεια σου Αρη! :D Κάνε αν θές ένα intro να σε καλοσωρίσουμε, γιατί δεν έχουμε πολλούς ροτβαιλεράδες εδώ ... :lol: :lol: Αν θες μην γράφεις greeklish ... και βάλε το κολλάρο σε καμιά βδομάδα και το λουράκι μετά από 2-3 μέρες να κρέμεται στην αρχή και μετά μικρές βόλτες μέσα στο σπίτι ... ότι άλλο θες ρώτα ... και μην το βάλεις πολύ σφιχτά, να έχει 2 δάχτυλα κενό περίπου ...
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.689
23
ATHENS
Καλώς ήρθες στο Dogforum sleepy_aris! :p

1. Κάνε εάν θέλεις ένα intro στην ενότητα «Νέο μέλος» για να σε γνωρίσουμε καλύτερα και να μας πεις λίγα πράγματα σχετικά με εσένα και τη σχέση σου με τα σκυλιά.

2. Να σου ζήσει το κουτάβι!

3. Εγώ στη θέση σου θα του έβαζα ένα μαλακό υφασμάτινο κολάρο μετά τους 2,5 μήνες, όπως είπε και ο mpanis.

4. Ως κάτοχος rott, μπορείς να γίνεις και εσύ μέλος στο Rottweiler subforum, μια γωνιά για όλους εμάς που λατρεύουμε τη φυλή. Τους όρους συμμετοχής θα τους διαβάσεις εδώ: Rottweiler subforum

:wink:

Edit: Denis ποστάραμε ταυτόχρονα! :D
sleepy_aris, σχετικά με το λουράκι (που ξέχασα) κάνε ότι σου έγραψε o denis!
 


magi

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2006
609
2
Athens
Φόρεσε στην μικρή το κολάρο πρώτες φορές για λίγο για να το συνηθίζει, μετά πρόσθεσε και λουράκι πάλι σιγά σιγά, όταν να είναι έτοιμη για βόλτα έξω δεν να την νοιάζουν καθόλου :) .
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3