Μαλακά κόπρανα συνέχεια!


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
Απλά δεν καταλαβαίνω για πιο λόγο όταν έχουν διάροια πολοί κτηνίατροι λένε δωσε κοτόπουλο με ρύζι.Γιατί να δώσω ρύζι?Αφού υπάρχει πρόβλημα:ή ασθένεια ή τον πειράζει η τροφή.Γιατί να το καμουφλάρω?Το θέμα είναι να το λύσω..
δεν είναι πάντα παθολογικά τα αίτια της διάρροιας οπότε το ρύζι (καλύτερα το ρυζονερο) είναι μια πρώτη λύση για να μην μαζεύεις διάφορα απο τα χαλιά σου....το ρυζι απλά ''ηρεμεί'' το έντερο δεν λύνει κανένα πρόβλημα. Με μια φορά να κάνει ο σκύλος διάρροια δεν σημαίνει οτι παθαίνουμε κ πανικό. Εσένα μικρό τι σου έδειναν σε αυτές τις περιπτώσεις δλδ?
 


silent

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2011
1.042
52
Νότια Προάστια
Απλά δεν καταλαβαίνω για πιο λόγο όταν έχουν διάροια πολοί κτηνίατροι λένε δωσε κοτόπουλο με ρύζι.Γιατί να δώσω ρύζι?Αφού υπάρχει πρόβλημα:ή ασθένεια ή τον πειράζει η τροφή.Γιατί να το καμουφλάρω?Το θέμα είναι να το λύσω..
Ρε ιησου, το ρυζακι το δινεις στην αρχη να στρωσει το εντερακι σαν επιπλεον βοηθεια. Αν εχεις γαστρεντεριτιδα μαζι με καποια φαρμακα θα σου δωσει και ρυζι, δεν θα σου δωσει μελιτζανες...
 


Φλάφη

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2012
89
32
καλά εγώ πρόσφατα έμαθα ότι το Milbemax , το χαπάκι που της πρωτοέδωσαν όταν βρήκα τη μικρή δεν ήταν για 3μηνο αλλά για κάθε μήνα !!! έτσι ο σκυλάκος μου εδώ και 1 βδομάδα έκανε μαλακά κόπρανα και πιεζόταν πολύ !!! νόμιζα ήταν τροφή , νόμιζα κρύωσε ...ε άλλαξα κτηνίατρο και με 3 δόσεις καζιτέλ και την ιατρική της Purina είναι πολύ πολύ καλύτερα !!! οπότε κοίταξε πρώτα μήπως έχει κάτι στο εντεράκι του και μετά δες για άλλη τροφή .... εγώ την πάτησα αλλά πού να το γνώριζα η έρμη
 


Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Φαντάσου ότι εμένα τον πειράζει το κοτόπουλο και που όλοι το προτείνουν για διάρροια.
Δεν προτεινουν το κοταπουλο για διαρροια.
Καπου καταλαβες λαθος.

Ρυζι με κοτοπουλο προτεινουν δλδ η βαση ειναι το ρυζι κ το κοτοπουλο μπαινει για τα θρεπτικα του αλλα κ γιατι σκετο λαπα κανενας σκυλος δεν τρωει.
Σκετο κοτοπουλο δεν προτεινε κανεις γιατι απλα δε θα βοηθησει καθολου!
 


Jesuss

Well-Known Member
30 Νοεμβρίου 2012
180
1
32
Athens
www.facebook.com
δεν είναι πάντα παθολογικά τα αίτια της διάρροιας οπότε το ρύζι (καλύτερα το ρυζονερο) είναι μια πρώτη λύση για να μην μαζεύεις διάφορα απο τα χαλιά σου....το ρυζι απλά ''ηρεμεί'' το έντερο δεν λύνει κανένα πρόβλημα. Με μια φορά να κάνει ο σκύλος διάρροια δεν σημαίνει οτι παθαίνουμε κ πανικό. Εσένα μικρό τι σου έδειναν σε αυτές τις περιπτώσεις δλδ?
Καλά,τότε σκάω :confused:
 




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.561
6.991
Δεν προτεινουν το κοταπουλο για διαρροια.
Καπου καταλαβες λαθος.

Ρυζι με κοτοπουλο προτεινουν δλδ η βαση ειναι το ρυζι κ το κοτοπουλο μπαινει για τα θρεπτικα του αλλα κ γιατι σκετο λαπα κανενας σκυλος δεν τρωει.
Σκετο κοτοπουλο δεν προτεινε κανεις γιατι απλα δε θα βοηθησει καθολου!
+ επειδή το κοτόπουλο είναι το λιγότερο λιπαρό κρέας και λίπος για διάρροια δεν κάνει
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.926
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95